|
Педагогтің аты-жөні |
Булатова Б.С |
||||
|
Күні: |
10.10.24 |
||||
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Цифрлық әлемде қауіпсіз қадам» Қауіпсіздік сабағы (10 минут) «Супермаркетте өнімдерді таңдау ережелері» |
||||
|
Сабақ мақсаты |
балалардың «табиғат» «қамқорлық» құндылықтары туралы түсініктерін кеңейту. |
||||
|
Құндылықтар |
қоршаған әлемді зерттеу, сұрақтар қою, эксперименттер жүргізу және алынған мәліметтер негізінде қорытынды жасай алу; |
||||
|
Сабақтың барысы. |
|
||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Басы |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Жұмыс ережесін келісу
Қауіпсіздік кеңестері 10 мин Бөтен адамдардың көлігіне отырма. Жол үстінде ойнама. Автобустың алдынан жүгірме. Автобустың ішінде қатты сөйлеп,жүргізушіге кедергі жасама. Автобустан түсерде байқап түс, үлкендердің көмегіне жүгін. Көшеге шығарда жан-жағыңа қарап, жолдың шетімен жүр. Үйде сіріңкеге,газға, тоққа жолама. Пышақ, ине, қайшыны ұстағанда абай бол. |
Психологиялық ахуалға берілген тақпақтарды дауыстап айтып, тілді жаттықтыру және жаңа сабаққа назар аудару. |
|
Психологиялық ахуал. суреттер |
|
|
Ортасы |
«Цифрлық әлемде қауіпсіз қадам» тақырыбына 2 сыныптарға арналған сынып сағаты Мақсат – цифрлық технологиялар мен оларды пайдалану туралы толығырақ ақпарат алу. Сабақ барысында оқушылар интернетті пайдаланған кездегі қауіпсіздік мәселесі көтерілді. Оқушылар интернетті пайдалану кезінде туындауы мүмкін қауіптер, желілік қауіптерден қорғану жолдары, интернетке тәуелділік мәселесі, әлеуметтік желілердегі өзін-өзі ұстау ережелері туралы білді. Балалар сынып жетекшісімен бірге сынып сағатын қорытындылап, интернеттегі ең маңызды бес қауіпті атап өтті және интернетке тәуелділіктен сақтануға көмектесетін қауіпсіздік ережелерін құрастырды. Сынып сағатында оқушылар интернеттегі балалардың қауіпсіздігіне төнетін негізгі қауіптер: киберқорқыту, файл алмасуды теріс пайдалану, құпия ақпарат, зиянды ақпарат және рұқсат етілмеген файлдарды ортақ пайдалану туралы айтты. Оқушылар интернетте балалардың қауіпсіз мінез-құлқы туралы суреттер дайындап, ұсынды. Соңында балалар ең басында қойылған «Цифрлық сауаттылық дегеніміз не?» деген сұраққа жауап берді. Бұл сіздің денсаулығыңыз үшін ақпаратты қауіпсіз іздеу, талдау және тұтыну, цифрлық ортаның қауіп-қатерімен күресу және онда табысқа жету мүмкіндігі. |
Берілген сұраққа жауап беріп, өз ойларын білдіру. |
ҚБ: Бас бармақ арқылы бір-бірін бағалау. . |
|
|
|
Соңы |
Қорытынды: Балаларға желілік қауіптерден қорғанып жүруін ескерту |
Балалар өз ойларын білдіреді. |
|
|
|
Анықтама
Күні: 10.10.24
Тақырыбы:«Цифрлық әлемде қауіпсіз қадам»
Мақсаты:балалардың «табиғат» «қамқорлық» құндылықтары туралы түсініктерін кеңейту.қоршаған әлемді зерттеу, сұрақтар қою, эксперименттер жүргізу және алынған мәліметтер негізінде
қорытынды жасай алу;
Қатысқаны:5
Қорытынды: Айнабұлақ негізгі орта мектебінде 2 сынып оқушыларына 10.10 күні «Цифрлық әлемде қауіпсіз қадам» тақырыбында тәрбие сағаты өткізілді. Тәрбие сағаттың мақсаты балалардың «табиғат» «қамқорлық» құндылықтары туралы түсініктерін кеңейту.қоршаған әлемді зерттеу, сұрақтар қою, эксперименттер жүргізу және алынған мәліметтер негізінде
қорытынды жасай алу. Оқушыларға қамқорлық туралы айтылып, оқушылардан қамқорлық туралы пікірін сұралды. Сынып шар, плакаттар көрнекіліктерімен безендірілді. Оқушылар сабаққа қызығушылықпен қатысты.

