|
Білім беру ұйымының атауы |
№ 157 жалпы білім беретін мектеп |
|||||||||
|
Пәні: |
Ана тілі |
|||||||||
|
Бөлім: |
Буын және тасымал |
|||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Советбек Жұлдыз |
|||||||||
|
Күні: |
26.02.2025 ж |
|||||||||
|
Сынып: |
1 сынып |
|
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№36 сабақ. Қайталау сабағы |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.2.1.2 оқу түрлерін (тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану; 1.3.5.1 мұғалімнің қолдауымен сөз, сөйлем, мәтінді тексеру, қатені түзету. |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Буын және тасымал дыбыс тақырыптарын пысықтайды |
|||||||||
|
Құндылықтар |
Құндылық – Жасампаздық және жаңашылдық «Жаңашылдық - заман талабы» |
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Бала, бала, балапан, Кәне, қайсы алақан? Саусақтарың әйбат, Былай-былай ойнат. – Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш! Өткенді пысықтау «Амандасу» әдісі 1.Қол алысады 2. Құшақтасады 3. Қол бұлғайды 4. Жұдырық түйістіреді Жаңа тақырып Дәптермен жұмыс. Оқулықпен жұмыс Көркем жазу. Щ Щ Щ Щ Щ Щ щ щ щ щ щ щ 1-жаттығу. Өлеңді түсініп оқы. – Балалар, аға деп кімді айтады? Сендердің ағаларың бар ма? «Кім жылдам?» ойыны. Оқушылар 1-жаттығу соңында берілген сұрақтарға жылдам қол көтеріп жауап береді. Сенім ,абырой сөздеріндегі дауысты, дауыссыз дыбыстарды ата. Сөздің жуан және жіңішке айтылғанын қалай білеміз? ЕБҚ Мына сөздер қалай айтылып тұрғанын анықта Меруерт, Оспан, бауыр, жеңіл, киім, кеме, ағаш, бөрене, рақмет, парта. ЕҚБ Сенім, абырой сөздеріндегі дауысты дыбыстарды бөлек, дауыссыз дыбыстарды бөлек жаз, Оларды дыбыстап көр. 2-жаттығу Кесте бойынша сөздерді тауып жаз.
3-жаттығу Сөздерді тасымалдап жаз. Жеңіс, жауынгер, балапан. Үлгі: жа-ңалық, жаңа-лық.
«Көңілді күн » Әнімен
4-жаттығу Тасымалданбайтын сөздерді тауып айт. Оқушы, ақыл, ес, бір, күшік, терезе. Жауап: ес,бір.
ҚЖ: Саралау тапсырмалары 1-деңгей Сөздерді буынға бөл және тасымалда Анар, бақа, мұғалім, кітап, жаңалық. 2-деңгей Мына сөздерді есту бойынша дұрыс тасымалдап жаз Қарағанды, Тастемір, Оңтүстік, жаңағы.
3-деңгей Берілген сөздерден сөйлем құра. Оларды тасымалдап жаз. Мойнақ, өйткені, кеше, кеткен, жоғалып. Келгеніне, оның, қуандым, қатты, мен
Кері байланыс
|
Өлеңді хормен оқиды, жылы лебіз тілектерін білдіреді.
Музыка әуенімен амандасу түрлерін көрсетеді
Дәптермен жұмыс жасайды
Сұрақтарға жауап береді
Жеке жұмыс жасайды
Кестені толтырады
Сөздерді тасымалдап жазады
Тапсырманы орындайды
Саралау тапсырмасын орындайды
Кері байланыс жасайды
|
Тамаша!
Дескриптор: Өлеңді түсініп оқиды
Сұрақтарға жауап береді
Маған ұнадың!
Тамаша!
Дескриптор: Кестені жуан және жіңішке айтылатын сөздерді тауып жарысады. Бес сөзден тауып, кестені толтырады
Дескриптор: Тасымал ұғымын біледі, қолданады Сөздерді тасымалдап жазады
Дескриптор: Тасымалданбайтын сөздерді тауып айтады. Олардың неліктен тасымалданбайты нын түсіндіреді.
Дескриптор: 1-деңгей Сөздерді буынға бөл еді және тасымалдайды 2-деңгей Сөздерді есту бойынша дұрыс тасымалдап жазады 3-деңгей Берілген сөздерден сөйлем құрайды. Оларды тасымалдап жазады.
