|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Ана тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Буын және тасымал |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 1 |
Қатысқандар саны |
Қатыспағандар саны |
||||
|
Тақырыбы |
22. Буын |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.2.3.1.ауыстырылып берілген мәтін бөліктерін мұғалімнің қолдауымен орнына қоя білу; 1.4.1.1.айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және есту, есте сақтау арқылы жазу; 1.2.9.1 дауысты дыбыстардың буын құрайтынын білу, буын санын анықтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мұғалімнің қолдауымен ауыстырылып берілген мәтін бөліктерін дұрыс ретімен орналастырады; айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазады және есту, есте сақтау арқылы жаза алады; дауысты дыбыстардың буын құрайтынын түсініп, сөздердегі буын санын анықтайды. |
|||||
|
Құндылық (негіздеме): Мемлекет басшысы Қ. Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ, ІІІ, IV отырыстарында берген тапсырмалары, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы. «АДАЛ АЗАМАТ» Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Астана, 2025 жыл Бағдарламасы – Біртұтас тәрбие Заң және тәртіп құндылығы |
-Шындықты айтуға және әділ әрекет етуге ұмтылу; - Өз іс-әрекетінде ар-ұятты басшылыққа алу; -Өзгенің еңбегін, мүлкін және құқығын құрметтеу; -Жеке және қоғамдық ортада тазалық пен ұқыптылық сақтау; |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 2 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал «Буынмен амандасамыз» Мұғалім: Ереже: 1 буынды сөз – иіліп амандасамыз ? 2 буынды сөз – қол бұлғап амандасамыз ? 3 буынды сөз – күлімдеп, шапалақтаймыз ?? Орындау барысы: Мұғалім: Күн! (1 буын) А-пай (2 буын) Ал-ма-ты (3 буын)
-Жарайсыңдар, балалар!
? |
Оқушылар қимылдарды көрсету арқылы амандасады. 1 буынды сөз – иіліп амандасады ? 2 буынды сөз – қол бұлғап амандасады ? 3 буынды сөз – күлімдеп, шапалақтайды ?? |
Қ/Б: «Жарайсың!» «Тамаша!» |
Слайд №1 |
||
|
Заң және тәртіп құндылығы 3 мин |
Оқушыларға бейнеролик көрсетіледі. Сұрақ-жауап:
Бұл бейнефильм
бізге заң мен тәртіптің маңызын үйретеді. |
Оқушылар бейнероликті көре отырып, қорытынды жасайды. Қойылған сұрақтарға жауап беріп отырады |
Қ/Б: «Жарайсың!» «Тамаша!» «Шапалақ!» Кәрзеңке толған алма |
Интербелсенді тақта Слайд№2 |
||
|
Сабақтың ортасы 7 мин |
Оқушыларға сабақтың тақыбы мен мақсатын таныстыру. МК жұмыс(Ұжымдық жұмыс)
1-жаттығу. Оқы. Мәтін бөліктерін орнына қой.
