Сабақтың
тақырыбы:
|
Буын
үндестігі
11-16
жаттығу
|
Күні:
|
Мұғалім:
Алашбаева
Куралай
|
Сынып:
4
|
Қатысқан:
|
Қатыпағандар:
|
Сабақта
меңгерілетін
дағдылық
мақсаттар
|
Сөздік қорларын байыту, байланыстырып сөйлеу,
шығармашылық қабілеттерінің дамуына жағдай туғызу
.
Сауатты жаза алады, сыни ойлай
алады,топпен жұмыс жасайды.
|
Сабақ
мақсаттары
|
Барлық оқушылар білуге
тиісті:
Жаңа білім мазмұнын
меңгереді
|
Оқушылардың көпшілігі білуге
тиіс:
Тақырып мазмұнын түсінуі
тиіс
|
Кейбір оқушылар білуге
тиіс:
Қосымша тапсырмаларды
орындайды
|
Тілдік
мақсат
|
Оқушылар:
Фонетика әлеміне саяхат. Жаңа білімді
түсінеді. Сөйлем,сөз түрлерін ажырата біледі. Түрлеріне сәйкес
сөйлем құрады
Негізгі сөздер мен
тіркестер:
Уық,шаңырақ, сықырлауық,
табалдырық.
Сыныптағы
диало/жазылым үшін пайдалы
тілдік
бірліктер:
- Дыбыс дегеніміз
не?
- Әріп дегеніміз
не?
- Буын үндестігі дегеніміз
не?
|
Бұрыннан бар
білімдері
|
Тапсырмаларды сатылай кешенді
талдауды біледі.
|
Жоспар
|
Жоспарланған
уақыттар
|
Жоспарланған уақыт
(жаттығулар)
|
Ресурстар
|
Басталуы
|
Ұйымдастыру
кезеңі
Мен саған
сенемін
Әуен ойнап
тұрады. Жұп құрып, бір- бірінің көздеріне қарап отырады. «Мен саған
сенемін …» өйткені сен жақсы
адамсың.
Қызығушылықты
ояту
Тақырыпқа байланысты сөздер
таратылады. Сөздермен жұмыс жасай отырып тақырыптың мағынасын
ашу.
|
Таныстыры
лым,
суреттер.
|
Ортасы
|
Жаңа
сабақ
1-топ Ережені
түсіндіру
2-топ Мысал
келтіру
Дәптермен
жұмыс
Жаттығуларды
орындау
11,12,13,14-жаттығуларды
орындау
Сұраққа жауап
бер
-Сенің
ойыңша...............
-Оның мәні бар
ма?..............
-Сен қандай қорытынды жасадың?........
Оқушылар «Түртіп алу стратегиясы» арқылы тақырыпты меңгереді.
Түсінгендерімен бөліседі.
Кестені
толтырады
Білемін Білдім Білгім
келеді
|
Оқулық, дәптер, үлестірмелі
парақшалар, флипчарт.
|
Сергіту
сәті
|
Бала, бала,
балапан
Қане, қайсы,
алақан.
Саусақтарың
әйбат,
Былай-былай
ойнат..
|
Сергіту жаттығуы жазылған
парақша
|
Аяқталуы
|
«Уақыт шеңбері»
әдісі
15-жаттығу
Өлеңді оқып, жатқа
жаз.
Нан
атасы-бидаймын,
Ырзықты елге
сыйлаймын.
Дәнім
толып,піскенде,
Қауызыма
сыймаймын.
«Бес жолды өлең» әдісі арқылы өлең
құрастыру
1) Зат есім
1сөз
2) Сын есім 2
сөз
3) Етістік 3
сөз
4) Сөз
тіркесі
5) Зат есімге мәндес
сөз
Үйге тапсырма:
16-жаттығу 17
-бетте
Бағалау
|
Берілген тапсырманы
орындайды
|
Қосымша
ақпарат
|
|
Дифференциациялау
оқушыларға мейлінше қолдау көрсетуді қалай
жоспарлайсыз?
Қабілетті оқушыға
тапсырманы
қалайша
түрлендіресіз?
|
Бағалау – оқушы
білімін
тексеруді
қалайша
жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық
байланыс –
Денсаулық пен
қауіпсіздікті
тексеру,
АКТ
|
Рефлексия
Сабақтың мақсаты
мен оқу міндеттері анық
па?
Бүгін оқушылар не
үйренді?
Сабақ қалай өтті,
қандай деңгейде өтті?
|
Бүгінгі сабақ кызықты болды
ма?
-
-
-
-
|
Дифференциялау
жоспарым жүзеге асты ма?
Тапсырмалары
сәйкес болды ма?
Уақыт дәлдігі
қалай болды? Жоспарыма қандай өзгерістер
енгіздім?
|
|
Қорытынды
бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да,
оқуды да ескеріңіз)?
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (
оқытуды да, оқуды да
ескеріңіз)?
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген
оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не
білдім ?
|