Қожа Ахмет Ясауи атындағы Халықаралық қазақ – түрік университеті
«Түркістан Ахмет Ясауи» кәсіби колледжі
«Есептеу техникасы және бағдарламамен қамтамасыздандыру» бөлімшесі
ОҚУ САБАҒЫНЫҢ ЖОСПАРЫ №
(теориялық немесе тәжірибелік оқыту)
|
Модуль / пән атауы |
Қазақстан тарихы |
|||
|
Сабақ тақырыбы |
Дала өркениетінің тарихи және мәдени ескерткіштері
|
|||
|
1.Жалпы мәліметтер |
||||
|
Курс |
Мерзімі |
Тобы |
Бөлімше меңгерушінің қолы |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Сабақ түрі |
Аралас сабақ |
|||
|
Мақсаты (оқу нәтижелері) |
Тарих және мәдениет ескерткіштерін жіктеу; |
|||
|
Міндеттері (бағалау критерийлері) |
Дала өркениетінің белгілі тарихи және мәдени ескерткіштерін сипаттайды; |
|||
|
Күтілетін нәтижелер |
Ұлттық рухани қасиетті жерлеуді білу; |
|||
|
2. Сабақты жабдықтау |
||||
|
Оқу-әдістемелік құрал-жабдықтар, анықтамалық әдебиеттер |
1.З.А.Джандосова. Қазақстан тарихы. 10 - сыныпқа арналған оқулық.- Алматы: Мектеп,2019//http://expert.mektep.kz/ru/shop/126439-10_klass/126440-azastan_tarihy_10/1 2. З.А.Джандосова. Қазақстан тарихы. 11- сыныпқа арналған оқулық. - Алматы: Мектеп, 2019 https:// кhttp://expert.mektep.kz/ru/shop/217159-11_klass/217172-кazaкstan_tarihy_11/1 |
|||
|
Техникалық құралдар, материалдар, қажетті ресурстар |
Дидактикалық материалдар, оқулықтар, компьютер, интерактивті мультимедиялық проектор, т.б. кhttp://expert.mektep.kz/ru/shop/217159-11_klass/217172-кazaкstan_tarihy_11/1 |
|||
|
3. Сабақтың барысы Уақыт (мин) |
||||
|
Ұйымдастыру кезеңі |
|
5 минут |
||
|
Үй тапсырмасын тексеру |
Тақырыбы: Қазақ халқының дәстүрлі музыкалық және рухани мұрасы 1. Дәстүрлі музыкалық мәдениеті 2. Қазақтың дәстүрлі мерекелері 3. Патриотизм туған жерге, мәдениет пен дәстүрлерге ерекше көзқарас 1-тапсырма. Өз білімінді тексеріңдер. 1. Қазақ халқының дәстүрлі музыкалық аспаптарын атаңдар. 2. Жырау жанры қазақ фольклорымен қалай байланысты? 3. Айтыс дегеніміз не? Айтыскер ақындар қандай тақырыптарды көтереді? Мысалдар келтіріңдер. 4. Бұрынғы кезде қазақтар қандай күнтізбені қолданған? 5. Қазақтың әйгілі сазгерлері мен дәстүрлі музыканы орындаушылар туралы таныстырылым дайындаңдар. 6. Қазақтың ұлтты ойындары, салт-дәстүрлері, әдет-ғұрыптары жайлы жазу. |
25 минут |
||
|
Жаңа тақырыпты түсіндіру |
Жоспар:
|
|
||
|
4. Жаңа тақырып бойынша тапсырма орындау - 15 минут |
||||
|
1-тапсырма. Өз білімдеріңді тексеріңдер.
