|
Бөлім |
Есептерді шығару тәсілдері |
|
||||
|
Пәні: |
Математика |
|
||||
|
Күні: |
|
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
№97 сабақ. Тура және жанама түрде тұжырымдалған есептер |
|
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.5.1.6. Көбейту мен бөлуге берілген есептерге қатысты таңдаған амалдарын негіздеу, шығару әдісін түсіндіру. |
|
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Бірнеше бірлік артық/кем қатынастарына берілген, жанама түрде тұжырымдалған есеп бойынша амалды таңдай алады. |
|
||||
|
Құндылықтар |
Талап: ізденімпаз, жасампаз ұрпақ |
|
||||
|
Сабақ барысы |
теңдеулерді шешу. |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Психологиялық ахуал орнату
Үй тапсырмасын тексеру №8, 67-бет
Жаңа тақырып Сабақтың тақырыбы мен мақсатын жариялау №1
1
2 Шешуі: 10+4=14 (к) Ж: екінші күйші 14 күй орындады. №2
Бұл –жанама түрде тұжырымдалған есеп.
1
2 Шешуі: 10+4=14 (к) Ж: екінші күйші 14 күй орындады №3
2
2 Шешуі: 14-4=10 (к) Жауабы: бірінші күйші 10 күй орындады. №4 Теңдеулерді шеш
№5 Жұп сандарды 2 есе кеміт, ал тақ сандарды 5 есе арттыр.
ЕБҚ 3×5=15 4:2=2 5×5=25 6:2=3 9×5=45 8:2=4 Cаралау тапсырмасы Мысалдарды шығарып, қазақ халқының ұлттық музыкалық аспаптарының бірнешеуін біліп ал.
27: 3+2=11 (дауылпаз) 5×3+12=27(сазсырнай) 3×4:2=6 (домбыра) 45+14:2=52 (жетіген) 18+28:4=25 (қобыз) |
Көңіл күйлерін реттейді Үй тапсырмасын тексереді Көбейтінді мен бөліндінің мәнін табады.
2-тапсырмада бірнеше бірлік артық/ кем қатынастарына берілген, жанама түрде тұжырымдалған есепті талдайды, санды өрнек түрінде шығарады. Есепті шығарады. Теңдеулерді шешеді. Жұп, тақ сандарды ажыратады. Өрнек құрады. Мысалдарды шығарады |
Қ.б. «Жарайсың!» Қ.б. «Жарайсың!» Дескриптор: есепті шешу үшін қосу амалын қолданып, санды өрнек түрінде шығарады Дескриптор: жанама түрде тұжырымдалған есепті талдайды, санды өрнек түрінде шығарады. шығарады. Дескриптор: жанама түрде тұжырымдалған есепті талдайды, санды өрнек түрінде шығарады. Дескриптор: -күрделі теңдеуді ықшамдайды; Теңдеудің түбірін табады; Белгісіздің орнына мән қояды. Дескриптор: - Жұп, тақ сандарды ажыратады; - есе кемітуге өрнектер құрады; Есе арттыруға өрнектер құрады. Дескриптор: -Амалдардың орындалу ретін анықтайды; -Белгіcіз мәнді анықтайды; -Музыкалық аспаптың атауымен танысады. |
презентация |
|
|
|
Сабақты қорыту |
Кері байланыс. «Сөйлемді толықтыр» әдісі. Мен бүгінгі сабақты ... түсіндім. («өте жақсы», «жақсы») Үйге тапсырма: 69-бет №9 |
Кері байланыс жасайды |
«Сөйлемді толықтыр» әдісі. |
|
|
|
|
Бөлім |
Ес Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бөлім Есептерді шығару
тәсілдері
Пәні: Математика
Күні:
Педагогтің
аты-жөні:
Сынып:
2 Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы №97 сабақ. Тура және жанама түрде тұжырымдалған есептер
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары 2.5.1.6. Көбейту мен бөлуге берілген есептерге қатысты таңдаған амалдарын негіздеу, шығару әдісін түсіндіру.
Сабақтың
мақсаты Бірнеше бірлік артық/кем қатынастарына
берілген, жанама түрде тұжырымдалған есеп бойынша амалды
таңдай алады.
Құндылықтар
Талап: ізденімпаз, жасампаз
ұрпақ
Сабақ барысы
теңдеулерді шешу. Сабақтың кезеңі/уақыты Педагогтің әрекеті Оқушының әрекеті Бағалау Ресурстар
Сабақтың басы 5
мин Психологиялық ахуал
орнату Үй
тапсырмасын тексеру №8,
67-бет
Жаңа тақырып Сабақтың тақырыбы мен мақсатын
жариялау №1
1
2
Шешуі: 10+4=14 (к)
Ж: екінші күйші 14 күй
орындады.
№2
Бұл –жанама түрде
тұжырымдалған есеп.
1
2
Шешуі: 10+4=14
(к)
Ж: екінші күйші 14 күй
орындады
№3
2
2
Шешуі: 14-4=10
(к) Жауабы: бірінші күйші 10 күй
орындады. №4 Теңдеулерді
шеш №5 Жұп сандарды 2 есе кеміт, ал
тақ сандарды 5 есе арттыр. ЕБҚ 3×5=15 4:2=2 5×5=25 6:2=3 9×5=45 8:2=4 Cаралау
тапсырмасы Мысалдарды шығарып, қазақ халқының ұлттық
музыкалық аспаптарының бірнешеуін біліп
ал. 27:
3+2=11 (дауылпаз) 5×3+12=27(сазсырнай) 3×4:2=6 (домбыра) 45+14:2=52
(жетіген) 18+28:4=25
(қобыз)
Көңіл күйлерін
реттейді
Үй тапсырмасын
тексереді
Көбейтінді мен
бөліндінің мәнін табады. тапсырмада санды бірнеше бірлікке
арттыруға берілген есепті шешу үшін қосу амалын қолданып, санды
өрнек түрінде шығарады. 2-тапсырмада бірнеше бірлік артық/ кем
қатынастарына берілген, жанама түрде тұжырымдалған есепті талдайды,
санды өрнек түрінде шығарады.
Есепті
шығарады.
Теңдеулерді
шешеді.
Жұп, тақ сандарды
ажыратады. Өрнек құрады.
Мысалдарды
шығарады
Қ.б.
«Жарайсың!»
Қ.б.
«Жарайсың!» Дескриптор:
есепті шешу үшін қосу амалын
қолданып, санды өрнек түрінде шығарады Дескриптор: жанама түрде тұжырымдалған есепті талдайды, санды
өрнек түрінде шығарады. шығарады.
Дескриптор: жанама түрде тұжырымдалған есепті талдайды, санды
өрнек түрінде шығарады.
Дескриптор: -күрделі теңдеуді ықшамдайды; Теңдеудің түбірін табады; Белгісіздің орнына мән қояды.
Дескриптор: - Жұп, тақ сандарды
ажыратады;
- есе кемітуге
өрнектер құрады;
Есе арттыруға
өрнектер құрады.
Дескриптор:
-Амалдардың орындалу
ретін анықтайды;
-Белгіcіз мәнді
анықтайды;
-Музыкалық аспаптың атауымен
танысады. презентация
Сабақты
қорыту Кері
байланыс. «Сөйлемді толықтыр» әдісі. Мен
бүгінгі
сабақты
...
түсіндім.
(«өте
жақсы»,
«жақсы») Үйге тапсырма:
69-бет
№9
Кері байланыс
жасайды
«Сөйлемді толықтыр»
әдісі.
Бөлім Ес | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||

















