Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Циклдер
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім |
Компьютер және программалар |
|
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|
|
Күні |
|
|
|
Сынып: 3 «А», «Ә» «Б» |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|
Сабақтың тақырыбы: |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3. 4. 1. 2 циклдік алгоритмді іске асыру |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|
|
Циклдік алгоритмді қолдана алады. |
||
|
Көптеген оқушылар: |
||
|
Циклдік алгоритмдісипаттайды. |
||
|
Кейбір оқушылар: |
||
|
Циклдік алгоритмді ажырата алады. |
||
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Кіріспе (5 минут) |
- Оқушылармен амандасу және тексеру. |
- Мұғалімді тыңдайды, сабақ мақсатын түсінеді. |
- Вербальды түрде мақтау. |
- Презентация (PowerPoint). |
|
|
- Сабақтың мақсаттарын және күтілетін нәтижелерді таныстыру. |
|
|
|
|
Негізгі бөлім (30 минут): |
|
|
|
|
|
Түсіндіру (10 минут) |
- Циклдік алгоритмдер туралы түсіндіру. |
- Тыңдайды, ескертулер жазады. |
- Мұғалімнің тексеруі арқылы. |
- Презентация, интерактивті тақта. |
|
|
- Цикл түрлері (дейін, әзірге) және пайдалану мысалдарын көрсету. |
|
|
|
|
Ойын (20 минут) |
- Оқушыларды бірнеше топқа бөлу (әр топта 3-4 оқушы). |
- Топтарда жұмыс істейді, ойынға қатысады. |
- Қолдау көрсету, топтық жұмысты бағалау. |
- Компьютерлер, программалау ортасы (Scratch, ). |
|
|
- "Циклдық ойын" тапсырмасын беру: әр топ өздерінің программалау ортасында циклдік алгоритмді құру керек. |
- Қарапайым ойын құрастырады, циклді пайдаланып тапсырманы орындайды. |
- Топтардың презентацияларын тыңдау арқылы бағалау. |
- Нұсқаулықтар, тапсырмалар парағы. |
|
|
- Топтардың жұмысын бақылап, қажет болған жағдайда көмек көрсету. |
|
|
|
|
Қорытынды (5 минут) |
- Оқушылардың жұмыстарының нәтижесін талдау. |
- Мұғалімді тыңдайды, сұрақтар қояды. |
- Тиімді кері байланыс беру. |
- Ауызша немесе жазбаша кері байланыс құралдары. |
|
|
- Қорытындылау және келесі сабаққа тапсырма беру. |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Циклдер 3- cынып ҚМЖ Цифрлық сауаттылық
Циклдер 3- cынып ҚМЖ Цифрлық сауаттылық
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Циклдер
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім |
Компьютер және программалар |
|
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|
|
Күні |
|
|
|
Сынып: 3 «А», «Ә» «Б» |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|
Сабақтың тақырыбы: |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3. 4. 1. 2 циклдік алгоритмді іске асыру |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|
|
Циклдік алгоритмді қолдана алады. |
||
|
Көптеген оқушылар: |
||
|
Циклдік алгоритмдісипаттайды. |
||
|
Кейбір оқушылар: |
||
|
Циклдік алгоритмді ажырата алады. |
||
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Кіріспе (5 минут) |
- Оқушылармен амандасу және тексеру. |
- Мұғалімді тыңдайды, сабақ мақсатын түсінеді. |
- Вербальды түрде мақтау. |
- Презентация (PowerPoint). |
|
|
- Сабақтың мақсаттарын және күтілетін нәтижелерді таныстыру. |
|
|
|
|
Негізгі бөлім (30 минут): |
|
|
|
|
|
Түсіндіру (10 минут) |
- Циклдік алгоритмдер туралы түсіндіру. |
- Тыңдайды, ескертулер жазады. |
- Мұғалімнің тексеруі арқылы. |
- Презентация, интерактивті тақта. |
|
|
- Цикл түрлері (дейін, әзірге) және пайдалану мысалдарын көрсету. |
|
|
|
|
Ойын (20 минут) |
- Оқушыларды бірнеше топқа бөлу (әр топта 3-4 оқушы). |
- Топтарда жұмыс істейді, ойынға қатысады. |
- Қолдау көрсету, топтық жұмысты бағалау. |
- Компьютерлер, программалау ортасы (Scratch, ). |
|
|
- "Циклдық ойын" тапсырмасын беру: әр топ өздерінің программалау ортасында циклдік алгоритмді құру керек. |
- Қарапайым ойын құрастырады, циклді пайдаланып тапсырманы орындайды. |
- Топтардың презентацияларын тыңдау арқылы бағалау. |
- Нұсқаулықтар, тапсырмалар парағы. |
|
|
- Топтардың жұмысын бақылап, қажет болған жағдайда көмек көрсету. |
|
|
|
|
Қорытынды (5 минут) |
- Оқушылардың жұмыстарының нәтижесін талдау. |
- Мұғалімді тыңдайды, сұрақтар қояды. |
- Тиімді кері байланыс беру. |
- Ауызша немесе жазбаша кері байланыс құралдары. |
|
|
- Қорытындылау және келесі сабаққа тапсырма беру. |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз













