Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы “ Қош келдің, әз наурыз"
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Сынып сағаты |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
21.03.2024 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
“Қош келдің, әз наурыз" |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар істей алады: Нарыз мейрамының салт-дәстүрімен, тарихымен танысады. Көптеген оқушылар істей алады: Наурыз мейрамының дәстүрлерін, әдет-ғұрыптарын өмірмен байланыстырады. Кейбір оқушылар істей алады: Күнделікті өмірден наурыз мерекесі туралы мысалдар келтіріп, ой қортындылайды. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру
5 мин
Өзін-өзі тексеру
2мин
Сабақтың басы
Жаңа білім
Шығармашылық бөлім
7 мин
5 минут
3 мин
Қорытынды 3 мин |
Ұйымдастыру Оқушылармен амандасып, түгендеп, сергіту сәтін өткізу.
Психологиялық ахуал «Күн сәулесі»
Жаңа сабақ «Миға шабуыл» әдісі арқылы тақырыптың не жайлы екендігін анықтау. Тақтада Наурызға байланысты суреттер көрсетіледі(Наурыз көже, ұлттық киімлер, атыбақан), оқушылар соған қарап тақырыпты анықтайды. Білу және түсіну
Оқушыларды 4 топқа бөлу. Әдебиетші, Тарихшы, Суретші, Әртіс
Наурыз мейрамы туаралы бейнеролик көрсету. Сол арқылы оқушыларға мағлұмат беру. Зымыран сұрақтар қойылады.Оқушылылар «иә» немесе «жоқ» деп жауап беру керек.
«Аяқталмаған сөйлем» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.
|
Сыныптастарына бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді, жылы сөздер айтады.
«Сұрақ жауап» Сұрақтарға жауап береді.
Әдебиетші-өлең оқиды тарихшы-мәліметтерді оқиды Суретші- сурет салады Әртіс-көрініс қояды
Бейнероликті тамашалау
Жаңа тақырып бойынша, сұрақтарға жауап береді.
Жеке жұмыс: - бүгінгі сабақта мен....түсіндім, ...білдім, ....көзімді жеткіздім. - бүгін сабақта қуантқаны..... - мен өзімді.....үшін мақтар едім. - маған ерекше ұнағаны..... - сабақтан соң маған........келді - бүгін маған..........сәті түсті. - қызықты болғаны..... - ......қиындық тудырды. - менің түсінгенім..... - енді мен......аламын |
Интерактивті тақта
Слайд
Бейнеролик https://youtu.be/Zgle8tZwo9s?si=ZU3g0bUD-Baixqo9
иә |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дайын ҚМЖ. Қош келдің, әз наурыз сынып сағаты
Дайын ҚМЖ. Қош келдің, әз наурыз сынып сағаты
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы “ Қош келдің, әз наурыз"
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Сынып сағаты |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
21.03.2024 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
“Қош келдің, әз наурыз" |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар істей алады: Нарыз мейрамының салт-дәстүрімен, тарихымен танысады. Көптеген оқушылар істей алады: Наурыз мейрамының дәстүрлерін, әдет-ғұрыптарын өмірмен байланыстырады. Кейбір оқушылар істей алады: Күнделікті өмірден наурыз мерекесі туралы мысалдар келтіріп, ой қортындылайды. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру
5 мин
Өзін-өзі тексеру
2мин
Сабақтың басы
Жаңа білім
Шығармашылық бөлім
7 мин
5 минут
3 мин
Қорытынды 3 мин |
Ұйымдастыру Оқушылармен амандасып, түгендеп, сергіту сәтін өткізу.
Психологиялық ахуал «Күн сәулесі»
Жаңа сабақ «Миға шабуыл» әдісі арқылы тақырыптың не жайлы екендігін анықтау. Тақтада Наурызға байланысты суреттер көрсетіледі(Наурыз көже, ұлттық киімлер, атыбақан), оқушылар соған қарап тақырыпты анықтайды. Білу және түсіну
Оқушыларды 4 топқа бөлу. Әдебиетші, Тарихшы, Суретші, Әртіс
Наурыз мейрамы туаралы бейнеролик көрсету. Сол арқылы оқушыларға мағлұмат беру. Зымыран сұрақтар қойылады.Оқушылылар «иә» немесе «жоқ» деп жауап беру керек.
«Аяқталмаған сөйлем» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.
|
Сыныптастарына бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді, жылы сөздер айтады.
«Сұрақ жауап» Сұрақтарға жауап береді.
Әдебиетші-өлең оқиды тарихшы-мәліметтерді оқиды Суретші- сурет салады Әртіс-көрініс қояды
Бейнероликті тамашалау
Жаңа тақырып бойынша, сұрақтарға жауап береді.
Жеке жұмыс: - бүгінгі сабақта мен....түсіндім, ...білдім, ....көзімді жеткіздім. - бүгін сабақта қуантқаны..... - мен өзімді.....үшін мақтар едім. - маған ерекше ұнағаны..... - сабақтан соң маған........келді - бүгін маған..........сәті түсті. - қызықты болғаны..... - ......қиындық тудырды. - менің түсінгенім..... - енді мен......аламын |
Интерактивті тақта
Слайд
Бейнеролик https://youtu.be/Zgle8tZwo9s?si=ZU3g0bUD-Baixqo9
иә |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













