Қысқамерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: 1-сабақ: Өміріміздегі қайталаулар
|
Бөлімі: |
Ұзақмерзімді жоспар тарауы: 1-бөлім. Программалау (ортақ тақырыбы: «Жабайы табиғат», «Жақсы» деген немене? «Жаман» деген немене?) |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Өміріміздегі қайталаулар |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
3.4.1.1 қайталауды қолданатын алгоритмдер құрастыру (цикл) |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушы үшін: Циклдің адам өміріндегі маңызын түсінеді. Оқушылардың көбі үшін: Күнделікті тұрмыстағы іс-әрекеттерге циклдік алгоритм ретінде мысалдар келтіреді. Кейбір оқушылар үшін: Циклдік алгоритмдерді құрастыруды үйренеді. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі: 1-7 мин.
|
Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу І. Қызығушылықты ояту «Жаңалық ашамыз» ойыны Заттардың негізгі қасиеттерімен қоса қосалқы қасиеттерін ашу үшін тапсырма беріледі. Бұл кәдімгі жеңіл ойдан арылу, айналаға сын көзбен қарау, жаңалық ашуға ұмтылу үшін керек. Мысалы, «Сіріңке жанып, жарық беріп қана қоймайды, бір жағынан салмағы мен ұзындығын жоғалтады; су – сұйық, бірақ оны қатырған кезде құрылыс материалы ретінде қолдануға болады (мұз қала салу), т.с.с. Оқушыларға қарапайым заттардың өзгеше қасиеттерін ашу тапсырылады. Мысалы, полиэтиленді қақпақ, қаламсаптың пайдаланылған өзекшесі, шеге, балмұздақ т.с.с. Бұл тапсырма талантты және дарынды балалардың қабілетін ашуға көмектеседі. Сонымен қатар оқушыларға психологиялық тұрғыдан жағымды әсер сыйлайды. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Топтастыру: |
Топтастыру. «Фигуралар» әдісі Фигуралар көмегімен оқушыларды 3 топқа біріктіру. Алдымен оқушылар фигуралар салынған хатқалта ішінен көзбен көрмей, қолына ілінген қағаз фигураны алады. Сол фигура бойынша ұқсас топтарға бірігеді. I – Үшбұрыштар тобы II – Дөңгелектер тобы III – Төртбұрыштар тобы Мақсаты: белсенді оқу, оқушының мұғалімді мұқият тыңдап қана қоймай, белсенді жұмысқа тартылуын көздейтін оқыту мен оқу әдістерінің бірі болғандықтан, оқу мақсаттарына қол жеткізуде оқушылардың қажеттіліктерін, қабілет деңгейлері мен қызығушылығын ескере отырып топтастыру жоспарланды. Тиімділігі: топтық жұмыста пікірлесуге, өз ойын ортаға салуға; жұптық жұмыста - ақылдасып, келісімге келуге; өзгенің пікірін тыңдап, құрметтеуге; жеке жұмыста өзіндік пікір қалыптастырып, сын тұрғысынан ойлануына мүмкіндік болады. Саралау: оқытудың қажеттілігіне қарай топ құруда саралаудың «Жіктеу» тәсілі қолданылады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
(МК, Ұ) Ой қозғау. «Миға шабуыл» әдісі |
Оқушыларға интерактивті тақтадан төменде берілген сұрақтар мен 1-ші және 2-ші сурет көрсетіледі. Оқушылар суреттер бойынша ұжымдық үлгіде өз ойларын айтып, сұрақтарға жауап береді. |
Ой қозғау сұрақтары
|
Қалыптастырушы бағалау Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігіне қарай «Мадақтау сөздері» әдісімен бағалайды. Жарайсың! Керемет! Жақсы! Талпын! Мақсаты: алдыңғы білім мен жаңа білімді ұштастыру үшін жетелеуші және түрткі сұрақтарды талқылау. Тиімділігі: Оқушыға сұрақ қою, проблеманы зерттеу арқылы ой-өрісін дамытады, ойын еркін жеткізеді. Пікірлерінің еркін айтылуы, ешқандай сынға ұшырамауы керек, қағазға түсіруге де, ауызша талқылау жұмысын жүргізуге де болады. Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім интерактивті тақтадан сабақтың тақырыбы, мақсаты, бағалау критерийлерімен таныстырады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа сабаққа дайындық.