|
||||
|
5. Сабақты бекіту, кері байланыс (оқушының білімін, білік-дағдысын пысықтау, бекіту ж/е қорытындылау) – 10 минут |
||||
|
Қазақстанның сакральді картасы |
||||
|
6. Бағалау, рефлексия - 5 минут |
||||
|
7. Үйге тапсырма – 3 минут |
||||
|
Дала өркениеттінің тарихи және мәдени ескерткіштері |
||||
|
8. Пайдаланған әдебиеттер - 2 минут |
||||
|
Дайындаған педагог |
||||
|
Н. Жорабекова (Т.А.Ә._____ (қолы) |
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дала өркениетінің тарихи және мәдени ескерткіштері
Дала өркениетінің тарихи және мәдени ескерткіштері
Қожа Ахмет Ясауи атындағы Халықаралық қазақ – түрік университеті
«Түркістан Ахмет Ясауи» кәсіби колледжі
«Есептеу техникасы және бағдарламамен қамтамасыздандыру» бөлімшесі
ОҚУ САБАҒЫНЫҢ ЖОСПАРЫ №
(теориялық немесе тәжірибелік оқыту)
|
Модуль / пән атауы |
Қазақстан тарихы |
|||
|
Сабақ тақырыбы |
Дала өркениетінің тарихи және мәдени ескерткіштері
|
|||
|
1.Жалпы мәліметтер |
||||
|
Курс |
Мерзімі |
Тобы |
Бөлімше меңгерушінің қолы |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Сабақ түрі |
Аралас сабақ |
|||
|
Мақсаты (оқу нәтижелері) |
Тарих және мәдениет ескерткіштерін жіктеу; |
|||
|
Міндеттері (бағалау критерийлері) |
Дала өркениетінің белгілі тарихи және мәдени ескерткіштерін сипаттайды; |
|||
|
Күтілетін нәтижелер |
Ұлттық рухани қасиетті жерлеуді білу; |
|||
|
2. Сабақты жабдықтау |
||||
|
Оқу-әдістемелік құрал-жабдықтар, анықтамалық әдебиеттер |
1.З.А.Джандосова. Қазақстан тарихы. 10 - сыныпқа арналған оқулық.- Алматы: Мектеп,2019//http://expert.mektep.kz/ru/shop/126439-10_klass/126440-azastan_tarihy_10/1 2. З.А.Джандосова. Қазақстан тарихы. 11- сыныпқа арналған оқулық. - Алматы: Мектеп, 2019 https:// кhttp://expert.mektep.kz/ru/shop/217159-11_klass/217172-кazaкstan_tarihy_11/1 |
|||
|
Техникалық құралдар, материалдар, қажетті ресурстар |
Дидактикалық материалдар, оқулықтар, компьютер, интерактивті мультимедиялық проектор, т.б. кhttp://expert.mektep.kz/ru/shop/217159-11_klass/217172-кazaкstan_tarihy_11/1 |
|||
|
3. Сабақтың барысы Уақыт (мин) |
||||
|
Ұйымдастыру кезеңі |
|
5 минут |
||
|
Үй тапсырмасын тексеру |
Тақырыбы: Қазақ халқының дәстүрлі музыкалық және рухани мұрасы 1. Дәстүрлі музыкалық мәдениеті 2. Қазақтың дәстүрлі мерекелері 3. Патриотизм туған жерге, мәдениет пен дәстүрлерге ерекше көзқарас 1-тапсырма. Өз білімінді тексеріңдер. 1. Қазақ халқының дәстүрлі музыкалық аспаптарын атаңдар. 2. Жырау жанры қазақ фольклорымен қалай байланысты? 3. Айтыс дегеніміз не? Айтыскер ақындар қандай тақырыптарды көтереді? Мысалдар келтіріңдер. 4. Бұрынғы кезде қазақтар қандай күнтізбені қолданған? 5. Қазақтың әйгілі сазгерлері мен дәстүрлі музыканы орындаушылар туралы таныстырылым дайындаңдар. 6. Қазақтың ұлтты ойындары, салт-дәстүрлері, әдет-ғұрыптары жайлы жазу. |
25 минут |
||
|
Жаңа тақырыпты түсіндіру |
Жоспар:
|
|
||
|
4. Жаңа тақырып бойынша тапсырма орындау - 15 минут |
||||
|
1-тапсырма. Өз білімдеріңді тексеріңдер.
|
||||
|
5. Сабақты бекіту, кері байланыс (оқушының білімін, білік-дағдысын пысықтау, бекіту ж/е қорытындылау) – 10 минут |
||||
|
Қазақстанның сакральді картасы |
||||
|
6. Бағалау, рефлексия - 5 минут |
||||
|
7. Үйге тапсырма – 3 минут |
||||
|
Дала өркениеттінің тарихи және мәдени ескерткіштері |
||||
|
8. Пайдаланған әдебиеттер - 2 минут |
||||
|
Дайындаған педагог |
||||
|
Н. Жорабекова (Т.А.Ә._____ (қолы) |
||||
шағым қалдыра аласыз













