|
Іс-шараның тақырыптары |
«Буллингтен қорған!» «Қауіпсіз ашық ойын алаңының ережелері» |
||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Сынып: |
5 « » |
||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
-Қоғамда орын алып отырған жасөспірімдер арасындағы қорлау, мазақтау, намысқа тию секілді жағдайлардың алдын алу - оқушыларды көшеде қауіпсіз ережелерімен таныстыру. |
||||
|
Құндылық : |
• Заң және тәртіп • Бірлік және ынтымақ апта дәйексөзі: «Тәртіп-тәрбие бастауы» |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сынып сағатының кезеңі\ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
бағалау |
ресурстар |
|
|
35 мин |
Салеметсіздерме құрметті оқушылар?! – - Оқушылар, көңіл-күйіміз қалай? Сабағымызды бастамас бұрын барлығымыз шаттық шеңберіне тұрайық. - Біз неге шеңберге тұрып, сабақты бастадық? Шеңбер – бұл әлемдегі мейірімділік, жақсылық. Шеңбер арқылы – бір – бірімізге күлімдеп қарап, бақыт, қуаныш, жылылық тілейміз. «Миға шабул» 1. Буллинг деген не? 2. Кибербуллинг деген не? Буллинг деген
не? Қорлау (буллинг) – басқа адамның жанын ауырту
мақсатында агрессияны қолдану. Қорлау жәбірленушіге ауыртпалық пен
қайғы әкеледі. Оның агрессив мінез-құлықтың басқа түрлерінен
ерекшелігі – бірнеше рет қайталанады және жеке адамға немесе топқа
бағытталады. 1-тапсырма (жеке жұмыс) Жағдаяттарды талдау. Не істер едің? 2-тапсырма «Буллинге жол жоқ» көрініс |
Оқушылар сәлемдеседі. Шеңберде тұрып оқушылар бір-бірімен сәлемдеседі. Мысалы:Салем! Сәлеметсің бе? Есен-амансың ба? Қалайсың? Жағдаяттарды талдайды Егер
де:
әлеуметтік желілерде сенің атыңнан жалған
аккаунттар құрып, онда ерсi фотосуреттерді
орналастырса |
|
Презентация 1-8
|
|
|
Қауіпсіздік сабағы 10 мин |
ҚС: Сабақтың мақсаты: оқушыларды көшеде қауіпсіз ережелерімен таныстыру. Сабақтың міндеті: Өз өміріне деген қамқорлықпен қарауды тәрбиелеу. Сабақ барысы
Сәлемдесу: Педагог оқушылармен амандасып, сабақ тақырыбын, мақсатын айтады. Жаңа тақырыпты түсіндіреді.
Көшедегі қауіпсіздік ережелерін түсіндіру
Сабақты қорытындылау Балаларға жедел жәрдем нөмірлерін тарату.
Осы тақырыпты талқылау ұнады ма? Бұл туралы ата-анаңызға айтасыз ба? «Көшеде қауіпсіз ережесі» бойынша кеңестері бар парақшаны тарату. Пайдалы сілтемелер: https://orken-instituty.kz/ru/telefony-goryachih-linij https://orken-instituty.kz/ru/dashboard/cpsp-material/poleznye-materialy-cpsp https://youtu.be/8rz3wsHhc0Y?si=gM_6ok5B2tqAdkJw |
|
|
https://orken-instituty.kz/ru/telefony-goryachih-linij https://orken-instituty.kz/ru/dashboard/cpsp-material/poleznye-materialy-cpsp https://youtu.be/8rz3wsHhc0Y?si=gM_6ok5B2tqAdkJw |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Буллингтен қорған!» «Қауіпсіз ашық ойын алаңының ережелері» 5 сынып
|
Іс-шараның тақырыптары |
«Буллингтен қорған!» «Қауіпсіз ашық ойын алаңының ережелері» |
||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Сынып: |
5 « » |
||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
-Қоғамда орын алып отырған жасөспірімдер арасындағы қорлау, мазақтау, намысқа тию секілді жағдайлардың алдын алу - оқушыларды көшеде қауіпсіз ережелерімен таныстыру. |
||||
|
Құндылық : |
• Заң және тәртіп • Бірлік және ынтымақ апта дәйексөзі: «Тәртіп-тәрбие бастауы» |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сынып сағатының кезеңі\ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
бағалау |
ресурстар |
|
|
35 мин |
Салеметсіздерме құрметті оқушылар?! – - Оқушылар, көңіл-күйіміз қалай? Сабағымызды бастамас бұрын барлығымыз шаттық шеңберіне тұрайық. - Біз неге шеңберге тұрып, сабақты бастадық? Шеңбер – бұл әлемдегі мейірімділік, жақсылық. Шеңбер арқылы – бір – бірімізге күлімдеп қарап, бақыт, қуаныш, жылылық тілейміз. «Миға шабул» 1. Буллинг деген не? 2. Кибербуллинг деген не? Буллинг деген
не? Қорлау (буллинг) – басқа адамның жанын ауырту
мақсатында агрессияны қолдану. Қорлау жәбірленушіге ауыртпалық пен
қайғы әкеледі. Оның агрессив мінез-құлықтың басқа түрлерінен
ерекшелігі – бірнеше рет қайталанады және жеке адамға немесе топқа
бағытталады. 1-тапсырма (жеке жұмыс) Жағдаяттарды талдау. Не істер едің? 2-тапсырма «Буллинге жол жоқ» көрініс |
Оқушылар сәлемдеседі. Шеңберде тұрып оқушылар бір-бірімен сәлемдеседі. Мысалы:Салем! Сәлеметсің бе? Есен-амансың ба? Қалайсың? Жағдаяттарды талдайды Егер
де:
әлеуметтік желілерде сенің атыңнан жалған
аккаунттар құрып, онда ерсi фотосуреттерді
орналастырса |
|
Презентация 1-8
|
|
|
Қауіпсіздік сабағы 10 мин |
ҚС: Сабақтың мақсаты: оқушыларды көшеде қауіпсіз ережелерімен таныстыру. Сабақтың міндеті: Өз өміріне деген қамқорлықпен қарауды тәрбиелеу. Сабақ барысы
Сәлемдесу: Педагог оқушылармен амандасып, сабақ тақырыбын, мақсатын айтады. Жаңа тақырыпты түсіндіреді.
Көшедегі қауіпсіздік ережелерін түсіндіру
Сабақты қорытындылау Балаларға жедел жәрдем нөмірлерін тарату.
Осы тақырыпты талқылау ұнады ма? Бұл туралы ата-анаңызға айтасыз ба? «Көшеде қауіпсіз ережесі» бойынша кеңестері бар парақшаны тарату. Пайдалы сілтемелер: https://orken-instituty.kz/ru/telefony-goryachih-linij https://orken-instituty.kz/ru/dashboard/cpsp-material/poleznye-materialy-cpsp https://youtu.be/8rz3wsHhc0Y?si=gM_6ok5B2tqAdkJw |
|
|
https://orken-instituty.kz/ru/telefony-goryachih-linij https://orken-instituty.kz/ru/dashboard/cpsp-material/poleznye-materialy-cpsp https://youtu.be/8rz3wsHhc0Y?si=gM_6ok5B2tqAdkJw |
|
шағым қалдыра аласыз


















