Абай облысы білім басқармасының Семей қаласы білім бөлімінің
“Балалар мен жастардың шығармашылық сарайы” КМҚК
АШЫҚ САБАҚ
Тақырыбы: “Буллингтің алдын алу”

Әлеуметтік педагог:
Мұхаметжанова Әйгерім Қайратбекқызы
“Балалар мен жастардың шығармашылық сарайы” КМҚК
(ұйымның атауы)
Сабақтың тықырыбы :
“Буллингтің алдын алу”.
|
БӨЛІМ |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты |
Мұхаметжанова Әйгерім Қайратбекқызы |
|
Күні |
04.12.2025 |
|
Тобы |
2 топ |
|
Сабақтың тақырыбы |
“Буллингтің алдын алу”.
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушыларға буллингтің (қорлау, мазақтау, агрессия көрсету) не екенін түсіндіру; Құрбы - құрдастар арасындағы сыйластық пен достықты нығайту; Өзара құрмет пен сенімді қарым-қатынас орнатуға тәрбиелеу; Буллинг жағдайында өзін және өзгелерді қорғау жолдарын үйрету. |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі |
Психологиялық жаттығу: «Жылы сөздер» Оқушылар шеңберге тұрып, бір - біріне жылы лебіздерін айтады: «Сен мейірімдісің», «Сен жақсы доссың», «Сенің күнің сәтті өтсін!» Мақсаты – жағымды атмосфера қалыптастыру, сенім тудыру. |
|
|
|
|
Кіріспе сөз |
Әлеуметтік педагогтің сөзі: Бүгін біз маңызды тақырып – буллингтің алдын алу туралы сөйлесеміз. Буллинг – бұл біреуді ренжіту, мазақ ету, ұрып-соғу, қысым көрсету, яғни психологиялық немесе физикалық зорлық-зомбылықтың түрі. Мұндай әрекеттер достыққа жат, ол адамға ауыр тиеді. |
|
|
|
|
Негізгі бөлім
|
1.Бейнеролик көру: (Қысқаша бейне: «Буллинг деген не?» немесе «Жақсылық жаса!» тақырыбында) Көргеннен кейін сұрақтар: Видеода не болды? Қандай сезімде болдыңдар? Буллингтің қандай түрлері бар деп ойлайсыңдар? 2.Топтық жұмыс: Оқушылар 3 топқа бөлінеді: Топ атауы Тапсырма «Бірлік» Буллингтің түрлерін жазу (физикалық, сөздік, кибербуллинг, т.б.) «Достық» Буллингтің алдын алу жолдарын постер түрінде көрсету «Мейірім» «Бізге қандай мектеп керек?» тақырыбында шағын көрініс немесе ұран дайындау 3. Ойын: «Мен не істер едім?» Әлеуметтік педагог түрлі өмірлік жағдайларды оқиды, ал оқушылар өз шешімін айтады. Мысалы: - Біреуді мазақтап жатқанын көрсең не істейсің? - Біреуді интернетте жаман сөздермен жазып жатыр. Сен не істер едің? - Егер сені ренжітсе, қалай әрекет етесің? 4. Тренинг: «Жүректен жүрекке» Оқушылар стикерге жылы сөз немесе жақсы қасиеттер жазып, “Жақсылық ағашына” іледі. Мақсаты — сыныпта позитивті қарым-қатынас қалыптастыру.
|
Балалар сұрақтарға жауап береді. Өз ойларымен бөліседі. |
|
|
|
Қорытынды бөлім
|
Педагогтің қорытынды сөзі: Буллинг – ойын емес. Бір сөзбен де, іс-әрекетпен де басқа адамның жүрегіне жара салуға болмайды. Біз бәріміз мейірімді, сыйластыққа толы орта қалыптастыруымыз керек! 5. Рефлексия Сөйлемді жалғастыр: Мен бүгін білдім... Мен енді ешқашан... Мен достарыма... Қорытынды ұран «Мейірім – күш, зорлық – әлсіздік!» «Достық – біздің қалқанымыз!»
