Материалдар / continue циклін басқару қмж
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

continue циклін басқару қмж

Материал туралы қысқаша түсінік
continue циклін басқару қмж
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
28 Қаңтар 2024
1244
46 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
250 тг 188 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Бөлім

Python тілінде алгоритмдерді программалау

Педагогтың аты-жөні


Күні

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сынып


Сабақтың тақырыбы

§4.4 Continue циклін басқару

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

8.3.3.3 цикл басқару нұсқаулығын қолдану (continue, break, else);

Сабақтың мақсаты

Continue ұғымы мен қызметін анықтау;

Continue нұсқаулығының орындалуын талдау, қолдану;


Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әректі

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы






1.Оқушылармен амандасу.

2. Психологиялық ахуал орналастыру.

3.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру

Үй жұмысын тексеру.


Жаңа тақырып. «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен сабақ пен жаңа сабақты ұштастыру.



1.Мұғаліммен амандасады.

2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.

3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.

https://wordwall.net сайтында өткен тақырыптар бойынша жетелеу сұрақтарына жауап береді









2 балл








https://clck.ru/38M8oR


Сабақтың ортасы

«Кинометафора» әдісін пайдаланып,

«Жыл мезгілдері» тақырыбы бойынша интерактивті тақтадан бейнебаян көрсетіп, оқушылардың сыни ойлау дағдысын қалыптастыруға бағытталған сұрақтар беріледі.







1-тапсырма жалпы тапсырма.

Оқулықта берілген 2-мысалдың 4-суреттегі программа кодына талдау жасау;


2-тапсырма көлемі үлкен тапсырма.

1. К мен Р аралығындағы барлық соңғы цифры t-ға тең сандарды экранға шығаратын программа кодын құрастыр.

Программа коды: N,M=map(int,input().split()) s=0

for i in range(N,M+1): if i % 2==0:

s=s+i

continue

print(i,end=' ')

print(s,end=' ')


2.N натурал саны берілген. Сол санда кездесетін

барлық Р цифрын өшіріп таста, санды кері ретпен экранға шығаратын программа кодын құрастыр.

N,M=map(int,input().split()) while N < M:

N=N+1

print(N)

if N== 16:

quit()

if N % 2==0:

continue print(N,end=' ')


3.Ағылшынның кіші әріптерінен тұратын S жол берілген. Осы жолдан дауысты әріптерді өшіріп, дауыссыздарын экранға шығаратын программа кодын құрастыр. Ағылшын тілінде

«a», «e», «i», «o», «u» және «y» алты дауысты дыбыс бар.

S=input('S=')

for i in S:

if i=='A' or i=='a':

continue

print(i,end='')


Сабақты бекіту

Жаңа тақырып бойынша сұрақтар қойылады.

1. Сontinue нұсқаулығының қызметі қандай?

2. Сontinue нұсқаулығының программа құруда пайдалану қандай қажеттіліктен туындаған?

3.Сontinue нұсқаулығын қолдануға мысалдар келтір


1.Күнделікті өмірде жүріп жатқан белгілі бір циклдік процеске араласып, оны басқаруға бола ма? Ойыңды ортаға сал. Мысалдар келтір.


2. Программа орындалу кезінде кейбір цикл қадамдарын орындамай, келесі қадамға өту үшін не істеуге болады?




Дескриптор:

-Continue нұсқаулығының орындалуын талдайды.





Дескриптор:

Соңғы цифрлары t-ға тең сандарды анықтау кодын жазады;












Дескрипторлар:

1.Санда кездесетін цифрды алып тастау кодын анықтайды;

2.Санды кері ретпен экранға шығару кодын жазады;











Дескриптор:

1.S жолды енгізу кодын анықтайды;

2.Циклдің орындалу кодын анықтайды;

3.Дауысты, дауыссыз дыбыстарды анықтайды;









Оқушылар сұрақтарға жауап береді.


Ауызша мадақтау.













2 балл





/4 балл/


1 балл















1 балл
















2 балл
















2 балл

https://youtu.be/p7rHT_MHEAk


Сабақтың соңы

1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады.

2.Кері байланыс: «Бағдаршам» әдісі

Өзін-өзі бағалау.



Үйге тапсырма

94 бет, үй тапсырмасы





Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!