Алматы туралы дереккөздерден біліп ал.Сол бойынша өз ойыңды айт. Жұптық жұмыс. «Жұптасып оқу»
|
Оқушылар жаңа сабақтың тақырыбы және мақсатымен танысады. Автор туралы мағлұмат алады. Мәтін бөліктерін орнына қояды. Бейнеролик арқылы мәтінді тыңдайды. Алматы туралы білетіндерін айтады. Жұптасып оқиды. |
Қ/Б: «Жарайсың!» «Тамаша!» «Шапалақ!» Алманы толтыру арқылы мадақталып отырады |
Интербелсенді тақта Алма ағашы |
||
|
3 мин |
«Айт, құра» 2-жаттығу. Өлеңді оқы. Жатқа айт. |
Іштерінен оқып, жаттайды. Бірге музыка ырғағымен айтады. |
Қ/Б: «Жарайсың!» «Тамаша!» |
https://www.youtube.com/watch?v=3oksQpkM-4M |
||
|
7 мин |
Өзіндік жұмыс
Көркем жазу Ө Ө Ө Ө Ө Ө Ө ө ө ө ө ө ө ө
3-жаттығу. Берілген буындардан 5-6 сөз құрап жазады. Қала, қайық, қасық, қатық, қалам, қамал т.б. Балық, батыр, бата т.б. |
Тапсырмамен танысып, жеке өзі орындайды. • Тапсырма шартын түсіндіреді және өз шешімін дәлелдейді. • Қажет жағдайда мұғалімнен қолдау алады жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазады. |
Қ/Б: «Жарайсың!» «Тамаша!» смайликтер |
Жұмыс дәптері |
||
|
2 мин |
Сергіту сәті «Дирижер» |
Оқушылар қимылды жасайды. |
|
https://www.youtube.com/watch?v=TCFMZvqgTqs&list=RDTCFMZvqgTqs&start_radio=1 |
||
|
7 мин |
Топтық жұмыс Оқиды, байланыстырады, буын санын анықтайды. |
Оқушылар сөздерді оқып, суретпен байланыстырады және буын санын анықтайды. |
Қ/Б: «Жарайсың!» «Тамаша!» |
Үлестірмелі парақтар, маркер |
||
|
6 мин 5 мин |
Саралау тапсырмасы
Қорытындылау «Umaigra» платформасы Сұрақ -жауап:
|
Буындардан сөз құрайды. Сөздерді буынға бөледі. Алғашқы буындардан сөз құрап, сөйлем жазады. |
Қ/Б: «Жарайсың!» «Тамаша!» Смайликтер |
https://www.umapalata.com/zexpo/game.html?LANG=RU&idGames=121894 |
||
|
Сабақтың соңы 3 мин |
Кері байланыс «Алма ағашы» Бүгінгі сабақ саған ұнады ма? Неліктен? -Келесі сабақта нені үйренгің келеді? |
Әр оқушы өз жұмысын алмамен бағалайды: Жасыл – жақсы түсіндім Сары – кей жерлер түсініксіз болды Қызыл – қиын болды |
Мұғалімнің тиімді кері байланысы |
Алма ағашы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Буын және тасымал. Алматы
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Ана тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Буын және тасымал |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 1 |
Қатысқандар саны |
Қатыспағандар саны |
||||
|
Тақырыбы |
22. Буын |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.2.3.1.ауыстырылып берілген мәтін бөліктерін мұғалімнің қолдауымен орнына қоя білу; 1.4.1.1.айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және есту, есте сақтау арқылы жазу; 1.2.9.1 дауысты дыбыстардың буын құрайтынын білу, буын санын анықтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мұғалімнің қолдауымен ауыстырылып берілген мәтін бөліктерін дұрыс ретімен орналастырады; айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазады және есту, есте сақтау арқылы жаза алады; дауысты дыбыстардың буын құрайтынын түсініп, сөздердегі буын санын анықтайды. |
|||||
|
Құндылық (негіздеме): Мемлекет басшысы Қ. Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ, ІІІ, IV отырыстарында берген тапсырмалары, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы. «АДАЛ АЗАМАТ» Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Астана, 2025 жыл Бағдарламасы – Біртұтас тәрбие Заң және тәртіп құндылығы |
-Шындықты айтуға және әділ әрекет етуге ұмтылу; - Өз іс-әрекетінде ар-ұятты басшылыққа алу; -Өзгенің еңбегін, мүлкін және құқығын құрметтеу; -Жеке және қоғамдық ортада тазалық пен ұқыптылық сақтау; |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 2 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал «Буынмен амандасамыз» Мұғалім: Ереже: 1 буынды сөз – иіліп амандасамыз ? 2 буынды сөз – қол бұлғап амандасамыз ? 3 буынды сөз – күлімдеп, шапалақтаймыз ?? Орындау барысы: Мұғалім: Күн! (1 буын) А-пай (2 буын) Ал-ма-ты (3 буын)
-Жарайсыңдар, балалар!
