Материалдар / Cабақ жоспары. Жануарлар әлемі. 1-сабақ
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Cабақ жоспары. Жануарлар әлемі. 1-сабақ

Материал туралы қысқаша түсінік
Қазақ тілі. 5-класс. 2-тоқсан. Бұл сабақ жоспары "Атамұра" баспасы негізінде жасалған. Күнделікті сабаққа дайын қысқа мерзімді жоспары.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
21 Қараша 2021
905
1 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады



Бекітілді:

Қысқа мерзімді жоспар


Бөлім атауы:

Жануарлар әлемі мен өсімдіктер дүниесі/Лексика. Омоним. Синоним. Антоним.


Сабақтың тақырыбы

Жануарлар әлемі 2-сабақ

Педагогтің аты-жөні

Г.К.Коленкина

Күні:12.11.2021

Қатысқан оқушылар саны: Қатыспағаны:

Сынып

5

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

5.1.3.1 тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, негізгі және қосымша ақпаратты анықтау

5.4.3.1-омоним, синоним, антоним сөздерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдану;

Сабақтың мақсаты


Барлық оқушылар: тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсініп, негізгі және қосымша ақпаратты анықтап, тура және омоним, синоним, антоним мағыналы сөздерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдана алады;

Көп оқушылар: тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсініп, негізгі және қосымша ақпаратты анықтап, өзара талқылайды және мәтіндегі омоним, синоним, антоним мағыналы сөздерді көркемдік ерекшеліктеріне сай ажыратып, қолдана алады.

Кейбір оқушылар: тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсініп, негізгі және қосымша ақпаратты анықтап, омоним, синоним, антоним сөздерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдана алады, мысалдармен дәлелдей алады, өзіндік тұжырым ұсына алады;


Бағалау критерийі

  • Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, негізгі және қосымша ақпаратты анықтайды;

  • Омоним, синоним, антоним мағыналы сөздерді, көркемдік ерекшеліктеріне сай қолданады;

Құндылықтарды дарыту


- саналы да ерікті еңбек адамды бақытқа кенелтеді деген ойды санасына сіңіру;

- өзін-өзібағалау және өзара бағалау арқылы жауапкершілік сезімін қалыптастыру,

- мінез-құлықтың этикалық және эстетикалық нормаларын қалыптастыру;

- өзара сыйластық, сенімділік, қарым-қатынасты қалыптастыру.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут

Ұйымдастыру кезеңі:

Амандасу;

Оқушылардың сабаққа қатысымын тексеру.

Білу



презентация

Сабақтың ортасы

30 минут

Жаңа сабақ.

ҚБ тапсырмасы: Ойтүрткі сұрақтарына оқушылар жауап береді.

А)Тыңдалым мәтінін бір оқушының мәнерлеп оқуында тыңдайды, орфоэпиялық нормаға сай оқығанына назар аударады, ойларын ортаға салады. Мәтін негізіндегі сұрақтарға жауап береді.

Дескриптор:

-мәтінді мұқият тыңдайды;

-мазмұнын өзара талқылайды;

- сұрақтарға жауап береді.

КБ. «Дұрыс-бұрыс» әдісі арқылы бағалау. Ауызша кері байланыс беріледі.

Ә) Негізгі және қосымша ақпаратты дәптерге жазыңыз.

Негізгі ақпарат

Қосымша ақпарат



Дескриптор:

Негізі ақпаратты табады

Қосымша ақпаратты ажыратады

КБ: «Дұрыс-Бұрыс» әдісі арқылы ауызша кері байланыс беріледі.



Б) 3-тапсырма /ауызша/

Алыс- шалғай /жақын

Бүгін-осы күні /кеше

Амандасу – сәлемдесу/ қоштасу

Тіл қату – сөйлемеу, жауап бермеу

Қуану – шаттану, мұңаю; жабырқау

Көп- аз


СЖ. Оқылым мәтінін оқып, өзара талқылап, 5-тапсырманы орындайды.

Дескриптор:

- Берілген сөздердің антонимін, синонимін табады

-жауап жазу барысында орфографиялық нормаға сай сауатты жазады;

Өзара бағалау. «Дұрыс-Бұрыс» әдісі арқылы кері байланыс беріледі.



Түсіну, қолдану

















Түсіну,

қолдану, талдау





Дескриптор арқылы бағалайды
















Өзара бағалау



































Өзара бағалау




Ж.Дәулетбекова,

Г.Қосымова

Жалпы білім беретін мектептің 5-сыныбына арналған

Оқулық/ -Алматы: «Атамұра» баспасы/2017 жыл/ 54-56 беттер


Сабақтың соңы

5 мин




Үйге тапсырма: 7-тапсырма, 58- бет Тілдік бағдар жаттау


Қолдану




















/

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!