|
ІІ. Мағынаны ашу (білімді өзектендіру үшін) Мәтінмен жұмыс істеу. «ДЖИГСО» әдісі «ДЖИГСО» әдісімен жұмыс істеу ақпарат алу мен пысықтауға, ойлауға ықпал етеді. Оқытудың осы ұжымдық әдісін жүзеге асырудың мақсаты — жалпы мәселені алдымен жұпта, кейін ұжымда талқылау, үйрену мен үйрету. Бұл жағдайда әрбір оқушы бір сәт өзін мұғалім ретінде сезінеді, оқуға деген жауапкершілігі артады. Бұл тәсіл мазмұнды жан-жақты меңгеру, оқығанды есте сақтауға ұмтылу, жауапкершілік дағдысына баулу мақсаттарында аса тиімді. Оқушының оқуға деген қызығушылығы артады, ұжымда жақсы қарым-қатынас қалыптасады, саналы тәртіп орнайды. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы (26 мин)
|
Топтық жұмыс. «Бірлескен жұмыс дағдысын қалыптастыру» әдісі Сыныптастарды бағалау оқушылардан бірлесе жұмыс істей білуді талап етеді. Әрине, ОҮБ-ның өзі бірлескен жұмысты білдіреді, сондықтан бірлескен жұмыс дағдысын айқын және анық қалыптастыру қажет. Ол үшін топпен бірлесе төмендегі тапсырманы орындау тапсырылады. |
1-тапсырма «Көмір тасудың» сөзбен сипатталған циклдік алгоритміне блок-сызба құрастырыңдар. Блок-сызбаны құрастыру үшін 3-суреттегі циклдік құрылымды қолданыңдар. Дескриптор:
|
Қалыптастырушы бағалау Топтағы оқушылар бір-бірін «Мадақтау сөздері» әдісі арқылы бағалайды. Жарайсың!,Керемет!, Жақсы!, Талпын!,. Саралау Бұл тапсырмада саралаудың «Тапсырма» тәсілі қолданылады. Оқушылардың ойлау дағдыларын, жинақтау деңгейін дамыту мақсатында деңгейлік тапсырма беруді және қолдауды қажет ететін оқушыларға бағыттаушы, жетелеуші сұрақтар қоюды жоспарладым. Оқушылардың материалды жеңіл меңгеруі үшін, тапсырманы А деңгейінен С деңгейіне дейін күрделендіремін. Бұл тапсырма А деңгейіне жатады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Жұптық жұмыс «Көршіңе әңгімелеп бер» әдісі Бұл әдіс оқушылар өз ойларын дауыстап айтып беру үшін пайдаланылады: - сұрақ қойыңыз, ойластыруға уақыт беріңіз; - одан кейін оқушылардан өз ойларын көршілерімен бөлісуді сұраңыз. |
2-тапсырма Қанаттың үйіне әкелінген көмірдің салмағы 2 тонна, ал көмір таситын шелекке 10 кг көмір сыяды. Осы деректерді пайдаланып анықтаңдар:
Дескриптор
|
Қалыптастырушы бағалау Жұптасқан оқушылар бір-бірін «Мадақтау сөздері» әдісімен бағалайды. Жарайсың! Керемет! Жақсы! Талпын! Саралау Бұл тапсырмада саралаудың «Тапсырма» тәсілі қолданылады. Оқушылардың ойлау дағдыларын, жинақтау деңгейін дамыту мақсатында деңгейлік тапсырма беруді және қолдауды қажет ететін оқушыларға бағыттаушы, жетелеуші сұрақтар қоюды жоспарладым. Оқушылардың материалды жеңіл меңгеруі үшін тапсырманы А деңгейінен С деңгейіне дейін күрделендіремін. Бұл тапсырма В деңгейіне жатады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Жеке жұмыс «Еркін микрофон» әдісі Оқушылар өзіндік ой тұжырымдайды. 3-тапсырма бойынша берілген сұрақтарға өзінің жеке пікірін ұсынып, жауап береді. |
3-тапсырма
Дескриптор
|
Қалыптастырушы бағалау Оқушылар тапсырма орындау деңгейіне қарай «Мадақтау сөздері» әдісі арқылы өзін-өзі бағалайды. Жарайсың! Керемет! Жақсы! Талпын!. Саралау Бұл тапсырмада саралаудың «Тапсырма» тәсілі қолданылады. Оқушылардың ойлау дағдыларын, жинақтау деңгейін дамыту мақсатында деңгейлік тапсырма беруді және қолдауды қажет ететін оқушыларға бағыттаушы, жетелеуші сұрақтар қоюды жоспарладым. Оқушылардың материалды жеңіл меңгеруі үшін тапсырманы А деңгейінен С деңгейіне дейін күрделендіремін. Бұл тапсырма С деңгейіне жатады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 7 мин.
