Сабақтың
тақырыбы:
С.
Мәуленов. Дала жұлдызы
|
Мектеп:
|
Күні:
|
Мұғалім:
|
Сынып: 3
«д»
|
Қатысқан:20
|
Қатыпағандар:
|
Сабақта
меңгерілетін
дағдылық
мақсаттар
|
Ы.
Алтынсариннің алғаш рет қазақ даласында мектеп ашуы
және шәкірттері мен еңбектерін жарыққа шығарушылар туралы оқып
үйрену.
|
Сабақ
мақсаттары
|
Барлық оқушылар білуге
тиісті:
Автордың өмірі мен
шығармашылығы туралы біледі.
|
Оқушылардың көпшілігі
білуге тиіс:
Тақырып мазмұнын
түінуі тиіс
|
Кейбір оқушылар білуге
тиіс:
Автордың өзге де
шығармаларын.
|
Бұрыннан бар
білімдері
|
Тапсырмаларды
сатылай кешенді талдауды
біледі.
|
Жоспар
|
Жоспарланған
уақыттар
|
Жоспарланған
уақыт (жаттығулар)
|
Ресурстар
|
Басталуы
|
Психологиялық ахуал
тудыру
Есте қалған қызықты
оқиға
Топ дөңгеленіп отырып,
қатысушыларға доп беріледі. Допты бір-біріне кезектесіп беріп, есте
қалған қызықты оқиғаларды
айтады.
«Жаңбыр» сергіту
сәті
Жыл мезгілдері арқылы топқа
бөлу
Қызығушылықты
ояту
Видеороликті
тамашалау
|
Оқушылар қол, саусақ, аяқ,
білек жаттығулары арқылы жауған жаңбырды, ағаш бейнелерін
көрсетеді.
Оқушылар «Көктем»
және «Күз» болып екі топқа
бөлінеді.
|
Ортасы
|
Жаңа
сабақ
Оқулықпен
жұмыс
Электронды оқулықты
тыңдату.
Ойлануға түрткі
сұрақтар.
Топпен
жұмыс.
І топ: «Ы.Алтынсарин-қазақтың жарық жұлдызы» эссе жазу.
ІІ топ: Есжанға бес жолды өлең құрастыру.
ІІІ топ: Оқу, білім туралы мақал-мәтел айту.
ІV топ: «жарық жұлдыз» деген сөз тіркесін пайдаланып,еркін
жазу.
|
Автор портреті, дәптерлер.
Электронды оқулықты тыңдап,тақырып
қою.
|
Сергіту
сәті
|
Тереңдет
ойыңды,
Тiк ұста
бойыңды.
Құстарға
ұсайық,
Қалықтап
ұшайық.
Шық алға оң
қанат,
Шық алға сол
қанат,
Шаршаған
кездерде
Қонайық
жорғалап.
|
Сергіту жаттығуы
жазылған парақша
|
Аяқталуы
|
Кестені
толтырады
Білемін
|
Білдім
|
Білгім
келеді
|
|
|
|
|
Сөздік жұмысын
жүргізу.
|
Үйге тапсырма:
«Дала жұлдызы» әңгімесін оқып, мазмұнын
айту.
|
Дифференциациялау
оқушыларға мейлінше қолдау
көрсетуді қалай
жоспарлайсыз?
Қабілетті оқушыға
тапсырманы
қалайша
түрлендіресіз?
|
Бағалау – оқушы
білімін тексеруді қалайша
жоспарлайсыз?
Талдау-жинақтау
сұрақтары:
1)Ы.Алтынсарин кім?
2)Есжанды неге «Әнкенің баласы» деп атаған?
3)Мәтінде Ыбырайдан сабақ алған тағы кімнің аты аталған?
4)Ыбырайды неге «Жарық жұлдыз еді»
деген?
|
Пәнаралық байланыс
–
Денсаулық пен
қауіпсіздікті
тексеру,
АКТ
|
Рефлексия
Сабақтың
мақсаты
мен оқу
міндеттері
анық
па?
Бүгін оқушылар
не
үйренді?
Сабақ қалай
өтті,
қандай
деңгейде
өтті?
|
Бүгінгі сабақ кызықты болды
ма?
|
Дифференциялау
жоспарым
жүзеге
асты
ма?
Тапсырмалары
сәйкес болды
ма?
Уақыт дәлдігі
қалай
болды?
Жоспарыма
қандай
өзгерістер
енгіздім?
|
Оқыту үшін бағалау және
оқуды бағалау
|
Қорытынды
бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды
(оқытуды да, оқуды да
ескеріңіз)?
1: Оқушыларды сабақтың әр
кезеңінде бағалау.
2: Дарынды және үлгерімі төмен
оқушылардың ерекшелігіне көңіл
бөлу.
Қандай екі нәрсе сабақты
жақсарта алады ( оқытуды да, оқуды да
ескеріңіз)?
1: Сабақтың нәтижесіне көңіл
бөлу.
2:
Рефлексия.
Сабақ барысында мен сынып
немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге
көмектесетін не білдім
?
|