1-тоқсан
|
Бөлім: |
||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: 15 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Буын |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.4.4 буын саны әртүрлі сөздерді буынға бөлу. Талдау үлгісін сызу. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Буын ұғымымен танысасыңдар, әртүрлі буындарды талдауды, әртүрлі сөздерді буынға бөлуді, талдау үлгісін сызуды меңгересің; |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 7 мин
|
Ұйымдастыру кезеңі -Оқу құралдарын түгендеу
Қызығушылықты ояту (ынталандыру) әдісі
|
Оқушылар арнайы педагогпен амандасады. Оқу құралдарын түгендейді.
Оқушылар тапсырманы орындайды. |
Ауызша мадақтама айту: Жарайсың! Тамаша! Сенің қолыңнан келеді! Керемет! |
Жұмыс дәптері, қалам, түрлі-түсті қарындаш
|
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
Жаңа сабақ тақырыбын таныстыру: «Буын» Сабақ мақсатын хабарлау: Бүгінгі сабақта буын ұғымымен танысасыңдар, әртүрлі буындарды талдауды, әртүрлі сөздерді буынға бөлуді, талдау үлгісін сызуды үйренесіңдер. Жаңаны ашу
Арнайы педагог: ендеше жаңа ақпаратты пайдаланып тапсырмаларды орындап көреміз. |
Оқушылар сабақтың тақырыбы және мақсатымен танысады. Жаңа тақырып бойынша, қажетті мәліметтерді естеріңе сақтайды. |
Жарайсың! |
|
|
Сұрақ қою және талқылау тәсілі 1-тапсырма. Сөздерді дұрыстап оқы. Әр сөзде қанша дауысты дыбыс бар? Сөздерді дәптерге көшіріп жазып, дауысты дыбыстардың астын сыз.
Мақта, шортан, сақа, асық, мысық.
|
Оқушылар мәтінді түсініп оқиды. Мәтінге ат қояды. Сұрақтарға жауап береді. |
Тамаша! |
|
|
|
Жаңаны қолдану әдісі 2-тапсырма. Сөздерді көшіріп жаз. Әр сөзде қанша дауысты дыбыс бар? Әр сөзде қанша буын бар? Буындарды сызықшамен бөліп көрсет. Сабын, сурет, дәптер, алмұрт, аңшы, арба,сандық,көгершін, көрпе, тай. Үлгі: са-бын, …, …, |
Оқушылар жаңылтпашты оқып, жатқа жазады. Берілген сөздерге дыбыстық талдау жасайды. |
Сенің қолыңнан келеді! |
|
|
|
3-тапсырма. Сөздерді буынға бөлінген реті бойынша көшіріп жаз. Әр сөзде неше дауысты дыбыс бар екенін айт. Ас- қа- бақ О тан Қар- ға а- на Қар –лы- ғаш ә -ше -кей Са -қи -на те -ке -мет Те –ре- зе ба -уыр -сақ
|
Оқушылар суреттердің атауын жазады. Дауыссыз дыбыстарды атайды. |
Керемет! |
|
|
|
4-тапсырма. Төмендегі сөздерді сызба бойымен оқы. Осы сөздерді дәптерлеріңе буынға бөліп жаз.
|
Оқушылар сөздерді буынға бөліп жазады. |
Тамаша! |
|
|
|
5-тапсырма. Мәтінді түсініп оқы. Қарамен жазылған сөздерді буынға бөліп жаз.
Бүгінгі сабақта буын ұғымымен танысасыңдар, әртүрлі буындарды талдауды, әртүрлі сөздерді буынға бөлуді, талдау үлгісін сызуды үйрендіңдер. |
Оқушылар мәтінді оқып, қарамен жазылған сөздерді буынға бөліп жазады. |
Жарайсың! |
|
|
|
Сабақтың соңы 3 мин |
«Бағдаршам» әдісі. Қызыл түс – сабақта көп нәрсені түсінбедім, сабақтағы мәліметтер саған керек емес, сабақта белсенді бола алмадым, жауап берген жоқпын. Сары түс – сабақ қызықты болды, белсенді болдым, сабақта пайдалы мәліметтер алдым, орнымнан жауап бердім, бірнеше тапсырманы өзім орындадым, сабақта мен өзімді жақсы сезінемін. Жасыл түс – сабақта белсенді болдым, сабақта көп пайдалы мәліметтер алдым, көп жұмыс жасадым, өзіме тиісті баға алдым, маған бәрі түсінікті болды. |
Сабақ аяқталған соң балалар бағдаршамға сары, қызыл, жасыл түсті стикерлерін жабыстырады. |
Жарайсың! |
«Бағдаршам» әдісі.
|
|
Үй тапсырмасы |
Шалылған буындардан сөз құрап,жаз.
|
Оқушылар үй тапсырмасын орындайды. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Буын
Буын
1-тоқсан
|
Бөлім: |
||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: 15 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Буын |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.4.4 буын саны әртүрлі сөздерді буынға бөлу. Талдау үлгісін сызу. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Буын ұғымымен танысасыңдар, әртүрлі буындарды талдауды, әртүрлі сөздерді буынға бөлуді, талдау үлгісін сызуды меңгересің; |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 7 мин
|
Ұйымдастыру кезеңі -Оқу құралдарын түгендеу
Қызығушылықты ояту (ынталандыру) әдісі
|
Оқушылар арнайы педагогпен амандасады. Оқу құралдарын түгендейді.