«Білім ағашы» әдісі |
Қимылдар
Музыка
Жұмыс дәптері
Оқулық
Оқушы жұмысы
Жұмыс парағы
Кесте
Оқулық
Жұмыс дәптері
Жұмыс парақтары
Оқушы жұмысы
Кері байланыс парағы
|
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Буын және тасымал
Буын және тасымал
|
Білім беру ұйымының атауы |
№ 157 жалпы білім беретін мектеп |
|||||||||
|
Пәні: |
Ана тілі |
|||||||||
|
Бөлім: |
Буын және тасымал |
|||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Советбек Жұлдыз |
|||||||||
|
Күні: |
26.02.2025 ж |
|||||||||
|
Сынып: |
1 сынып |
|
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№36 сабақ. Қайталау сабағы |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.2.1.2 оқу түрлерін (тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану; 1.3.5.1 мұғалімнің қолдауымен сөз, сөйлем, мәтінді тексеру, қатені түзету. |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Буын және тасымал дыбыс тақырыптарын пысықтайды |
|||||||||
|
Құндылықтар |
Құндылық – Жасампаздық және жаңашылдық «Жаңашылдық - заман талабы» |
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Бала, бала, балапан, Кәне, қайсы алақан? Саусақтарың әйбат, Былай-былай ойнат. – Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш! Өткенді пысықтау «Амандасу» әдісі 1.Қол алысады 2. Құшақтасады 3. Қол бұлғайды 4. Жұдырық түйістіреді Жаңа тақырып Дәптермен жұмыс. Оқулықпен жұмыс Көркем жазу. Щ Щ Щ Щ Щ Щ щ щ щ щ щ щ 1-жаттығу. Өлеңді түсініп оқы. – Балалар, аға деп кімді айтады? Сендердің ағаларың бар ма? «Кім жылдам?» ойыны. Оқушылар 1-жаттығу соңында берілген сұрақтарға жылдам қол көтеріп жауап береді. Сенім ,абырой сөздеріндегі дауысты, дауыссыз дыбыстарды ата. Сөздің жуан және жіңішке айтылғанын қалай білеміз? ЕБҚ Мына сөздер қалай айтылып тұрғанын анықта Меруерт, Оспан, бауыр, жеңіл, киім, кеме, ағаш, бөрене, рақмет, парта. ЕҚБ Сенім, абырой сөздеріндегі дауысты дыбыстарды бөлек, дауыссыз дыбыстарды бөлек жаз, Оларды дыбыстап көр. 2-жаттығу Кесте бойынша сөздерді тауып жаз.
3-жаттығу Сөздерді тасымалдап жаз. Жеңіс, жауынгер, балапан. Үлгі: жа-ңалық, жаңа-лық.
«Көңілді күн » Әнімен
4-жаттығу Тасымалданбайтын сөздерді тауып айт. Оқушы, ақыл, ес, бір, күшік, терезе. Жауап: ес,бір.
ҚЖ: Саралау тапсырмалары 1-деңгей Сөздерді буынға бөл және тасымалда Анар, бақа, мұғалім, кітап, жаңалық. 2-деңгей Мына сөздерді есту бойынша дұрыс тасымалдап жаз Қарағанды, Тастемір, Оңтүстік, жаңағы.
3-деңгей Берілген сөздерден сөйлем құра. Оларды тасымалдап жаз. Мойнақ, өйткені, кеше, кеткен, жоғалып. Келгеніне, оның, қуандым, қатты, мен
Кері байланыс
|
Өлеңді хормен оқиды, жылы лебіз тілектерін білдіреді.
Музыка әуенімен амандасу түрлерін көрсетеді
Дәптермен жұмыс жасайды
Сұрақтарға жауап береді
Жеке жұмыс жасайды
Кестені толтырады
Сөздерді тасымалдап жазады
Тапсырманы орындайды
Саралау тапсырмасын орындайды
Кері байланыс жасайды
|
Тамаша!
Дескриптор: Өлеңді түсініп оқиды
Сұрақтарға жауап береді
Маған ұнадың!
Тамаша!
Дескриптор: Кестені жуан және жіңішке айтылатын сөздерді тауып жарысады. Бес сөзден тауып, кестені толтырады
Дескриптор: Тасымал ұғымын біледі, қолданады Сөздерді тасымалдап жазады
Дескриптор: Тасымалданбайтын сөздерді тауып айтады. Олардың неліктен тасымалданбайты нын түсіндіреді.
Дескриптор: 1-деңгей Сөздерді буынға бөл еді және тасымалдайды 2-деңгей Сөздерді есту бойынша дұрыс тасымалдап жазады 3-деңгей Берілген сөздерден сөйлем құрайды. Оларды тасымалдап жазады.
«Білім ағашы» әдісі |
Қимылдар
Музыка
Жұмыс дәптері
Оқулық
Оқушы жұмысы
Жұмыс парағы
Кесте
Оқулық
Жұмыс дәптері
Жұмыс парақтары
Оқушы жұмысы
Кері байланыс парағы
|
||||||
шағым қалдыра аласыз















