№ 23-24 САБАҚ ЖОСПАРЫ
Топ ПВТ 325к_
Күні 16.11.2020
Пән География
Сабақтың тақырыбы Дамыған елдердегі ғаламдық проблемалар
|
Сабақтың мақсаты |
Білімділік Адамзаттың ғаламдық проблемалары туралы білім беру, бейбітшілікті сақтау,экологиялық,энергетика және шикізат,дүниежүзілік мұхит, демографиялық проблемаларды шешу жолдарымен танысу, өзіндік ой пікірлерін білу. Дамытушылық Оқушылардың шығармашылық белсенділігін арттыру, салыстырмалы сипаттама беру, өздігінен белсенді іс - әрекет жасауға баулу. Топта бірлесіп жұмыс жасауға ,өз пікірін қорғай алуға,сыни ойлай білуге, ақпаратты тиімді қолдана білуге үйрету. Тәрбиелік Үнемділікке,ұқыптылыққа үйрету, кәсіптік бағдар беру. Қоршаған ортаға қамқор болуға,мәселені дер кезінде шешуге өз үлестерін қосу. |
Сабақтың типі Аралас сабақ
Сабақтың турі онлайн сабақ
|
Пәнаралық байланыс |
Дүниежүзі тарихы «Жаппай қарулану және әскери шығындар» |
Сабақтың жабдықтары
Көрнекіліктер : Презентация «Дамыған елдердің ғаламдық проблемалары»,карта «Аустралия құрлығының картасы»
Оқытудың техникалық жабдықтары: ноутбуг, бейне сабақ « Ғаламдық проблемалар» https://youtu.be/iLUInbhoGGc ғаламдық
Негізгі әдебиет
1. География.Ә.Бейсенова К.Каймолдинова С.Әбілмәжінова Қ.Баймырзаев Ж.Достай. Алматы «Мектеп» 2014
2.С.Әбілмажинова,Д.Жангелдина,С.Көбенқұлова.География.Дүниежүзіне аймақтық шолу.
Әдістемелік нұсқаулық.Алматы «Мектеп»
Сабақтың барысы
|
№ |
Сабақтың кезеңдері |
Жұмыстың түрлері |
Уақыт |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
1. 2. 3. 4. 6. |
Ұйымдастыру кезеңі. Үй тапсырмасын сұрау. Тапсырма 1. Дәлелді түрде өз тұжырымдарың-ды келтіріңдер. 1.Аустралия не себепті алғашқы кезде Жаңа Голландия деп аталды? 2.Егер Аустралия басқа құрлықтардан алыста орналаспағанда ашылу тарихы қалай болар еді? 3.Абориген тайпаларын «нағыз(диета ұстайтын-дар)денсаулығын күтетіндер» деп айтуға болады (себебін түсіндір). Тапсырма 2.Сәйкестендір.
Жаңа білім беру. Сабақ жоспары. 1. Ғаламдық проблема түсінігі. а.Ғаламдық проблеманың әрекеттесу бұрышы. б. Ғаламдық проблеманы анықтау критерийлері в.Ғаламдық проблеманы күшейтетін факторлар. 2.Ғаламдық проблеманың сипаты.
Білімді бекіту. 1.Кесте толтыру.
Үйге тапсырма. § 56-61 243-260 беттер
|
Шәкірттерді түгендеу, денсаулықтарына мән беру, назарларын сабаққа бұру.
Канвасқа жүктелген тапсырманы талдау. Кестемен жұмыс жасау.
Презентациямен жұмыс, сұрақтарға жауап беру, бейне таспа көру, сараптама жасау.
