|
Пәні: |
Ана тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Дыбыс және әріп |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ешимова А |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
1 «Е» сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№23 сабақ. Буын. Отаным. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.1.3.1* тақырыбы мен иллюстрациясы бойынша мәтіннің мазмұнын болжау; 1.4.1.1.айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және сету, есте сақтау арқылы жазу; 1.2.9.1.дауысты дыбыстардың буын құрайтынын білу, буын санын анықтау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Дауысты дыбыстардың буын құрайтынын біледі, буын санын анықтайды |
|||||
|
Құндылықтар: Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Жасампаздық – бәрімізге өнеге |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 2 минут 3 минут 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 3 минут Сабақты қорыту 10 минут Қосымша тапсырма 2минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Оқушылар бір –бірене сәттілік тілейді Окушыларды топқа бөлу Үй тапсырмасын сұрау Алдарына таратпа беріліп жылқы ,доп, асық сөздері беріліп, топпен орындап , бір оқушы қорғайды Жаңа тақырып Оқулықпен жұмыс 1-жаттығу. Өлеңнің тақырыбы бойынша мазмұнын болжа. Өлеңді тыңдап, өлең не туралы екенін айт . Өлеңнің мазмұнына байланысты жүргізілетін жұмыстар: а) мұғалім өлеңді тыңдатады; ә) сөздік жұмысы жүргізіледі; б) жеке оқушыларға оқытады; в) мазмұнына байланысты сұрақтар қояды; г) мәнерлеп оқытады. ЕБҚ Қазақстан туралы не білесің? Өз Отаның туралы әңгімеле ЕҚБ Өлеңді мәнерлеп, көңіл күймен оқып бер Өткенді пысықтау Отан сөзіне дыбыстық талдау жасау 1)Қанша дауысты дыбыс бар? 2)Неше буын, әріп бар? 3) Дыбыстың қандай түрлері бар? 4)Дауысты және дауыссыз дыбыс дегеніміз не? 5)Жуан және жіңішке дыбыстарды қандай деп ойлайсың? Жазылым Көркем жазу минуты Өлеңнің соңғы екі жолын көшіріп жаз. Осының барлығы- Туған жер, Отаным «Бос шыны ыдысы» арқылы 2-жаттығу Сызбадағы буындардан жұмбақ құраңдар. Жұмбақтың шешуін жазайық Көк жүзінде көп жолақ Шешуі: Кемпірқосақ Кемпірқосақ сөзіндегі буынға бөледі Кері байланыс Оқушылармен жұмыс «Шеңбер» әдісі Шығармашылық тапсырма ретінде орындалады. Шеңбердің әр бөлігінде сөздер беріледі, берілген сөздер неше буыннан туратынын анықтап сәйкестендіреді. Жеке жұмыс Оқушыларға таратпа берілдіп, сөздерді оқып, неше буын бар екенин жазады Оқушыларды марапаттап бағалап, қай топ жеңіске жеткенін анықтау |
Жақсы тілектер айтады Сандарды таңдау арқылы бір оқушы қорғайды Тақырыбы бойынша өлеңнің мазмұнын болжайды. Содан кейін тыңдайды. Ойын арқылы сұрақтарға жауап береді Дәптермен жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Жұмбақты шешеді Буын мен сандарды сәйкестендіру |
Оқушыларды мадақтап отыру Әр топтан оқушылар келіп , санды таңдайды Асық арқылы
Дескриптор: Өлеңнің тақырыбы бойынша мазмұнын болжайды Өлеңді тыңдап, өлең не туралы екенін айтады Өлеңді мәнерлеп оқиды
Бағалау
Дескриптор: Дыбыстарды ажырата алады Сұрақтарға жауап береді Тамаша!
Өлеңнің алғашқы екі жолын көшіріп жазады. Көркем жазу емлесін сақтап жазады Керемет! Дескриптор: Буындарды біріктере алады Тұтас сөздерді құрайды Жұмбақтың шешуін тауып, жазады
|
Шапалақ
Музыка
Таратпа |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Буын. Отаным
Буын. Отаным
|
Пәні: |
Ана тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Дыбыс және әріп |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ешимова А |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
1 «Е» сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№23 сабақ. Буын. Отаным. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.1.3.1* тақырыбы мен иллюстрациясы бойынша мәтіннің мазмұнын болжау; 1.4.1.1.айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және сету, есте сақтау арқылы жазу; 1.2.9.1.дауысты дыбыстардың буын құрайтынын білу, буын санын анықтау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Дауысты дыбыстардың буын құрайтынын біледі, буын санын анықтайды |
|||||
|
Құндылықтар: Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Жасампаздық – бәрімізге өнеге |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 2 минут 3 минут 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 3 минут Сабақты қорыту 10 минут Қосымша тапсырма 2минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Оқушылар бір –бірене сәттілік тілейді Окушыларды топқа бөлу Үй тапсырмасын сұрау Алдарына таратпа беріліп жылқы ,доп, асық сөздері беріліп, топпен орындап , бір оқушы қорғайды Жаңа тақырып Оқулықпен жұмыс 1-жаттығу. Өлеңнің тақырыбы бойынша мазмұнын болжа. Өлеңді тыңдап, өлең не туралы екенін айт . Өлеңнің мазмұнына байланысты жүргізілетін жұмыстар: а) мұғалім өлеңді тыңдатады; ә) сөздік жұмысы жүргізіледі; б) жеке оқушыларға оқытады; в) мазмұнына байланысты сұрақтар қояды; г) мәнерлеп оқытады. ЕБҚ Қазақстан туралы не білесің? Өз Отаның туралы әңгімеле ЕҚБ Өлеңді мәнерлеп, көңіл күймен оқып бер Өткенді пысықтау Отан сөзіне дыбыстық талдау жасау 1)Қанша дауысты дыбыс бар? 2)Неше буын, әріп бар? 3) Дыбыстың қандай түрлері бар? 4)Дауысты және дауыссыз дыбыс дегеніміз не? 5)Жуан және жіңішке дыбыстарды қандай деп ойлайсың? Жазылым Көркем жазу минуты Өлеңнің соңғы екі жолын көшіріп жаз. Осының барлығы- Туған жер, Отаным «Бос шыны ыдысы» арқылы 2-жаттығу Сызбадағы буындардан жұмбақ құраңдар. Жұмбақтың шешуін жазайық Көк жүзінде көп жолақ Шешуі: Кемпірқосақ Кемпірқосақ сөзіндегі буынға бөледі Кері байланыс Оқушылармен жұмыс «Шеңбер» әдісі Шығармашылық тапсырма ретінде орындалады. Шеңбердің әр бөлігінде сөздер беріледі, берілген сөздер неше буыннан туратынын анықтап сәйкестендіреді. Жеке жұмыс Оқушыларға таратпа берілдіп, сөздерді оқып, неше буын бар екенин жазады Оқушыларды марапаттап бағалап, қай топ жеңіске жеткенін анықтау |
Жақсы тілектер айтады Сандарды таңдау арқылы бір оқушы қорғайды Тақырыбы бойынша өлеңнің мазмұнын болжайды. Содан кейін тыңдайды. Ойын арқылы сұрақтарға жауап береді Дәптермен жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Жұмбақты шешеді Буын мен сандарды сәйкестендіру |
Оқушыларды мадақтап отыру Әр топтан оқушылар келіп , санды таңдайды Асық арқылы
Дескриптор: Өлеңнің тақырыбы бойынша мазмұнын болжайды Өлеңді тыңдап, өлең не туралы екенін айтады Өлеңді мәнерлеп оқиды
Бағалау
Дескриптор: Дыбыстарды ажырата алады Сұрақтарға жауап береді Тамаша!
Өлеңнің алғашқы екі жолын көшіріп жазады. Көркем жазу емлесін сақтап жазады Керемет! Дескриптор: Буындарды біріктере алады Тұтас сөздерді құрайды Жұмбақтың шешуін тауып, жазады
|
Шапалақ
Музыка
Таратпа |
||
шағым қалдыра аласыз

















