Қысқа мерзімді жоспар
|
Ортақ тақырып: |
«Менің отбасым және достарым» |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мектеп:№46 |
Абай атындағы жалпы орта мектеп |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Шамшетова Индира |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып:1
Пәні: |
Қатысқандар:
Сауат ашу |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Менің достарым. Д д дыбысы мен әрпі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сәйкес) |
1.2.9.1.Әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру. 1.1.4.1.Мәтіннің мазмұнын тақырыбы немесе оның иллюстрациясы бойынша болжау. 1.3.8.1 жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
Барлық оқушылар:Д дыбысы мен әрпін таныйды, ажыратады,сәйкестендіре алады Оқушылардың басым бөлігі: Мәтін жанрын ажыратады,жетекші сұрақтары арқылы талқылай алады. Кейбір оқушылар:Алған білімді өмірде қолдана біледі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
-сөздегі дыбыс түрлерін (дауысты, дауыссыз, жуан және жіңішке дауыстылар) ажыратады және дұрыс дыбыстайды; -оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу) қолданады; -жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар: |
Тындалған материалдардың мазмұнын түсіну. Оқу түрлерін қолдану. Каллиграфиялық, графикалық нормаларды сақтау. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту: |
жауапкершілік, құрмет, қарым-қатынас жасау қабілетін артыру |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар: |
Математика, көркем еңбек, |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағы дағдылары: |
аудиожазба , видео ролик, таныстырылым. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім: |
Дауысты және дауыссыз дыбыстарды біледі,ажыратады. Өткен әріптерді таныйды. Өзінің отбасы мен достары туралы әңгімелейді. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері: |
Сабақта жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы: 0-5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқу іс-әрекетіне балалардың назарын тарту үшін өлеңді қимылмен, жақсы көңіл күймен шаттық шеңберде айтамыз. Армысың алтын күн, Армысың шаттық күн. Маған жылу жарық бер, Қуаныш пен шаттық бер. Кел достарым келіңдер, Қолдарыңды беріңдер. Отырайық шаттанып, Дөңгеленген шеңбермен. Балалар 3 топқа бөлініп отырады. 1-топ білімділер 2-топ ақылдылар 3-топ дарындылар Үй тапсырмасын пысықтап алу Жеке жұмыс. «Ой қозғау» әдісі - Балалар дыбыс
дегеніміз не? ҚБ «Мақтау-мадақтау» |
Қимыл қозғалыс жасайды |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы: 5-30 мин |
Аудио тыңдалым Достары көп Мараттың, Ойнайды олар аулада. Барады олар тауға да. Ағасымен Болаттың -Бұл өлең бе, әлде әңгіме ме? -Бұны балалардан сұрап көрелік. «Дос» сөзін қалай түсінесіңдер? «Дос» сөзінде ең бірінші қандай дыбыс естіп отырсыңдар? Д д д – қайталау, оқушыларға айтқызу.
Дескриптор: -балалар өлеңді тыңдап, түсінгенін айтады; -Достық туралы пікірлерін айтады. Қалыптастырушы бағалау «Басбармақ» әдісі Слайд Д әріпімен таныстыру. Жаңа тақырыпты ашу Ендеше бүгінгі тақырыбымыз Дд дыбысы мен әрпі. Д дыбысының таңбасы. Яғни қай түрін көріп тұрмыз? Баспа, жазба. Д дыбысы сөздің басында да, ортасында да, сөздің аяғында да кедеседі. 1-тапсырма. Д әрпі бар суреттер тақтаға ілінеді. Суреттегі Д әріпі бар заттарды атайды, сөздерді буынға бөліп, сөйлем құрайды.
Сурет арқылы балалар д әрпімен таныс болады және д дыбысы сөздің қай жерде кездесіп жатқанын біледі. 2-тапсырма: .«Кім жылдам» әдісі арқылы баланы оқытамын. Оқулықпен жұмыс Да ла ау ла Да на Ду лат Да ла да ау ла да Да на да Ду лат та
Далада ауа ......... Дана,Дулат аулада. Олар доп ............. Дана,Дулат-достар. Дескриптор: -Сөздерді оқиды -Мәтінді болжап, айтады. ҚБ «Мақтау-мадақтау» Сергіту сәті
Слайд арқылы видео ролик көрсетемін. 3-тапсырма. Топтық жұмыс. 1-топ. «Бірге ойлаймыз» әдісі бойынша: «Күн шұғыласына» д әріпі кездесетін сөздер жазу.
2-топ. «Тақырыптық түйінді сөздер» әдісі бойынша:Әріптер мен сандарды пайдаланып сөз құрастыру.
алаша-13181 1059- Дос 10131-Дала 10121- Дана 107316-Дулат 3-топ. «Суреттер сөйлейді» әдісі бойынша. Берілген суреттегі заттардың алғашқы әріптерінен сөз құра. Қандай сөз шықты, дыбыстық талдау жаса.
Дескриптор: -Берілген тапсырманы орындайды. -Д әрпінен басталатын сөздерді табады. -Сөз, сөйлем құрастырады. ҚБ: Бағдаршам арқылы 4.Тапсырма. Жеке жұмыс Д әрпін дәптерге жаздыртамын.
|
интерактивті тақта ноутбук
Суретпен жұмыс
интерактивті тақта
Суреттер
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы:
8 мин |
«Менен сұрақ, сенен жауап» әдісі арқылы алған білімдерін тексеру -Бүгін біз қандай дыбыс және әрпімен таныстық? -Сабақ ұнады ма? -Д д қандай дыбыс? -Д д дыбысы қандай сөздерде кездеседі?
Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бет – әлпеті салынған суреттерді таңдау. Түсінбедім Сұрағым бар Түсіндім
|
Стикерлерін жапсырады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау-Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау –оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
«Бірге ойлаймыз» әдісі бойынша: «Күн шұғыласына» д әріпі кездесетін сөздер жазу. Сурет бойынша әңгіме құрастырады,. Бір-бірлерімен білімдерін бөлісіп, өзара қолдау көрсетеді.
|
Әрбір тапсырма орындалған сайын мадақтаулар айтылады.
ҚБ: Бағдаршам арқылы |
Сынып санитарлық-гигиеналық ережелерді сақтау. АКТ (интерактивті тақта) жұмыстарының пайдалану ережесі. Оқушылардың өзара қатынасын үнемі бақылау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (оқыту мен оқуға қатысты) 1. 2. Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Шамшетова Индира МинажатдиновнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Д дыбысы мен әріпі
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Д дыбысы мен әріпіМатериал туралы қысқаша түсінік
1-сынып. Сауат ашу ҚМЖ
Материалдың қысқаша нұсқасы Қысқа мерзімді жоспар
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||


















