Сабақтың
тақырыбы: Цитология пәні және міндеттері
|
Мұғалімнің
аты-жөні:Утенбаева М
Күні:06.09.2017ж
|
СЫНЫП: 9
«А»
|
Қатысқан оқушылар
саны:
|
Қатыспаған оқушылар
саны:
|
Сабақ негізделген оқу
мақсаттары:
|
Цитология пәні туралы
нақтырақ мағлұмат алу, оның міндеттері туралы білу, зерттеу
әдістері туралы түсіну
|
Сабақтан күтілетін
нәтиже:
1-деңгей (білу,
түсіну):
|
Оқушылардың барлығы мынаны орындай
алады:
Цитология пәні туралы
нақтырақ мағлұмат алу
|
2-деңгей
(қолдану,
талдау):
|
Оқушылардың көбісі мынаны
орындай алады
оның міндеттері туралы
білу
|
3-деңгей
(жинақтау,
бағалау):
|
Оқушылардың
кейбіреулерімынаныорындайалады:
зерттеу әдістері туралы
түсіну
|
Тілдік
мақсат:
|
Цитология
|
Ресурстар:
|
Маркер плакат
стикерлер
|
Пәнаралық
байланыс:
|
валеология
|
Алдыңғы
оқу:
|
«Жалпы биология негіздері»
пәнінің жаратылыстану –ғылыми пәндер жүйесіндегі орны,мақсаты мен
міндеттері
|
САБАҚ ЖОСПАРЫ
|
Сабақ барысы
және
жоспарланған
уақыт
|
Берілетін тапсырмалар және қолданылатын
әдістер
|
Бағалау критерийлері және
жұмыс түрлері
|
ҰЙЫМДАСТЫРУ КЕЗЕҢІ
минут
|
Сыныптың психологиялық ахуалын қалыптастыру. Оқушыларды
сабақтың мақсатымен таныстыру.
Салемдесу. Оқушыларды түгелдеу
Ыстық сезім тренингі арқылы сабаққа зейіндерін
аудару
|
Ынтымақтастық қалыптастыра
білу
|
ҮЙ ТАПСЫРМАСЫН
СҰРАУ
минут
1-деңгей (білу,
түсіну):
|
(Қажеттілігіне қарай әдіс
қолдануға болады)
Күн шуағы
әдісі
|
Басмармақ арқылы
|
2-деңгей
(қолдану,
талдау):
|
Сәйкестік тест
|
Оқулықтан тыс басқа
материялдардан мәлімет жинау
|
3-деңгей
(жинақтау,
бағалау):
|
Венн диаграммасы
|
Тақырыптағы түйінді
мәселелерді табу
|
ЖАҢА
САБАҚ
минут
|
(Қажеттілігіне қарай әдіс қолдануға
болады)
(Жаңа сабаққа дайындықпен келген оқушының қорғауын
ұйымдастыру);
Жаңа сабаққа Біреуі үйде үшеуі қонақта әдісімен
тапсырмаларды бөліп беру
|
Бір бірімен
байланыса отырып тақырыпты ашу
|
САБАҚТЫ
БЕКІТУ
минут
1-деңгей (білу,
түсіну):
|
(Қажеттілігіне қарай әдіс қолдануға
болады)
Т
Цитология
оптастыру |
Сұрақтарға жауап
беру арқылы зат алмасумен танысу танысу
|
2-деңгей
(қолдану,
талдау):
|
Биологиялық
диктант
|
Басмармақ
арқылы
|
3-деңгей
(жинақтау,
бағалау):
|
Бағдаршам
әдісі
|
формативті
|
ҮЙГЕ
ТАПСЫРМА
минут
1-деңгей (білу,
түсіну):
|
(Оқушыларға келесі сабаққа шолу жасатуға тапсырма
беру)
Күн шуағы
әдісі
|
Смайлик арқылы
|
2-деңгей
(қолдану,
талдау):
|
ББҮ кестесі
|
Бармақ арқылы. Барлық тақырыпты қамту
|
3-деңгей (Шығармашылыққа, ғылыми
зерттеушілікке бағытталған тапсырмалар)
|
Эссе
|
Смайлик арқылы
|
БАҒАЛАУ
|
Бағдаршам арқылы
бағалау
|
|
КЕРІ
БАЙЛАНЫС
|
Екі жұлдыз бір тілек арқылы кері байланыс
алу
|
|