Оқушылар тапсырманы орындайды. |
Ауызша мадақтама айту: Жарайсың! Тамаша! Сенің қолыңнан келеді! Керемет! |
Жұмыс дәптері, қалам, түрлі-түсті қарындаш
|
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
Жаңа сабақ тақырыбын таныстыру: «Буын» Сабақ мақсатын хабарлау: Бүгінгі сабақта буын ұғымымен танысасыңдар, әртүрлі буындарды талдауды, әртүрлі сөздерді буынға бөлуді, талдау үлгісін сызуды үйренесіңдер. Жаңаны ашу
Арнайы педагог: ендеше жаңа ақпаратты пайдаланып тапсырмаларды орындап көреміз. |
Оқушылар сабақтың тақырыбы және мақсатымен танысады. Жаңа тақырып бойынша, қажетті мәліметтерді естеріңе сақтайды. |
Жарайсың! |
|
|
Сұрақ қою және талқылау тәсілі 1-тапсырма. Сөздерді дұрыстап оқы. Әр сөзде қанша дауысты дыбыс бар? Сөздерді дәптерге көшіріп жазып, дауысты дыбыстардың астын сыз.
Мақта, шортан, сақа, асық, мысық.
|
Оқушылар мәтінді түсініп оқиды. Мәтінге ат қояды. Сұрақтарға жауап береді. |
Тамаша! |
|
|
|
Жаңаны қолдану әдісі 2-тапсырма. Сөздерді көшіріп жаз. Әр сөзде қанша дауысты дыбыс бар? Әр сөзде қанша буын бар? Буындарды сызықшамен бөліп көрсет. Сабын, сурет, дәптер, алмұрт, аңшы, арба,сандық,көгершін, көрпе, тай. Үлгі: са-бын, …, …, |
Оқушылар жаңылтпашты оқып, жатқа жазады. Берілген сөздерге дыбыстық талдау жасайды. |
Сенің қолыңнан келеді! |
|
|
|
3-тапсырма. Сөздерді буынға бөлінген реті бойынша көшіріп жаз. Әр сөзде неше дауысты дыбыс бар екенін айт. Ас- қа- бақ О тан Қар- ға а- на Қар –лы- ғаш ә -ше -кей Са -қи -на те -ке -мет Те –ре- зе ба -уыр -сақ
|
Оқушылар суреттердің атауын жазады. Дауыссыз дыбыстарды атайды. |
Керемет! |
|
|
|
4-тапсырма. Төмендегі сөздерді сызба бойымен оқы. Осы сөздерді дәптерлеріңе буынға бөліп жаз.
|
Оқушылар сөздерді буынға бөліп жазады. |
Тамаша! |
|
|
|
5-тапсырма. Мәтінді түсініп оқы. Қарамен жазылған сөздерді буынға бөліп жаз.
Бүгінгі сабақта буын ұғымымен танысасыңдар, әртүрлі буындарды талдауды, әртүрлі сөздерді буынға бөлуді, талдау үлгісін сызуды үйрендіңдер. |
Оқушылар мәтінді оқып, қарамен жазылған сөздерді буынға бөліп жазады. |
Жарайсың! |
|
|
|
Сабақтың соңы 3 мин |
«Бағдаршам» әдісі. Қызыл түс – сабақта көп нәрсені түсінбедім, сабақтағы мәліметтер саған керек емес, сабақта белсенді бола алмадым, жауап берген жоқпын. Сары түс – сабақ қызықты болды, белсенді болдым, сабақта пайдалы мәліметтер алдым, орнымнан жауап бердім, бірнеше тапсырманы өзім орындадым, сабақта мен өзімді жақсы сезінемін. Жасыл түс – сабақта белсенді болдым, сабақта көп пайдалы мәліметтер алдым, көп жұмыс жасадым, өзіме тиісті баға алдым, маған бәрі түсінікті болды. |
Сабақ аяқталған соң балалар бағдаршамға сары, қызыл, жасыл түсті стикерлерін жабыстырады. |
Жарайсың! |
«Бағдаршам» әдісі.
|
|
Үй тапсырмасы |
Шалылған буындардан сөз құрап,жаз.
|
Оқушылар үй тапсырмасын орындайды. |
|
|
шағым қалдыра аласыз


