Сабақты бекіту. Рефлексия. |
ІІІ. Ой толғаныс. Рефлексия Жеке жұмыс «Бір ауыз сөз» әдісі Оқушылар стикерлерге сабақ туралы бір ғана сөз жазып, оны тақтаға жапсырады. Өз ойларын түсіндіріп береді. Стикерлерге сабақты бағалайтын келесі сөздерді жазуға болады (оларды алдын ала тақтаға жазып қойған дұрыс): ұнады, пайдалы, қажет, білдім, үйрендім, қызықтым, ұмтылдым, есте сақтадым т.б |
Қалыптастырушы бағалау Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне қарай «Мадақтау сөздері» әдісі арқылы бағалайды. Жарайсың! Керемет! Жақсы! Талпын! Тиімділігі Оқушы алған білімін жинақтап, саралай білуге дағдыланады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілеттірек оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? |
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
«Диалог және қолдау көрсету», «Тапсырма», «Жіктеу». Саралау тапсырмаларды іріктеуді, белгілі бір оқушыдан күтілетін нәтижені, оқушыға жеке қолдау көрсетуде, оқу материалы мен ресурстарды оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып әзірлеуді қамтиды. |
«Мадақтау сөзі» әдісі |
Денсаулық сақтау технологиялары. Сабақта сергіту жаттығулары мен белсенді жұмыс түрлерін қолданамын. Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары орындалады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы
бағал Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Қысқамерзімді
жоспар Сабақтың тақырыбы:
1-сабақ: Өміріміздегі
қайталаулар Бөлімі:
Ұзақмерзімді жоспар
тарауы: 1-бөлім. Программалау
(ортақ тақырыбы: «Жабайы табиғат», «Жақсы» деген немене? «Жаман»
деген немене?) Педагогтің
аты-жөні: Күні: Сыныбы: Қатысушылар саны:
Қатыспағандар саны: Сабақтың
тақырыбы: Өміріміздегі
қайталаулар Оқу бағдарламасына сәйкес оқу
мақсаты 3.4.1.1 қайталауды қолданатын
алгоритмдер құрастыру (цикл) Сабақтың
мақсаты: Барлық оқушы
үшін: Циклдің адам өміріндегі
маңызын түсінеді. Оқушылардың көбі
үшін: Күнделікті тұрмыстағы
іс-әрекеттерге циклдік алгоритм ретінде мысалдар
келтіреді. Кейбір оқушылар
үшін: Циклдік алгоритмдерді
құрастыруды үйренеді. Сабақтың
барысы: Сабақ
кезеңі/Уақыты Педагогтің
іс-әрекеті Оқушының
іс-әрекеті Бағалау Ресурстар
(Ұ) Ұйымдастыру
кезеңі: 1-7
мин.
