|
Іс-шараның тақырыптары |
«Буллингтен қорған!» «Қалай өз-өзіңді қауіпсіз қорғауға болады?» |
||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
@pedagoglife тикток |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Сынып: |
3 « » |
||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
-Қоғамда орын алып отырған жасөспірімдер арасындағы қорлау, мазақтау, намысқа тию секілді жағдайлардың алдын алу - оқушыларды әртүрлі өмірлік жағдайларда қауіпсіздік ережелерін сақтауға үйрету. |
||||
|
Құндылық : |
• Заң және тәртіп • Бірлік және ынтымақ 6-апта дәйексөзі: «Ынтымақ жүрген жерде ырыс бірге жүреді» |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сынып сағатының кезеңі\ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
бағалау |
ресурстар |
|
|
35 мин |
Салеметсіздерме құрметті оқушылар?! – - Оқушылар, көңіл-күйіміз қалай? Сабағымызды бастамас бұрын барлығымыз шаттық шеңберіне тұрайық. - Біз неге шеңберге тұрып, сабақты бастадық? Шеңбер – бұл әлемдегі мейірімділік, жақсылық. Шеңбер арқылы – бір – бірімізге күлімдеп қарап, бақыт, қуаныш, жылылық тілейміз. «Миға шабул» 1. Буллинг деген не? 2. Кибербуллинг деген не? Буллинг деген
не? Қорлау (буллинг) – басқа адамның жанын ауырту
мақсатында агрессияны қолдану. Қорлау жәбірленушіге ауыртпалық пен
қайғы әкеледі. Оның агрессив мінез-құлықтың басқа түрлерінен
ерекшелігі – бірнеше рет қайталанады және жеке адамға немесе топқа
бағытталады. 1-тапсырма (жеке жұмыс) Жағдаяттарды талдау. Не істер едің? 2-тапсырма «Буллинге жол жоқ» көрініс |
Оқушылар сәлемдеседі. Шеңберде тұрып оқушылар бір-бірімен сәлемдеседі. Мысалы:Салем! Сәлеметсің бе? Есен-амансың ба? Қалайсың? Жағдаяттарды талдайды Егер
де: әлеуметтік желілерде сенің атыңнан жалған
аккаунттар құрып, онда ерсi фотосуреттерді
орналастырса |
|
Презентация 1-8
|
|
|
Қауіпсіздік сабағы 10 мин |
Сабақтың мақсаты: оқушыларды әртүрлі өмірлік жағдайларда қауіпсіздік ережелерін сақтауға үйрету. Сабақтың барысы
Сәлемдесу. Жағымды мотивациялық көңіл күй орнату (1-2 мин).
-«Өзің үшін тұру» дегенді қалай түсінесіңдер? Сабақтың мақсаты: өз-өзіңді қауіпсіз қорғауға үйрену. 3.Білімді өзектендіру. Өткенді қайталау
-Сені ренжіткен адамға дәл солай жауап берсең, мәселе шешіледі деп ойлайсың ба? -Мәселені қалай шешуге болады деп ойлайсың? 4.Негізгі бөлім. Оқу мақсатын орындау шешімдері (6 минут) -Бүгін бізге «Қалай өз-өзіңді қауіпсіз қорғауға болады?» тақырыбында жоба қорғау керек.
Тапсырма. Тақтада «Қалай өз-өзіңді қауіпсіз қорғауға болады?» тақырыбымен ватман қағаз. -Қарапайым және түсінікті 3 скрипт жазу керек. Скрипт деген не, еске түсіріңдер. «Есте сақта!».
5. Қорытынды. Рефлексия ( 2минут) -Бүгінгі сабақтан қандай жаңа нәрсе білдің? -Қандай қорытынды жасауға болады? Кейде басқалармен тіл табысу қиын болады, егер тырыссақ, біздің қолымыздан бәрі келеді! Сені ренжіткен адаммен сенің ойыңды түсініп, ренжітуді доғаратындай 3-4 сөйлемнен тұратын диалог құрастыр. Пайдалы сілтеме: https://youtu.be/Br6NbzxTi6g?si=h3-PR84Bhvu7_HeY |
|
|
https://youtu.be/Br6NbzxTi6g?si=h3-PR84Bhvu7_HeY |
|
Тикток : @pedagoglife , ватсап 8775 763 53 96 материалдарды ақылы телеграмм каналдан алыңыз!
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Буллингтен қорған!» «Қалай өз-өзіңді қауіпсіз қорғауға болады?»