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Буллингтің алдын алу
Буллингтің алдын алу
Абай облысы білім басқармасының Семей қаласы білім бөлімінің
“Балалар мен жастардың шығармашылық сарайы” КМҚК
АШЫҚ САБАҚ
Тақырыбы: “Буллингтің алдын алу”

Әлеуметтік педагог:
Мұхаметжанова Әйгерім Қайратбекқызы
“Балалар мен жастардың шығармашылық сарайы” КМҚК
(ұйымның атауы)
Сабақтың тықырыбы :
“Буллингтің алдын алу”.
|
БӨЛІМ |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты |
Мұхаметжанова Әйгерім Қайратбекқызы |
|
Күні |
04.12.2025 |
|
Тобы |
2 топ |
|
Сабақтың тақырыбы |
“Буллингтің алдын алу”.
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушыларға буллингтің (қорлау, мазақтау, агрессия көрсету) не екенін түсіндіру; Құрбы - құрдастар арасындағы сыйластық пен достықты нығайту; Өзара құрмет пен сенімді қарым-қатынас орнатуға тәрбиелеу; Буллинг жағдайында өзін және өзгелерді қорғау жолдарын үйрету. |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі |
Психологиялық жаттығу: «Жылы сөздер» Оқушылар шеңберге тұрып, бір - біріне жылы лебіздерін айтады: «Сен мейірімдісің», «Сен жақсы доссың», «Сенің күнің сәтті өтсін!» Мақсаты – жағымды атмосфера қалыптастыру, сенім тудыру. |
|
|
|
|
Кіріспе сөз |
Әлеуметтік педагогтің сөзі: Бүгін біз маңызды тақырып – буллингтің алдын алу туралы сөйлесеміз. Буллинг – бұл біреуді ренжіту, мазақ ету, ұрып-соғу, қысым көрсету, яғни психологиялық немесе физикалық зорлық-зомбылықтың түрі. Мұндай әрекеттер достыққа жат, ол адамға ауыр тиеді. |
|
|
|
|
Негізгі бөлім
|
1.Бейнеролик көру: (Қысқаша бейне: «Буллинг деген не?» немесе «Жақсылық жаса!» тақырыбында) Көргеннен кейін сұрақтар: Видеода не болды? Қандай сезімде болдыңдар? Буллингтің қандай түрлері бар деп ойлайсыңдар? 2.Топтық жұмыс: Оқушылар 3 топқа бөлінеді: Топ атауы Тапсырма «Бірлік» Буллингтің түрлерін жазу (физикалық, сөздік, кибербуллинг, т.б.) «Достық» Буллингтің алдын алу жолдарын постер түрінде көрсету «Мейірім» «Бізге қандай мектеп керек?» тақырыбында шағын көрініс немесе ұран дайындау 3. Ойын: «Мен не істер едім?» Әлеуметтік педагог түрлі өмірлік жағдайларды оқиды, ал оқушылар өз шешімін айтады. Мысалы: - Біреуді мазақтап жатқанын көрсең не істейсің? - Біреуді интернетте жаман сөздермен жазып жатыр. Сен не істер едің? - Егер сені ренжітсе, қалай әрекет етесің? 4. Тренинг: «Жүректен жүрекке» Оқушылар стикерге жылы сөз немесе жақсы қасиеттер жазып, “Жақсылық ағашына” іледі. Мақсаты — сыныпта позитивті қарым-қатынас қалыптастыру.
|
Балалар сұрақтарға жауап береді. Өз ойларымен бөліседі. |
|
|
|
Қорытынды бөлім
|
Педагогтің қорытынды сөзі: Буллинг – ойын емес. Бір сөзбен де, іс-әрекетпен де басқа адамның жүрегіне жара салуға болмайды. Біз бәріміз мейірімді, сыйластыққа толы орта қалыптастыруымыз керек! 5. Рефлексия Сөйлемді жалғастыр: Мен бүгін білдім... Мен енді ешқашан... Мен достарыма... Қорытынды ұран «Мейірім – күш, зорлық – әлсіздік!» «Достық – біздің қалқанымыз!»
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз













