Тексерілді: Е. Балтабаев 30-сабақ
|
Бөлім: |
Буын және тасымал |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Ж. Бакирова |
|
|
Күні: |
22.02.2022ж |
|
|
Сынып: 1 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Әліпби 44-бет |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.2.2.1 мұғалімнің қолдауымен мәтінде кім (не) туралы айтылғанын анықтау; 1.4.1.1.айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және есту, есте сақтау арқылы жазу; |
|
|
Сабақтың мақсаты
|
Барлық оқушылар орындай алады: Әліпбидегі барлық әріптерді таниды. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Әліпби ретімен тұрған әріптерді біледі Кейбір оқушылар орындай алады: Оқушылар дыбыстарды ажырата алады, буын, тасмалды дұрыс жасай алады |
|
|
Ресурстар |
Оқулық, суреттер, слайдтар , АКТ ,топқа бөлуге арналған қағаздар, әртүрлі заттар, топтық тапсырмалар. |
|
|
Әдіс-тәсілдер
|
Сұрақ-жауап, ойын түрлері, әңгімелеу, түсіндіру, рефлексия |
|
|
Пәнаралық байланыс |
қазақ тілі, Ағылшын, орыс тілі,дүниетану |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 7 мин Білу, түсіну Қолдану |
Ең алдымен үш тілде амандасу рәсімімен бастаймын. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру үшін Бүгінігі сабақ мақсаты, жоспарымен таныстыру. Топқа «Алғырлар», «Тапқырлар», «Білімділер», «Ақылдылар» тобы болып төрт топқа бірігеді Ой қозғау: Жұмбақ шешу Фонетикалық екі ұғым , Бірі мен бірі сыбайлас. Бірі айтылады да,естіледі. Екіншісі –жазлады да көрінеді (дыбыс,әріп) Өз құрамында үш буын,жеті әріп бар, Жалпы қарауындағы әріптері Құрамындағыдан алты есе көп (Әліпби) Бір ағашта отыз жеті алма, Оны алып жемек болсаң, Он шақтысы тамағыңнан еркін өтіп кетеді Қалғандары қақтығып барып өтеді
Айғайлайды таң атпай. (Әтеш) 2. Тастан-тасқа секіреді Қалқиып қос құлағы. Ойын болып көкірегі Аула оның тұрағы. (Лақ) 3. Мен кетемін,ол қалар.(Із 4. Қалың киімді ұнатады, Шешіндірсең жылатады. (пияз) 5. Жазу жазып жалықпаған, Жаза-жаза арықтаған. (Бор) 6. Адамға серік, Күзетке берік. (Ит) «Ә л і п б и » «Менің үйім қайда?» ойыны арқылы оқушылар дыбыстарды дауысты, дауыссыз, жуан, жіңішке дыбыстарға ажыратады |
Сәлеметсіз бе? Здраствуйте Good morninq «дыбыс» тобы «әріп» тобы «таңба» тобы Сұрақтарға жауап береді. «Менің үйім қайда?» ойыны арқылы оқушылар дыбыстарды дауысты, дауыссыз, жуан, жіңішке дыбыстарға ажыратады . |
ҚБ 1-10 Балдық жүйе Жұмбақ жауабын айтады
Дескриптор Дауысты дыбысты табады Дауыссыз дыбысты табады Жуан дауысты дыбыстарды ажыратады Жіңішке дыбыстарды табады |
Кеспе қағаздар Оқулық |
|
Талдау 10 минут Жинақтау |
«Шнұрлау» әдісі арқылы оқушылар дауысты, дауыссыз, буынды, тасымалды өз жауаптарымен байланыстырып шнұрлап қояды. Мақсаты: Оқушылар бір-бірімен байланыстыру барысында ойлау қабілеттері дамиды.
Сергіту сәті: «Адасқан буын» ойыны Шарларда берілген буындардан сөздер құрайды «Жуан, жіңішке» Кез келген топтың бір оқушысы келесі топтың бір оқушысының қасына барып «-Дауысты» десе ол оқушы дауысты дыбыстан басталатын сөз «-дауыссыз!» десе дауыссыздан басталатын сөз айтуы керек , айта аламаса ойыннан шығады
ЖЖ 3-жаттығу Сөздерді тауып ,оларды әліпби ретімен жаз
-сөздерде қатесіз құрайды - қатесіз көшіріп жазады. - сұрақтарға жауап береді. |
«Шнұрлау» әдісі арқылы оқушылар дауысты, дауыссыз, буынды, тасымалды өз жауаптарымен байланыстырып шнұрлап қояды.