«Буллингтен қорған!» «Қалай өз-өзіңді қауіпсіз қорғауға болады?»
|
Іс-шараның тақырыптары |
«Буллингтен қорған!» «Қалай өз-өзіңді қауіпсіз қорғауға болады?» |
||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
@pedagoglife тикток |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Сынып: |
3 « » |
||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
-Қоғамда орын алып отырған жасөспірімдер арасындағы қорлау, мазақтау, намысқа тию секілді жағдайлардың алдын алу - оқушыларды әртүрлі өмірлік жағдайларда қауіпсіздік ережелерін сақтауға үйрету. |
||||
|
Құндылық : |
• Заң және тәртіп • Бірлік және ынтымақ 6-апта дәйексөзі: «Ынтымақ жүрген жерде ырыс бірге жүреді» |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сынып сағатының кезеңі\ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
бағалау |
ресурстар |
|
|
35 мин |
Салеметсіздерме құрметті оқушылар?! – - Оқушылар, көңіл-күйіміз қалай? Сабағымызды бастамас бұрын барлығымыз шаттық шеңберіне тұрайық. - Біз неге шеңберге тұрып, сабақты бастадық? Шеңбер – бұл әлемдегі мейірімділік, жақсылық. Шеңбер арқылы – бір – бірімізге күлімдеп қарап, бақыт, қуаныш, жылылық тілейміз. «Миға шабул» 1. Буллинг деген не? 2. Кибербуллинг деген не? Буллинг деген
не? Қорлау (буллинг) – басқа адамның жанын ауырту
мақсатында агрессияны қолдану. Қорлау жәбірленушіге ауыртпалық пен
қайғы әкеледі. Оның агрессив мінез-құлықтың басқа түрлерінен
ерекшелігі – бірнеше рет қайталанады және жеке адамға немесе топқа
бағытталады. 1-тапсырма (жеке жұмыс) Жағдаяттарды талдау. Не істер едің? 2-тапсырма «Буллинге жол жоқ» көрініс |
Оқушылар сәлемдеседі. Шеңберде тұрып оқушылар бір-бірімен сәлемдеседі. Мысалы:Салем! Сәлеметсің бе? Есен-амансың ба? Қалайсың? Жағдаяттарды талдайды Егер
де: әлеуметтік желілерде сенің атыңнан жалған
аккаунттар құрып, онда ерсi фотосуреттерді
орналастырса |
|
Презентация 1-8
|
|
|
Қауіпсіздік сабағы 10 мин |
Сабақтың мақсаты: оқушыларды әртүрлі өмірлік жағдайларда қауіпсіздік ережелерін сақтауға үйрету. Сабақтың барысы
Сәлемдесу. Жағымды мотивациялық көңіл күй орнату (1-2 мин).
-«Өзің үшін тұру» дегенді қалай түсінесіңдер? Сабақтың мақсаты: өз-өзіңді қауіпсіз қорғауға үйрену. 3.Білімді өзектендіру. Өткенді қайталау
-Сені ренжіткен адамға дәл солай жауап берсең, мәселе шешіледі деп ойлайсың ба? -Мәселені қалай шешуге болады деп ойлайсың? 4.Негізгі бөлім. Оқу мақсатын орындау шешімдері (6 минут) -Бүгін бізге «Қалай өз-өзіңді қауіпсіз қорғауға болады?» тақырыбында жоба қорғау керек.
Тапсырма. Тақтада «Қалай өз-өзіңді қауіпсіз қорғауға болады?» тақырыбымен ватман қағаз. -Қарапайым және түсінікті 3 скрипт жазу керек. Скрипт деген не, еске түсіріңдер. «Есте сақта!».
5. Қорытынды. Рефлексия ( 2минут) -Бүгінгі сабақтан қандай жаңа нәрсе білдің? -Қандай қорытынды жасауға болады? Кейде басқалармен тіл табысу қиын болады, егер тырыссақ, біздің қолымыздан бәрі келеді! Сені ренжіткен адаммен сенің ойыңды түсініп, ренжітуді доғаратындай 3-4 сөйлемнен тұратын диалог құрастыр. Пайдалы сілтеме: https://youtu.be/Br6NbzxTi6g?si=h3-PR84Bhvu7_HeY |
|
|
https://youtu.be/Br6NbzxTi6g?si=h3-PR84Bhvu7_HeY |
|
Тикток : @pedagoglife , ватсап 8775 763 53 96 материалдарды ақылы телеграмм каналдан алыңыз!
шағым қалдыра аласыз


















