Материалдар / Cабақ жоспары Әдебиеттік оқу 4 сынып

Cабақ жоспары Әдебиеттік оқу 4 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Ұлттық ойындарымыз тақырыбындағы сабақ жоспары. Сабақтың мақсаты: Таныстырылым жасауды, шығармашылық жұмыс жасауды үйренеді. Оқушылар топқа бөлініп, топпен жұмыс жасады. Сабақ барысында әр түрлі белсенді әдіс - тәсілдер арқылы жаңа сабақ меңгертілді. Мақсатқа сай тапсырмалар берілді.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
12 Желтоқсан 2021
377
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бекітемін: Уапова Ж

Білім беру ұйымының атауы

Ы.Алтынсарин атындағы орта мектеп

Пәні:

Әдебиеттік оқу

Бөлім:

Мәдени мұра

Педагогтің аты-жөні:

Сагинбаева Г

Күні:

23.11.2021

Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

32 сабақ Таңғажайып ертегілер. Алтын сақа

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

4.1.4.2 сөйлеу барысында иллюстрациялар, көрнекіліктер, фотосуреттер қолдану, презентация, видеоролик жасау

4.1.5.1 өз ойын, сезімін, көзқарасын өмірде болған, өзге шығармадағы ұқсас оқиғалармен салыстыра отырып білдіру

Сабақтың мақсаты

Сюжеттің дамуын болжауды, кейіпкерлердің іс-әрекетін бағалауды үйренеді

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдас-тыру

1 минут

Өзін-өзі тексеру



Өткен білімді еске түсіру

5 минут














Жаңа білім

33 минут










































































Бекіту

5 минут










































Кері байланыс

1 минут

Амандасу. Түгелдеу.


Өткенді пысықтау




«Орамал тастау» ойыны арқылы үй тапсырмасын пысықтау.

Сұрақтар:

1.Ұлттық ойындардың қандай түрлерін білесіңдер?

2.Өткен сабақта ұлттық ойынның қай түрімен таныстық?

3. Асық атауларын атаңдар (сақа, топай, кеней, ешкімер, қойлақ)

4.Асықтың түсуіне қарай атауларын сұрау. ( суреттер көрсетіліп балалар анықтайды)

5. Асық ойынының атауларын білесіңдер ме?


Жаңа тақырып. Қызығушылықты ояту. «Есіңе түсір»

Ертегінің атауларын тауып, қысқаша мазмұнын айту


1.Мақта қыз

2.Алдар көсе

3.Түлкі мен тырна


Сабақтың тақырыбы оқушылармен бірге анықталады:

Сабақтың мақсаты таныстырылады.

Сабақтың тақырыбы: Таңғажайып ертегілер.

  • Ертегі дегеніміз не?

Ертегілердің үш түрі бар. Олар:

1. Хайуанаттар туралы ертегілер

2. Қиял – ғажайып ертегілер

3. Шыншыл ертегілер


Оқылым, айтылым.

Оқулықпен жұмыс: ДЖИГСО әдісі

«Алтын сақа»

Оқулықта берілген ертегіні оқыңдар. Жұпта, топта талқылаңдар. Түсініксіз сөздердің астын сызып отырыңыздар.


«Домино» әдісі арқылы ертегінің өздеріңе берілген желісінің сюжетімен суреттерін орналастырыңдар.



Ертегіні болжаңдар



Тыңдалым.

Ертегінің жалғасын тыңдап, өз болжамдарыңмен салыстырыңдар.




Дәптермен жұмыс.

Фантастика – грек сөзі қиялдау өнері. Фантастикалық шығармада шындыққа жанаспайтын құбылыстар бейнеленеді. Оның кейіпкерлері қиындықтан аман-есен құтылып шыға алады. Қиял-ғажайып ертегілердің оқиғасы фантазияға құрылады.


Топтық жұмыс: ( постер құру)


Бай баласы Тұлпар Жалмауыз кемпір

Үшеуіне мінездеме беру.




Жұптық жұмыс: «Шын жалған ойыны»

Ал енді дайын болсақ, мен оқимын қалған оқушылар дұрыс болса қол соғады, ал қате болса, аяғымызбен тарсылдатамыз.


Тұжырым

Шын-жалған

Бай жылқысын суғаруға көлге келеді.

шын

Көлдің ішінде жап-жасыл өкпе жүреді.

жалған

Өкпе сұлу қызға айналады

жалған

Кемпір байдың жағасынан алады

шын

Бай кемпірден қашып кетеді

жалған

Бала жылқы таңдауға келгенде оған қасқа тай қарайды

жалған

Кемпір балаға сақасын алып береді

жалған

Сақаны алуға баланың аты көмектеседі

шын

Кемпірдің 7 тісі бар

жалған


Үйге тапсырма: жылқы малының атауларын жасына қарай теріп жазыңдар.


Түсінікті

Сұрағым бар

Түсініксіз болды

Сәлемдесу. Балалар бір-біріне жақсы тілектер айтады





Топтар бір-біріне орамал лақтырады.

Екінші топ сұраққа жауап береді








Тақтада көрсетілген суреттер арқылы тақырыпты болжайды.







Сабақ мақсатымен танысады










Жаңа тақырыппен жұмыс жасайды




Ертегінің желісі бойынша суреттерді орналастырады

Өз болжамдарын жасайды.


Ертегінің жалғасын аудио жазба арқылы тыңдап, өз жауаптарымен салыстырады.


Дәптерге жазып алады.






Суреттегі ертегі кейіпкерлеріне мінездеме беріп, постер қорғайды

Жағымды, жағымсыз кейіпкерлерге ажыратады



Жұптық жұмыс жасайды




Кестедегі мәліметтердің шын немесе жалған екенін айтады



















Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