Қысқа мерзімді жоспар
|
Сабақ: Сәлемдесу.Сәлемдесу түрлері |
Мектеп: «Федоров орта мектебі» КММ |
||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Қалиева Зарина Жұмабекқызы |
||
|
Сынып: 1 «Б» |
Қатысқндар:7 |
Қатыспағандар:0 |
|
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
1.1.1.1 Сөзді зейін қойып тыңдау, түсіну жəне оған сəйкес дұрыс əрекет ету (қимыл, ымишараны қолдану, ісəрекет жасау) 1.1.2.1 Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсіну 1.2.3.1 Сұхбаттасын түсіну жəне түрлі тəсілмен əрекет жасау, этика нормаларын сақтап жауап беру 1.2.6.1 Тыңдаған/оқыған материал туралы өзінің қарапайым пікірін (келісемін/келіспеймін, ұнайды/ұнамайды) білдіру 1.5.1.2 Сөйлеу барысында көптік/тəуелділік/ жіктік /септік жалғауларын мұғалімнің көмегі/үлгісі бойынша қолдану |
||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар орындай алады: |
||
|
Оқушылар тақырыпты толық қамтиды. |
|||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: |
|||
|
Мәтіндегі таныс сөздердің мағынасын ашады. |
|||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: |
|||
|
Танысу, өзі туралы айту, затты сипаттау үшін таныс сөз және сөз тіркестерін қолданады. |
|||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады:
|
||
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: |
|||
|
Сәлеметсізбе-здравствуйте қалын қалай-как дела, жақсы-хорошо, |
|||
|
Диалог құруға/шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: |
|||
|
Сәлем досым,қалың қалай? Қандай жаңалық т.б |
|||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: |
|||
|
|||
|
Не себепті ....деп ойлайсыз? |
|||
|
Ишара: көмек беру, қолдау |
|||
|
Алдынғы оқу: |
Өткен тақырыпты қайталау немесе шолу жасау |
||
|
Жоспар |
|||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар түрлері |
Ресурстар |
|
|
Әр елдің салты бойынша амандасу. 1. қазақ – қол алысу 2. жас өспірімдер –қол көтеру 3. япондар – екі қолын қосып, иілу 4. финдар - білекпен 5. бразилия – оң қолын иыққа қойып 6. сингапурда- аяқпен 7. африкада - арқамен Көтеріңкі көңіл күймен сабағымызға сәттілік тілеймін! |
Үлестірме қағаздар мен жұмыс |
|
2 минут 3 минут 3 минут 2 минут 6 минут |
Негізгі бөлім 1-тапсырма. «Қызығушылығын арттыру» Ойланып жауап бер. Айгүлдің ауырып сабаққа келмегеніне бір жұмадай уақыт болып еді. Оның мектепке келгеніне ерекше қуанғандардың бірі өз құрбысы оның Жанар. Айгүлді көрген бетте құрбысы оның бетінен сүйіп амандасты. Осы амандасу түріне өз көзқарасыңды білдір. Видеоролик көрсету жаңа тақырыпты ашу. 2-тапсырма. «Мағынаны ашу» Оқулықпен жұмыс: Мәтіндегі амандасу сөзіне байланысты , сөйлемдерді толықтыр: Мұсылман халқында амандасу “………………………. ……….” деген сөзден басталады. Ол “Сізге……………………………” деген сөз екен. Жасы кіші адам жасы үлкен адамға «................... » деп қос қолын ұсынып,алдымен сәлем береді. Ал сәлем алушы “……………………………….” деп оң қолын береді. Ол “……………………” дегені екен. Дәптермен жұмыс Диолог құру Сергіту сәті. Көрініс:
1.
Көрініс
|
Презентация Керекті сөздерді қойып әңгімені толықтыр. |
|
|
|
Карточкалар |
|
|
Қосымша ақпарат: |
|
|
|
|
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау- оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс – Денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) |
|
|
Мадақтау арқылы қолдауды жоспарлаймын. |
|
|
|
|
Рефлексия.
|
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
|
||
|
«Күн шуағы» рефлексиясын өткізу. |
|||
|
Қорытынды бағалау: Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты) 1: Тақырыпты ашу кезеңі. 2:Жазбаша жұмыстардың орындалуы. Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1:Жаңаша білім беру әдістері. 2:Тапсырмалардың әр – түрлі болуы. Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім? 1:Жас ерекшеліктері мен білім деңгейлері. 2: |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Cәлемдесу 1" Б" сынып
Cәлемдесу 1" Б" сынып
Қысқа мерзімді жоспар
|
Сабақ: Сәлемдесу.Сәлемдесу түрлері |
Мектеп: «Федоров орта мектебі» КММ |
||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Қалиева Зарина Жұмабекқызы |
||
|
Сынып: 1 «Б» |
Қатысқндар:7 |
Қатыспағандар:0 |
|
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
1.1.1.1 Сөзді зейін қойып тыңдау, түсіну жəне оған сəйкес дұрыс əрекет ету (қимыл, ымишараны қолдану, ісəрекет жасау) 1.1.2.1 Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсіну 1.2.3.1 Сұхбаттасын түсіну жəне түрлі тəсілмен əрекет жасау, этика нормаларын сақтап жауап беру 1.2.6.1 Тыңдаған/оқыған материал туралы өзінің қарапайым пікірін (келісемін/келіспеймін, ұнайды/ұнамайды) білдіру 1.5.1.2 Сөйлеу барысында көптік/тəуелділік/ жіктік /септік жалғауларын мұғалімнің көмегі/үлгісі бойынша қолдану |
||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар орындай алады: |
||
|
Оқушылар тақырыпты толық қамтиды. |
|||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: |
|||
|
Мәтіндегі таныс сөздердің мағынасын ашады. |
|||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: |
|||
|
Танысу, өзі туралы айту, затты сипаттау үшін таныс сөз және сөз тіркестерін қолданады. |
|||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады:
|
||
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: |
|||
|
Сәлеметсізбе-здравствуйте қалын қалай-как дела, жақсы-хорошо, |
|||
|
Диалог құруға/шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: |
|||
|
Сәлем досым,қалың қалай? Қандай жаңалық т.б |
|||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: |
|||
|
|||
|
Не себепті ....деп ойлайсыз? |
|||
|
Ишара: көмек беру, қолдау |
|||
|
Алдынғы оқу: |
Өткен тақырыпты қайталау немесе шолу жасау |
||
|
Жоспар |
|||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар түрлері |
Ресурстар |
|
|
Әр елдің салты бойынша амандасу. 1. қазақ – қол алысу 2. жас өспірімдер –қол көтеру 3. япондар – екі қолын қосып, иілу 4. финдар - білекпен 5. бразилия – оң қолын иыққа қойып 6. сингапурда- аяқпен 7. африкада - арқамен Көтеріңкі көңіл күймен сабағымызға сәттілік тілеймін! |
Үлестірме қағаздар мен жұмыс |
|
2 минут 3 минут 3 минут 2 минут 6 минут |
Негізгі бөлім 1-тапсырма. «Қызығушылығын арттыру» Ойланып жауап бер. Айгүлдің ауырып сабаққа келмегеніне бір жұмадай уақыт болып еді. Оның мектепке келгеніне ерекше қуанғандардың бірі өз құрбысы оның Жанар. Айгүлді көрген бетте құрбысы оның бетінен сүйіп амандасты. Осы амандасу түріне өз көзқарасыңды білдір. Видеоролик көрсету жаңа тақырыпты ашу. 2-тапсырма. «Мағынаны ашу» Оқулықпен жұмыс: Мәтіндегі амандасу сөзіне байланысты , сөйлемдерді толықтыр: Мұсылман халқында амандасу “………………………. ……….” деген сөзден басталады. Ол “Сізге……………………………” деген сөз екен. Жасы кіші адам жасы үлкен адамға «................... » деп қос қолын ұсынып,алдымен сәлем береді. Ал сәлем алушы “……………………………….” деп оң қолын береді. Ол “……………………” дегені екен. Дәптермен жұмыс Диолог құру Сергіту сәті. Көрініс:
1.
Көрініс
|
Презентация Керекті сөздерді қойып әңгімені толықтыр. |
|
|
|
Карточкалар |
|
|
Қосымша ақпарат: |
|
|
|
|
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау- оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс – Денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) |
|
|
Мадақтау арқылы қолдауды жоспарлаймын. |
|
|
|
|
Рефлексия.
|
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
|
||
|
«Күн шуағы» рефлексиясын өткізу. |
|||
|
Қорытынды бағалау: Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты) 1: Тақырыпты ашу кезеңі. 2:Жазбаша жұмыстардың орындалуы. Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1:Жаңаша білім беру әдістері. 2:Тапсырмалардың әр – түрлі болуы. Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім? 1:Жас ерекшеліктері мен білім деңгейлері. 2: |
|||
шағым қалдыра аласыз