Сәлемдесу, оқушыларды
түгендеу
І. Қызығушылықты
ояту
«Жаңалық
ашамыз» ойыны
Заттардың негізгі
қасиеттерімен қоса қосалқы қасиеттерін ашу үшін тапсырма беріледі.
Бұл кәдімгі жеңіл ойдан арылу, айналаға сын көзбен қарау, жаңалық
ашуға ұмтылу үшін керек.
Мысалы, «Сіріңке
жанып, жарық беріп қана қоймайды, бір жағынан салмағы мен ұзындығын
жоғалтады; су – сұйық, бірақ оны қатырған кезде құрылыс материалы
ретінде қолдануға болады (мұз қала салу),
т.с.с.
Оқушыларға қарапайым
заттардың өзгеше қасиеттерін ашу тапсырылады. Мысалы, полиэтиленді
қақпақ, қаламсаптың пайдаланылған өзекшесі, шеге, балмұздақ
т.с.с. Бұл тапсырма талантты және
дарынды балалардың қабілетін ашуға көмектеседі. Сонымен қатар
оқушыларға психологиялық тұрғыдан жағымды әсер
сыйлайды. Топтастыру:
Топтастыру. «Фигуралар»
әдісі Фигуралар көмегімен оқушыларды
3 топқа біріктіру. Алдымен оқушылар фигуралар салынған хатқалта
ішінен көзбен көрмей, қолына ілінген қағаз фигураны алады. Сол
фигура бойынша ұқсас топтарға
бірігеді.
I – Үшбұрыштар
тобы
II –
Дөңгелектер тобы
III –
Төртбұрыштар тобы
Мақсаты: белсенді оқу, оқушының
мұғалімді мұқият тыңдап қана қоймай, белсенді жұмысқа тартылуын
көздейтін оқыту мен оқу әдістерінің бірі болғандықтан, оқу
мақсаттарына қол жеткізуде оқушылардың қажеттіліктерін, қабілет
деңгейлері мен қызығушылығын ескере отырып топтастыру
жоспарланды. Тиімділігі: топтық жұмыста пікірлесуге,
өз ойын ортаға салуға; жұптық жұмыста - ақылдасып, келісімге
келуге; өзгенің пікірін тыңдап, құрметтеуге; жеке жұмыста өзіндік
пікір қалыптастырып, сын тұрғысынан ойлануына мүмкіндік
болады. Саралау: оқытудың қажеттілігіне қарай
топ құруда саралаудың «Жіктеу» тәсілі
қолданылады.
(МК, Ұ) Ой
қозғау. «Миға шабуыл»
әдісі
Оқушыларға интерактивті
тақтадан төменде берілген сұрақтар мен 1-ші және 2-ші сурет
көрсетіледі. Оқушылар суреттер бойынша ұжымдық үлгіде өз ойларын
айтып, сұрақтарға жауап
береді.
Ой қозғау
сұрақтары
1-ші мен 2-
суреттерде не бейнеленген?
Әңгімеле.
Бұл екі суретке
қандай ортақ тақырып беруге болады деп
ойлайсың?
«Сызықтық пен
тармақталу алгоритмдері» дегеніміз не? Есіңе түсір. Мысалдар
келтір. Қалыптастырушы
бағалау
Мұғалім оқушыларды
сабаққа қатысу белсенділігіне қарай
«Мадақтау сөздері»
әдісімен бағалайды. Жарайсың! Керемет! Жақсы!
Талпын!
Мақсаты: алдыңғы білім мен жаңа білімді
ұштастыру үшін жетелеуші және түрткі сұрақтарды
талқылау.
Тиімділігі: Оқушыға сұрақ қою, проблеманы
зерттеу арқылы ой-өрісін дамытады, ойын еркін жеткізеді.
Пікірлерінің еркін айтылуы, ешқандай сынға ұшырамауы керек, қағазға
түсіруге де, ауызша талқылау жұмысын жүргізуге де
болады. Оқушылар сұрақтарға жауап
беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім интерактивті
тақтадан сабақтың тақырыбы,
мақсаты, бағалау критерийлерімен
таныстырады.