«Адасқан буын» ойыны Шарларда берілген буындардан сөздер құрайды
Дауысты,дауыссыз дыбысты ажыратады
3-жаттығу - қатесіз көшіріп жазады. Жұлдызша,Айжан,балықшы,тауық,алтын,қасық
Сабаққа рефлексия жасайды. |
ҚБ: 1-10 балдық жүйе. Дескриптор Буынды табады Дауысты дыбысты табады Тасымалданған сөзді табады Дұрыс шнұрлай алады |
Интерактивті тақта Оқулық |
|
Кері байланыс:
Өлеңді мәнерлеп оқу |
Стикер лер |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Буын және тасымал
Буын және тасымал
Тексерілді: Е. Балтабаев 30-сабақ
|
Бөлім: |
Буын және тасымал |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Ж. Бакирова |
|
|
Күні: |
22.02.2022ж |
|
|
Сынып: 1 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Әліпби 44-бет |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.2.2.1 мұғалімнің қолдауымен мәтінде кім (не) туралы айтылғанын анықтау; 1.4.1.1.айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және есту, есте сақтау арқылы жазу; |
|
|
Сабақтың мақсаты
|
Барлық оқушылар орындай алады: Әліпбидегі барлық әріптерді таниды. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Әліпби ретімен тұрған әріптерді біледі Кейбір оқушылар орындай алады: Оқушылар дыбыстарды ажырата алады, буын, тасмалды дұрыс жасай алады |
|
|
Ресурстар |
Оқулық, суреттер, слайдтар , АКТ ,топқа бөлуге арналған қағаздар, әртүрлі заттар, топтық тапсырмалар. |
|
|
Әдіс-тәсілдер
|
Сұрақ-жауап, ойын түрлері, әңгімелеу, түсіндіру, рефлексия |
|
|
Пәнаралық байланыс |
қазақ тілі, Ағылшын, орыс тілі,дүниетану |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 7 мин Білу, түсіну Қолдану |
Ең алдымен үш тілде амандасу рәсімімен бастаймын. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру үшін Бүгінігі сабақ мақсаты, жоспарымен таныстыру. Топқа «Алғырлар», «Тапқырлар», «Білімділер», «Ақылдылар» тобы болып төрт топқа бірігеді Ой қозғау: Жұмбақ шешу Фонетикалық екі ұғым , Бірі мен бірі сыбайлас. Бірі айтылады да,естіледі. Екіншісі –жазлады да көрінеді (дыбыс,әріп) Өз құрамында үш буын,жеті әріп бар, Жалпы қарауындағы әріптері Құрамындағыдан алты есе көп (Әліпби) Бір ағашта отыз жеті алма, Оны алып жемек болсаң, Он шақтысы тамағыңнан еркін өтіп кетеді Қалғандары қақтығып барып өтеді
Айғайлайды таң атпай. (Әтеш) 2. Тастан-тасқа секіреді Қалқиып қос құлағы. Ойын болып көкірегі Аула оның тұрағы. (Лақ) 3. Мен кетемін,ол қалар.(Із 4. Қалың киімді ұнатады, Шешіндірсең жылатады. (пияз) 5. Жазу жазып жалықпаған, Жаза-жаза арықтаған. (Бор) 6. Адамға серік, Күзетке берік. (Ит) «Ә л і п б и » «Менің үйім қайда?» ойыны арқылы оқушылар дыбыстарды дауысты, дауыссыз, жуан, жіңішке дыбыстарға ажыратады |
Сәлеметсіз бе? Здраствуйте Good morninq «дыбыс» тобы «әріп» тобы «таңба» тобы Сұрақтарға жауап береді. «Менің үйім қайда?» ойыны арқылы оқушылар дыбыстарды дауысты, дауыссыз, жуан, жіңішке дыбыстарға ажыратады . |
ҚБ 1-10 Балдық жүйе Жұмбақ жауабын айтады
Дескриптор Дауысты дыбысты табады Дауыссыз дыбысты табады Жуан дауысты дыбыстарды ажыратады Жіңішке дыбыстарды табады |
Кеспе қағаздар Оқулық |
|
Талдау 10 минут Жинақтау |
«Шнұрлау» әдісі арқылы оқушылар дауысты, дауыссыз, буынды, тасымалды өз жауаптарымен байланыстырып шнұрлап қояды. Мақсаты: Оқушылар бір-бірімен байланыстыру барысында ойлау қабілеттері дамиды.
Сергіту сәті: «Адасқан буын» ойыны Шарларда берілген буындардан сөздер құрайды «Жуан, жіңішке» Кез келген топтың бір оқушысы келесі топтың бір оқушысының қасына барып «-Дауысты» десе ол оқушы дауысты дыбыстан басталатын сөз «-дауыссыз!» десе дауыссыздан басталатын сөз айтуы керек , айта аламаса ойыннан шығады
ЖЖ 3-жаттығу Сөздерді тауып ,оларды әліпби ретімен жаз
-сөздерде қатесіз құрайды - қатесіз көшіріп жазады. - сұрақтарға жауап береді. |
«Шнұрлау» әдісі арқылы оқушылар дауысты, дауыссыз, буынды, тасымалды өз жауаптарымен байланыстырып шнұрлап қояды.
«Адасқан буын» ойыны Шарларда берілген буындардан сөздер құрайды
Дауысты,дауыссыз дыбысты ажыратады
3-жаттығу - қатесіз көшіріп жазады. Жұлдызша,Айжан,балықшы,тауық,алтын,қасық
Сабаққа рефлексия жасайды. |
ҚБ: 1-10 балдық жүйе. Дескриптор Буынды табады Дауысты дыбысты табады Тасымалданған сөзді табады Дұрыс шнұрлай алады |
Интерактивті тақта Оқулық |
|
Кері байланыс:
Өлеңді мәнерлеп оқу |
Стикер лер |
шағым қалдыра аласыз