? |
Оқушылар қимылдарды көрсету арқылы амандасады. 1 буынды сөз – иіліп амандасады ? 2 буынды сөз – қол бұлғап амандасады ? 3 буынды сөз – күлімдеп, шапалақтайды ?? |
Қ/Б: «Жарайсың!» «Тамаша!» |
Слайд №1 |
||
|
Заң және тәртіп құндылығы 3 мин |
Оқушыларға бейнеролик көрсетіледі. Сұрақ-жауап:
Бұл бейнефильм
бізге заң мен тәртіптің маңызын үйретеді. |
Оқушылар бейнероликті көре отырып, қорытынды жасайды. Қойылған сұрақтарға жауап беріп отырады |
Қ/Б: «Жарайсың!» «Тамаша!» «Шапалақ!» Кәрзеңке толған алма |
Интербелсенді тақта Слайд№2 |
||
|
Сабақтың ортасы 7 мин |
Оқушыларға сабақтың тақыбы мен мақсатын таныстыру. МК жұмыс(Ұжымдық жұмыс)
1-жаттығу. Оқы. Мәтін бөліктерін орнына қой.
Алматы туралы дереккөздерден біліп ал.Сол бойынша өз ойыңды айт. Жұптық жұмыс. «Жұптасып оқу»
|
Оқушылар жаңа сабақтың тақырыбы және мақсатымен танысады. Автор туралы мағлұмат алады. Мәтін бөліктерін орнына қояды. Бейнеролик арқылы мәтінді тыңдайды. Алматы туралы білетіндерін айтады. Жұптасып оқиды. |
Қ/Б: «Жарайсың!» «Тамаша!» «Шапалақ!» Алманы толтыру арқылы мадақталып отырады |
Интербелсенді тақта Алма ағашы |
||
|
3 мин |
«Айт, құра» 2-жаттығу. Өлеңді оқы. Жатқа айт. |
Іштерінен оқып, жаттайды. Бірге музыка ырғағымен айтады. |
Қ/Б: «Жарайсың!» «Тамаша!» |
https://www.youtube.com/watch?v=3oksQpkM-4M |
||
|
7 мин |
Өзіндік жұмыс
Көркем жазу Ө Ө Ө Ө Ө Ө Ө ө ө ө ө ө ө ө
3-жаттығу. Берілген буындардан 5-6 сөз құрап жазады. Қала, қайық, қасық, қатық, қалам, қамал т.б. Балық, батыр, бата т.б. |
Тапсырмамен танысып, жеке өзі орындайды. • Тапсырма шартын түсіндіреді және өз шешімін дәлелдейді. • Қажет жағдайда мұғалімнен қолдау алады жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазады. |
Қ/Б: «Жарайсың!» «Тамаша!» смайликтер |
Жұмыс дәптері |
||
|
2 мин |
Сергіту сәті «Дирижер» |
Оқушылар қимылды жасайды. |
|
https://www.youtube.com/watch?v=TCFMZvqgTqs&list=RDTCFMZvqgTqs&start_radio=1 |
||
|
7 мин |
Топтық жұмыс Оқиды, байланыстырады, буын санын анықтайды. |
Оқушылар сөздерді оқып, суретпен байланыстырады және буын санын анықтайды. |
Қ/Б: «Жарайсың!» «Тамаша!» |
Үлестірмелі парақтар, маркер |
||
|
6 мин 5 мин |
Саралау тапсырмасы
Қорытындылау «Umaigra» платформасы Сұрақ -жауап:
|
Буындардан сөз құрайды. Сөздерді буынға бөледі. Алғашқы буындардан сөз құрап, сөйлем жазады. |
Қ/Б: «Жарайсың!» «Тамаша!» Смайликтер |
https://www.umapalata.com/zexpo/game.html?LANG=RU&idGames=121894 |
||
|
Сабақтың соңы 3 мин |
Кері байланыс «Алма ағашы» Бүгінгі сабақ саған ұнады ма? Неліктен? -Келесі сабақта нені үйренгің келеді? |
Әр оқушы өз жұмысын алмамен бағалайды: Жасыл – жақсы түсіндім Сары – кей жерлер түсініксіз болды Қызыл – қиын болды |
Мұғалімнің тиімді кері байланысы |
Алма ағашы |
||
шағым қалдыра аласыз