Ғаламтормен , кестемен жұмыс. Себеп,салдарды, шешу жолдарын анықтау
Канвастағы материалды конспекті жасау. Демографиялық проблеманың туу себебі, шешу жолдарын анықтау. |
2мин
5 мин
20 мин
5 мин
3 мин
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дамыған елдердегі ғаламдық проблемалар 10 сынып
Дамыған елдердегі ғаламдық проблемалар 10 сынып
№ 23-24 САБАҚ ЖОСПАРЫ
Топ ПВТ 325к_
Күні 16.11.2020
Пән География
Сабақтың тақырыбы Дамыған елдердегі ғаламдық проблемалар
|
Сабақтың мақсаты |
Білімділік Адамзаттың ғаламдық проблемалары туралы білім беру, бейбітшілікті сақтау,экологиялық,энергетика және шикізат,дүниежүзілік мұхит, демографиялық проблемаларды шешу жолдарымен танысу, өзіндік ой пікірлерін білу. Дамытушылық Оқушылардың шығармашылық белсенділігін арттыру, салыстырмалы сипаттама беру, өздігінен белсенді іс - әрекет жасауға баулу. Топта бірлесіп жұмыс жасауға ,өз пікірін қорғай алуға,сыни ойлай білуге, ақпаратты тиімді қолдана білуге үйрету. Тәрбиелік Үнемділікке,ұқыптылыққа үйрету, кәсіптік бағдар беру. Қоршаған ортаға қамқор болуға,мәселені дер кезінде шешуге өз үлестерін қосу. |
Сабақтың типі Аралас сабақ
Сабақтың турі онлайн сабақ
|
Пәнаралық байланыс |
Дүниежүзі тарихы «Жаппай қарулану және әскери шығындар» |
Сабақтың жабдықтары
Көрнекіліктер : Презентация «Дамыған елдердің ғаламдық проблемалары»,карта «Аустралия құрлығының картасы»
Оқытудың техникалық жабдықтары: ноутбуг, бейне сабақ « Ғаламдық проблемалар» https://youtu.be/iLUInbhoGGc ғаламдық
Негізгі әдебиет
1. География.Ә.Бейсенова К.Каймолдинова С.Әбілмәжінова Қ.Баймырзаев Ж.Достай. Алматы «Мектеп» 2014
2.С.Әбілмажинова,Д.Жангелдина,С.Көбенқұлова.География.Дүниежүзіне аймақтық шолу.
Әдістемелік нұсқаулық.Алматы «Мектеп»
Сабақтың барысы
|
№ |
Сабақтың кезеңдері |
Жұмыстың түрлері |
Уақыт |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
1. 2. 3. 4. 6. |
Ұйымдастыру кезеңі. Үй тапсырмасын сұрау. Тапсырма 1. Дәлелді түрде өз тұжырымдарың-ды келтіріңдер. 1.Аустралия не себепті алғашқы кезде Жаңа Голландия деп аталды? 2.Егер Аустралия басқа құрлықтардан алыста орналаспағанда ашылу тарихы қалай болар еді? 3.Абориген тайпаларын «нағыз(диета ұстайтын-дар)денсаулығын күтетіндер» деп айтуға болады (себебін түсіндір). Тапсырма 2.Сәйкестендір.
Жаңа білім беру. Сабақ жоспары. 1. Ғаламдық проблема түсінігі. а.Ғаламдық проблеманың әрекеттесу бұрышы. б. Ғаламдық проблеманы анықтау критерийлері в.Ғаламдық проблеманы күшейтетін факторлар. 2.Ғаламдық проблеманың сипаты.
Білімді бекіту. 1.Кесте толтыру.
Үйге тапсырма. § 56-61 243-260 беттер
|
Шәкірттерді түгендеу, денсаулықтарына мән беру, назарларын сабаққа бұру.
Канвасқа жүктелген тапсырманы талдау. Кестемен жұмыс жасау.
Презентациямен жұмыс, сұрақтарға жауап беру, бейне таспа көру, сараптама жасау.
Ғаламтормен , кестемен жұмыс. Себеп,салдарды, шешу жолдарын анықтау
Канвастағы материалды конспекті жасау. Демографиялық проблеманың туу себебі, шешу жолдарын анықтау. |
2мин
5 мин
20 мин
5 мин
3 мин
|
шағым қалдыра аласыз