Жаңа сабаққа
дайындық. ІІ. Мағынаны ашу (білімді
өзектендіру үшін)
Мәтінмен жұмыс істеу.
«ДЖИГСО» әдісі
«ДЖИГСО» әдісімен жұмыс істеу
ақпарат алу мен пысықтауға, ойлауға ықпал етеді. Оқытудың осы
ұжымдық әдісін жүзеге асырудың мақсаты — жалпы мәселені алдымен
жұпта, кейін ұжымда талқылау, үйрену мен үйрету. Бұл жағдайда әрбір
оқушы бір сәт өзін мұғалім ретінде сезінеді, оқуға деген
жауапкершілігі
артады. Бұл тәсіл мазмұнды жан-жақты
меңгеру, оқығанды есте сақтауға ұмтылу, жауапкершілік
дағдысына баулу мақсаттарында аса тиімді. Оқушының оқуға деген
қызығушылығы артады, ұжымда жақсы қарым-қатынас қалыптасады, саналы
тәртіп орнайды.
Сабақтың
ортасы
(26
мин) Топтық
жұмыс. «Бірлескен жұмыс дағдысын
қалыптастыру» әдісі
Сыныптастарды
бағалау оқушылардан бірлесе жұмыс істей білуді талап етеді. Әрине,
ОҮБ-ның өзі бірлескен жұмысты білдіреді, сондықтан бірлескен жұмыс
дағдысын айқын және анық қалыптастыру қажет. Ол үшін топпен бірлесе
төмендегі тапсырманы орындау
тапсырылады. 1-тапсырма «Көмір тасудың» сөзбен
сипатталған циклдік алгоритміне блок-сызба құрастырыңдар.
Блок-сызбаны құрастыру үшін 3-суреттегі циклдік құрылымды
қолданыңдар. Дескриптор: 3-суреттегі циклдік құрылымды
қолданады. Циклдік алгоритмге блок-сызба
құрастыра-ды.
Қалыптастырушы
бағалау
Топтағы оқушылар
бір-бірін «Мадақтау сөздері»
әдісі арқылы
бағалайды. Жарайсың!,Керемет!, Жақсы!,
Талпын!,.
Саралау Бұл тапсырмада
саралаудың «Тапсырма»
тәсілі қолданылады. Оқушылардың ойлау
дағдыларын, жинақтау деңгейін дамыту мақсатында деңгейлік тапсырма
беруді және қолдауды қажет ететін оқушыларға бағыттаушы, жетелеуші
сұрақтар қоюды жоспарладым. Оқушылардың материалды жеңіл меңгеруі
үшін, тапсырманы А деңгейінен С деңгейіне дейін
күрделендіремін. Бұл тапсырма А деңгейіне
жатады. Жұптық
жұмыс
«Көршіңе
әңгімелеп бер» әдісі
Бұл әдіс оқушылар өз
ойларын дауыстап айтып беру үшін
пайдаланылады:
- сұрақ қойыңыз,
ойластыруға уақыт беріңіз; - одан кейін оқушылардан өз
ойларын көршілерімен бөлісуді
сұраңыз.
2-тапсырма
Қанаттың үйіне
әкелінген көмірдің салмағы 2 тонна, ал көмір таситын шелекке 10 кг
көмір сыяды. Осы деректерді пайдаланып
анықтаңдар:
«Көмір тасудың»
циклдік алгоритмі (цикл денесі) неше рет жұмыс істейді? Ал, 2
шелекпен тасылса ше?
Цикл саны анықталған
«Көмір тасу» алгоритмінің блок-сызбасы қалай
өзгереді?
Дескриптор
«Көмір тасудың»
циклдік алгоритмі (цикл денесі) мен 2 шелекпен тасылса неше рет
жұмыс істейтінін анықтайды. Цикл саны анықталған «Көмір
тасу» алгоритмінің блок-сызбасын
сызады. Қалыптастырушы
бағалау Жұптасқан оқушылар
бір-бірін «Мадақтау сөздері»
әдісімен бағалайды. Жарайсың! Керемет! Жақсы!
