Цилиндр және оның элементтері. Цилиндрдің жазбасы, бүйір және толық бетінің аудандары.
Сабақтың барысы
|
Сабақ кезеңі. уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 4 минут |
Ұйымдастыру сәті: Амандасу, оқушыларды түгелдеу, психоло-гиялық ахуал, сабақтың мақсатын қою. Үй жұмысын тексеру: Сұрақ-жауап. Топқа бөлу: Оқушылардың деңгейіне қарай мұғалім топқа өзі бөледі. Бағалау парақтарын тарату.Әр тапсырма 1-10 балдық жүйе.
|
Сабаққа бейімделу, көңіл-күйді көтеру, сабақтың мақсатына және барысына зейін қою.Топқа бөлінеді. Үй тапсырмасы бойынша сұрақтарға жауап береді, бағалау парақтарын толтырады. |
ҚБ:Бас бармақ
|
|
|
Негізгі бөлім 40 минут |
Өткен тақырыпты қайталау: Онлайн сервисі. Миға шабуыл. Зейінге арналған суреттер. Топпен жұмыс: «Сұрақ-жауап шеңбері» әдісі Тапсырма №1 Цилиндрдің табанындағы шеңбердің ұзындығы 15? см, ал осьтік қимасы-ның диагоналі 17 см. Цилиндрдің бүйір бетінің ауданын табыңыз. Тапсырма №2: Цилиндрдің толық бетінің ауданын табыңыз, егер оның осьтік қимасы- ның диагоналі 8 см-ге тең болып, цилиндрдің жасаушы сызығымен 300 бұрыш жасайтын болса. Сергіту сәті: «Шульте таблицасы» «Синхронды хат»
Топпен жұмыс: «Жалғастыр, толықтыр!» әдісі, тапсырма беріледі. Мұғалім бағыт-бағдар беріп отырады. Сабақты бекіту https://wordwall.net/ru/myactivities
Бағалау |
QR-код немесе сілтеме арқылы онлайн сервиске өтеді, өткен тақырып бойынша ББД көрсетеді Тапсырмаларды орындайды. Бағалау парақтарын толтырады. Жаттығуларды орындайды. №12.8, 12.10 есептер
Сұрақтарға жауап береді. Топпен жұмыс жасайды Түрлі түсті қаламдар қолданады. Тапсырмаларды орындайды.
Топпен жұмыс жасайды.
Т
Бағалау парақтарын толтырады
|
ҚБ: Мадақтау, шапалақ-тау
Дескриптор: Білім алушы - есептің шарты бойынша сызбасын салады; - цилиндр табанының радиусын табады; - жасаушыны табады; - толық бетінің ауданын есептейді
|
https://learningapps.org/watch?v=pqj3yg6a525
оқулық
|
|
Сабақ тың соңы 1 минут |
Үй тапсырмасын беру: №12.20 Кері байланыс: «Гарри Поттердің көңіл-күйі» |
Күнделікке үй жұмысын жазады.Кері байланыс береді. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Цилиндр және оның элементтері. Цилиндрдің жазбасы, бүйір және толық бетінің аудандары.
Цилиндр және оның элементтері. Цилиндрдің жазбасы, бүйір және толық бетінің аудандары.
Цилиндр және оның элементтері. Цилиндрдің жазбасы, бүйір және толық бетінің аудандары.
Сабақтың барысы
|
Сабақ кезеңі. уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 4 минут |
Ұйымдастыру сәті: Амандасу, оқушыларды түгелдеу, психоло-гиялық ахуал, сабақтың мақсатын қою. Үй жұмысын тексеру: Сұрақ-жауап. Топқа бөлу: Оқушылардың деңгейіне қарай мұғалім топқа өзі бөледі. Бағалау парақтарын тарату.Әр тапсырма 1-10 балдық жүйе.
|
Сабаққа бейімделу, көңіл-күйді көтеру, сабақтың мақсатына және барысына зейін қою.Топқа бөлінеді. Үй тапсырмасы бойынша сұрақтарға жауап береді, бағалау парақтарын толтырады. |
ҚБ:Бас бармақ
|
|
|
Негізгі бөлім 40 минут |
Өткен тақырыпты қайталау: Онлайн сервисі. Миға шабуыл. Зейінге арналған суреттер. Топпен жұмыс: «Сұрақ-жауап шеңбері» әдісі Тапсырма №1 Цилиндрдің табанындағы шеңбердің ұзындығы 15? см, ал осьтік қимасы-ның диагоналі 17 см. Цилиндрдің бүйір бетінің ауданын табыңыз. Тапсырма №2: Цилиндрдің толық бетінің ауданын табыңыз, егер оның осьтік қимасы- ның диагоналі 8 см-ге тең болып, цилиндрдің жасаушы сызығымен 300 бұрыш жасайтын болса. Сергіту сәті: «Шульте таблицасы» «Синхронды хат»
Топпен жұмыс: «Жалғастыр, толықтыр!» әдісі, тапсырма беріледі. Мұғалім бағыт-бағдар беріп отырады. Сабақты бекіту https://wordwall.net/ru/myactivities
Бағалау |
QR-код немесе сілтеме арқылы онлайн сервиске өтеді, өткен тақырып бойынша ББД көрсетеді Тапсырмаларды орындайды. Бағалау парақтарын толтырады. Жаттығуларды орындайды. №12.8, 12.10 есептер
Сұрақтарға жауап береді. Топпен жұмыс жасайды Түрлі түсті қаламдар қолданады. Тапсырмаларды орындайды.
Топпен жұмыс жасайды.
Т
Бағалау парақтарын толтырады
|
ҚБ: Мадақтау, шапалақ-тау
Дескриптор: Білім алушы - есептің шарты бойынша сызбасын салады; - цилиндр табанының радиусын табады; - жасаушыны табады; - толық бетінің ауданын есептейді
|
https://learningapps.org/watch?v=pqj3yg6a525
оқулық
|
|
Сабақ тың соңы 1 минут |
Үй тапсырмасын беру: №12.20 Кері байланыс: «Гарри Поттердің көңіл-күйі» |
Күнделікке үй жұмысын жазады.Кері байланыс береді. |
|
|
шағым қалдыра аласыз


ест
ж.о.














