|
Тексерілді:_________________ |
||||
|
Бөлім |
Программалау (ортақ тақырыптары: «Жабайы табиғат», «Жақсы» деген немене? «Жаман» деген немене?») |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: |
|
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Циклдер |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3. 4. 1. 2 циклдік алгоритмді іске асыру; |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Циклдік алгоритммен жұмыс жасайды |
|||
|
Сабақтың Құндылығы: |
Оқушыларды еңбексүйгіштікке тәрбиелеу. |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 8 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу. Психологиялық ахуал қалыптастыру: «Гүл шоғы» әдісі» ойыны арқылы шаттық шеңберін жасайды Топқа бөлу: «Random generator» әдісі арқылы топқа бөлінеді Үй тапсырмасын тексеру Циклдің адам өміріндегі маңызы қандай? Күнделікті тұрмыстағы қандай іс-әрекеттерді циклдік алгоритмге мысал ретінде алуға болады? Блок-схеманы не үшін қолданады? |
Пән мұғалімімен амандасады;
Шаттық шеңберін жасайды Топқа бөлінеді Сұрақтарға жауап береді |
Мұғалім: Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер:
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді |
https://www.randomlists.com/team-generator |
|
Сабақтың ортасы 15 минут |
Жаңа сабақты түсіндіру Оқушылар 9-10-11 беттегі тақырыпты оқиды, топ болып бір – біріне Джиксо әдісі арқылы сабақты түсіндіреді. Мұғалім циклдердің қолданысын түсіндіреді |
Керек ақпаратты дәптерге жазып алады |
Мұғалім: Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер:
|
Оқулық |
|
Практикалық бөлім 10 минут |
1-тапсырма Топтық жұмыс Функционалдық сауаттылық Циклдік командалардың үш түрін салыстырыңдар. Ерекшеліктері мен ұқсастықтарын атаңдар. Циклдің әр түріне бір мысалдан келтіріңдер 2-тапсырма Жұптық жұмыс Суреттегі оқиғаларды 1-кестедегі (10-бет) цикл түрлеріне жіктеңдер. Себебін түсіндіріңдер. Мысалы, қай сурет Әрқашан цикліне мысал бола алады 3-тапсырма Компьютермен жұмыс Робот әр қадам сайын 10 см түзу сызық сызады. Робот неше қадам жасағаннан кейін ұзындығы 40 см, ені 30 см болатын тік төртбұрыш салады? Циклдің денесі неше рет қайталанады? |
Топтық жұмыс жасайды Жұптық жұмыс жасайды
|
Дескриптор: Цикл командаларын салыстырады Дескриптор: Цикл түрлерімен жұмыс жасайды Дескриптор: Мәтіндік редактормен жұмыс жасайды |
Постер, қылқалам |
|
Компьютер |
||||
|
Сабақтың соңы 12 минут |
Бекіту кезеңі: «Сұрақтарды қағып ал» әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді Циклдің дұрыс жұмыс істеуіне қандай кедергілер бар? Программаны орындау кезінде цикл өз жұмысын тоқтатпаса, не істеу керек? Кері байланыс: ҚҚҚ әдісі арқылы сабаққа кері байланыс жасайды Үй тапсырмасы Тақырыпты оқу, анықтамаларды жаттау |
Ойлан сұрақтарына жауап береді Сабаққа кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Ойларымен бөліседі Мұғалім: Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер:
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Циклдер
|
Тексерілді:_________________ |
||||
|
Бөлім |
Программалау (ортақ тақырыптары: «Жабайы табиғат», «Жақсы» деген немене? «Жаман» деген немене?») |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: |
|
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Циклдер |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3. 4. 1. 2 циклдік алгоритмді іске асыру; |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Циклдік алгоритммен жұмыс жасайды |
|||
|
Сабақтың Құндылығы: |
Оқушыларды еңбексүйгіштікке тәрбиелеу. |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 8 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу. Психологиялық ахуал қалыптастыру: «Гүл шоғы» әдісі» ойыны арқылы шаттық шеңберін жасайды Топқа бөлу: «Random generator» әдісі арқылы топқа бөлінеді Үй тапсырмасын тексеру Циклдің адам өміріндегі маңызы қандай? Күнделікті тұрмыстағы қандай іс-әрекеттерді циклдік алгоритмге мысал ретінде алуға болады? Блок-схеманы не үшін қолданады? |
Пән мұғалімімен амандасады;
Шаттық шеңберін жасайды Топқа бөлінеді Сұрақтарға жауап береді |
Мұғалім: Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер:
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді |
https://www.randomlists.com/team-generator |
|
Сабақтың ортасы 15 минут |
Жаңа сабақты түсіндіру Оқушылар 9-10-11 беттегі тақырыпты оқиды, топ болып бір – біріне Джиксо әдісі арқылы сабақты түсіндіреді. Мұғалім циклдердің қолданысын түсіндіреді |
Керек ақпаратты дәптерге жазып алады |
Мұғалім: Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер:
|
Оқулық |
|
Практикалық бөлім 10 минут |
1-тапсырма Топтық жұмыс Функционалдық сауаттылық Циклдік командалардың үш түрін салыстырыңдар. Ерекшеліктері мен ұқсастықтарын атаңдар. Циклдің әр түріне бір мысалдан келтіріңдер 2-тапсырма Жұптық жұмыс Суреттегі оқиғаларды 1-кестедегі (10-бет) цикл түрлеріне жіктеңдер. Себебін түсіндіріңдер. Мысалы, қай сурет Әрқашан цикліне мысал бола алады 3-тапсырма Компьютермен жұмыс Робот әр қадам сайын 10 см түзу сызық сызады. Робот неше қадам жасағаннан кейін ұзындығы 40 см, ені 30 см болатын тік төртбұрыш салады? Циклдің денесі неше рет қайталанады? |
Топтық жұмыс жасайды Жұптық жұмыс жасайды
|
Дескриптор: Цикл командаларын салыстырады Дескриптор: Цикл түрлерімен жұмыс жасайды Дескриптор: Мәтіндік редактормен жұмыс жасайды |
Постер, қылқалам |
|
Компьютер |
||||
|
Сабақтың соңы 12 минут |
Бекіту кезеңі: «Сұрақтарды қағып ал» әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді Циклдің дұрыс жұмыс істеуіне қандай кедергілер бар? Программаны орындау кезінде цикл өз жұмысын тоқтатпаса, не істеу керек? Кері байланыс: ҚҚҚ әдісі арқылы сабаққа кері байланыс жасайды Үй тапсырмасы Тақырыпты оқу, анықтамаларды жаттау |
Ойлан сұрақтарына жауап береді Сабаққа кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Ойларымен бөліседі Мұғалім: Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер:
|
|
шағым қалдыра аласыз