Талпын! Саралау Бұл тапсырмада
саралаудың «Тапсырма»
тәсілі қолданылады. Оқушылардың ойлау
дағдыларын, жинақтау деңгейін дамыту мақсатында деңгейлік тапсырма
беруді және қолдауды қажет ететін оқушыларға бағыттаушы, жетелеуші
сұрақтар қоюды жоспарладым. Оқушылардың материалды жеңіл меңгеруі
үшін тапсырманы А деңгейінен С деңгейіне дейін
күрделендіремін. Бұл тапсырма В деңгейіне
жатады. Жеке
жұмыс
«Еркін микрофон»
әдісі Оқушылар өзіндік ой
тұжырымдайды. 3-тапсырма бойынша берілген сұрақтарға өзінің жеке
пікірін ұсынып, жауап
береді. 3-тапсырма Циклдің адам өміріндегі маңызы
қандай? Күнделікті тұрмыста қандай
іс-әрекеттерді циклдік алгоритм ретінде мысалға келтіруге
болады? Дескриптор Циклдің адам өміріндегі маңызы
туралы айтады. Күнделікті тұрмыстағы
іс-әрекеттерге циклдік алгоритм ретінде мысал
келтіреді. Қалыптастырушы
бағалау Оқушылар тапсырма орындау
деңгейіне қарай «Мадақтау сөздері»
әдісі арқылы өзін-өзі
бағалайды. Жарайсың! Керемет! Жақсы!
Талпын!. Саралау Бұл тапсырмада
саралаудың «Тапсырма»
тәсілі қолданылады. Оқушылардың ойлау
дағдыларын, жинақтау деңгейін дамыту мақсатында деңгейлік тапсырма
беруді және қолдауды қажет ететін оқушыларға бағыттаушы, жетелеуші
сұрақтар қоюды жоспарладым. Оқушылардың материалды жеңіл меңгеруі
үшін тапсырманы А деңгейінен С деңгейіне дейін
күрделендіремін. Бұл тапсырма С деңгейіне
жатады. Сабақтың
соңы 7
мин.
Сабақты бекіту.
Рефлексия.
ІІІ. Ой толғаныс.
Рефлексия Жеке
жұмыс «Бір ауыз сөз»
әдісі Оқушылар стикерлерге сабақ
туралы бір ғана сөз жазып, оны тақтаға жапсырады. Өз ойларын
түсіндіріп береді. Стикерлерге сабақты бағалайтын келесі сөздерді
жазуға болады (оларды алдын ала тақтаға жазып қойған дұрыс): ұнады,
пайдалы, қажет, білдім, үйрендім, қызықтым, ұмтылдым, есте сақтадым
т.б Қалыптастырушы
бағалау Мұғалім оқушылардың сабаққа
қатысу белсенділігіне қарай «Мадақтау сөздері»
әдісі арқылы
бағалайды. Жарайсың! Керемет! Жақсы!
Талпын!
Тиімділігі Оқушы алған білімін жинақтап,
саралай білуге дағдыланады. Саралау. Сіз қандай тәсілмен
көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілеттірек оқушылардың алдына
қандай тапсырмалар қоясыз? Бағалау. Сіз оқушылардың
материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап
отырсыз? Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау «Диалог және қолдау көрсету»,
«Тапсырма», «Жіктеу». Саралау тапсырмаларды
іріктеуді, белгілі бір оқушыдан күтілетін нәтижені, оқушыға жеке
қолдау көрсетуде, оқу материалы мен ресурстарды оқушылардың жеке
қабілеттерін ескере отырып әзірлеуді
қамтиды. «Мадақтау сөзі»
әдісі
Денсаулық сақтау
технологиялары.
Сабақта сергіту
жаттығулары мен белсенді жұмыс түрлерін
қолданамын.
Осы сабақта
қолданылатын Қауіпсіздік техникасы
ережелерінің тармақтары
орындалады.
Жалпы
бағал | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