Өткізген: Булатова Б.С
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Цифрлық әлемде қауіпсіз қадам 2 сынып
Цифрлық әлемде қауіпсіз қадам 2 сынып
|
Педагогтің аты-жөні |
Булатова Б.С |
||||
|
Күні: |
10.10.24 |
||||
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Цифрлық әлемде қауіпсіз қадам» Қауіпсіздік сабағы (10 минут) «Супермаркетте өнімдерді таңдау ережелері» |
||||
|
Сабақ мақсаты |
балалардың «табиғат» «қамқорлық» құндылықтары туралы түсініктерін кеңейту. |
||||
|
Құндылықтар |
қоршаған әлемді зерттеу, сұрақтар қою, эксперименттер жүргізу және алынған мәліметтер негізінде қорытынды жасай алу; |
||||
|
Сабақтың барысы. |
|
||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Басы |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Жұмыс ережесін келісу
Қауіпсіздік кеңестері 10 мин Бөтен адамдардың көлігіне отырма. Жол үстінде ойнама. Автобустың алдынан жүгірме. Автобустың ішінде қатты сөйлеп,жүргізушіге кедергі жасама. Автобустан түсерде байқап түс, үлкендердің көмегіне жүгін. Көшеге шығарда жан-жағыңа қарап, жолдың шетімен жүр. Үйде сіріңкеге,газға, тоққа жолама. Пышақ, ине, қайшыны ұстағанда абай бол. |
Психологиялық ахуалға берілген тақпақтарды дауыстап айтып, тілді жаттықтыру және жаңа сабаққа назар аудару. |
|
Психологиялық ахуал. суреттер |
|
|
Ортасы |
«Цифрлық әлемде қауіпсіз қадам» тақырыбына 2 сыныптарға арналған сынып сағаты Мақсат – цифрлық технологиялар мен оларды пайдалану туралы толығырақ ақпарат алу. Сабақ барысында оқушылар интернетті пайдаланған кездегі қауіпсіздік мәселесі көтерілді. Оқушылар интернетті пайдалану кезінде туындауы мүмкін қауіптер, желілік қауіптерден қорғану жолдары, интернетке тәуелділік мәселесі, әлеуметтік желілердегі өзін-өзі ұстау ережелері туралы білді. Балалар сынып жетекшісімен бірге сынып сағатын қорытындылап, интернеттегі ең маңызды бес қауіпті атап өтті және интернетке тәуелділіктен сақтануға көмектесетін қауіпсіздік ережелерін құрастырды. Сынып сағатында оқушылар интернеттегі балалардың қауіпсіздігіне төнетін негізгі қауіптер: киберқорқыту, файл алмасуды теріс пайдалану, құпия ақпарат, зиянды ақпарат және рұқсат етілмеген файлдарды ортақ пайдалану туралы айтты. Оқушылар интернетте балалардың қауіпсіз мінез-құлқы туралы суреттер дайындап, ұсынды. Соңында балалар ең басында қойылған «Цифрлық сауаттылық дегеніміз не?» деген сұраққа жауап берді. Бұл сіздің денсаулығыңыз үшін ақпаратты қауіпсіз іздеу, талдау және тұтыну, цифрлық ортаның қауіп-қатерімен күресу және онда табысқа жету мүмкіндігі. |
Берілген сұраққа жауап беріп, өз ойларын білдіру. |
ҚБ: Бас бармақ арқылы бір-бірін бағалау. . |
|
|
|
Соңы |
Қорытынды: Балаларға желілік қауіптерден қорғанып жүруін ескерту |
Балалар өз ойларын білдіреді. |
|
|
|
Анықтама
Күні: 10.10.24
Тақырыбы:«Цифрлық әлемде қауіпсіз қадам»
Мақсаты:балалардың «табиғат» «қамқорлық» құндылықтары туралы түсініктерін кеңейту.қоршаған әлемді зерттеу, сұрақтар қою, эксперименттер жүргізу және алынған мәліметтер негізінде
қорытынды жасай алу;
Қатысқаны:5
Қорытынды: Айнабұлақ негізгі орта мектебінде 2 сынып оқушыларына 10.10 күні «Цифрлық әлемде қауіпсіз қадам» тақырыбында тәрбие сағаты өткізілді. Тәрбие сағаттың мақсаты балалардың «табиғат» «қамқорлық» құндылықтары туралы түсініктерін кеңейту.қоршаған әлемді зерттеу, сұрақтар қою, эксперименттер жүргізу және алынған мәліметтер негізінде
қорытынды жасай алу. Оқушыларға қамқорлық туралы айтылып, оқушылардан қамқорлық туралы пікірін сұралды. Сынып шар, плакаттар көрнекіліктерімен безендірілді. Оқушылар сабаққа қызығушылықпен қатысты.

Өткізген: Булатова Б.С
шағым қалдыра аласыз













