26-сабақ ҚМЖ
-
-
Пәні:
Еңбекке баулу
Күні:
02 04 2025 ж
Бөлім:
Демалыс және хобби
Педагогтің аты- жөні:
Жунусова Гулзада Тыныштыбаевна
Сынып: 1 б
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы
26-сабақ ДӘН ТҰҚЫМЫНАН МОЗАЙКА ЖАСАУ
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
1.1.1.1 материалдардың атауын білу
1.2.1.1 түрлі материалдардың ерекшелігін түсіну (көркемдік, табиғи және жасанды) және құралдарды қолдану техникасын меңгеру
Сабақтың мақсаты
Мозайка жайлы ұғымды, оның түрлерін, құрастыру және дән тұқымын қолдану әдіс-тәсілдерін үйрену.
Құндылықтар
Төзімділікке, ептілікке, әсемдікке баулу
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақтың басы
Ұйымдастыру кезеңі
Оқушыларды түгендеу.
- Балалар, менің қолымда оралған жіп бар. Мен бүгін сендердің қандай көңіл күймен келгендеріңді білгім келеді. Алдымен мен өзім туралы айтамын, сосын жіптің бір ұшын саусағыма байлап, қасымдағы оқушыға ұсынамын, ол өзінің көңіл күйі туралы айтып, көршісіне береді.
Жаттығу осылай жалғаса береді.
Оқушылар сабақты бастамас бұрын мұғаліммен және бір-бірімен амандасады.
Оқушылар шеңбер жасап тұрады. Мұғалім бүгінгі көңіл күйінің жақсы екенін айтып, сәлемдесу рәсімін бастайды, шеңбердің бойымен жаттығу жалғасады.
-
Менің көңіл күйім тамаша.
-
Сендерді көргеніме қуаныштымын.
-
Мен көңілдімін т.б.
Бірін-бірі бағалау (оқушылар бірін-бірі бағалайды)


Сабақтың ортасы
«Бір минуттық әңгіме» тәсілі
Оқушылар қарама-қарсы сызық бойымен тұрып, бір-бірімен әңгімелесу арқылы өткен тақырып бойынша ой қорытады.
Ортаға ой қозғайтын сұрақтар беру
- Сен бос уақытыңда немен айналысасың?
«Бір минуттық әңгіме» тәсілі бойынша мұғалімнің сұрақтарына жауап береді.
-
Мен бос уақытымда ата-анама көмектесемін.
-
Бос уақытымда кітап оқимын, сурет саламын, қосымшаға барамын, домбыра
Жарайсың!
-
-
-
-

-
Демалыс күніңді қалай өткізесің?
-
Хобби дегеніміз не?
-
Өзің ұнатып жасайтын жұмыстарың қандай?
-
Мозайка дегеніміз не?
-
Мозайка жасау үшін қандай материалдар қажет? т.б.
-
Балалар, бүгін біз жаңа бөлімді бастаймыз.
«Демалыс және хобби» бөлімінде өзімізге ұнайтын жұмыстармен айналысамыз.
Жұмбақ шешейік
Ұзын мұртты сарылар,
Қойнында наны бар. (бидай)
Алыстан көрсем – ақ тас,
Жақыннан көрсем – дәмді ас. (күріш)
Бойы бір қарыс,
Сақалы екі қарыс. (жүгері)
Түсіндірме
Мозайка туралы естеріне түсіру, қайталау. Дәнді дақылдардан мозайка жасау ретімен таныстыру.
ПРАКТИКАЛЫҚ ЖҰМЫС
Қауіпсіздік ережесін еске түсіру.
-
Балалар, өткен сабақта қағаздан сүйкімді кірпі жасаған едік, ал бүгін дәнді дақылдардан кірпінің мозайкасын жасаймыз.
Сосын екі кірпіні салыстырамыз. 1-тапсырма. Кірпі мозайкасы Қажетті құрал-жабдықтар:
кірпінің дайын үлгісі, ПВА желім, қарақұмық,
үйірмесіне барамын.
-
Хобби – өзіңе ұнайтын іспен айналысу.
-
Еңбек сабағында ермексазбен жұмыс жасау. Моншақпен жұмыс жасау, сурет салу, құрастыру жұмысы, қағазбен жұмыс істеу, ою-өрнектер қию т.б.
-
Домбыра тарту, сурет салу, құрастыру, ермексазбен жұмыс, пазлдар құрастыру т.б.
Оқушылар бір-бірімен әңгімелесу арқылы өткен тақырып бойынша ой бөліседі.
Жұмбақтарды шешеді, жұмбақтардың жауабы арқылы практикалық жұмыстың тақырыбы шығады: дәнді дақылдар (бидай, күріш, жүгері).
Мозайка туралы мұғалімнің түсіндірмесін тыңдап, есіне түсіреді.
Қауіпсіздік ережесін қайталайды. Практикалық жұмысқа қажетті құрал- жабдықтарын дайындап алады.
Дескрипторы:
-
Заттардың сыртқы қасиеттері туралы ойымен бөліседі.
-
Дайын кірпінің суреті бар қағазды алып, кірпі суретінің үстіне толық ПВА желімін жағып шығады.
Мадақтау
Бірін-бірі бағалау
Қауіпсіздік ережесі
-
-
-
сары бұршақ. Жұмыстың орындалу реті:
-
Суреттегі дайын кірпінің үстіне ПВА желімін жағып шық.
-
Кірпінің тікенекті дене бөлігіне қарақұмықты жабыстыр.
-
Кірпінің бас бөлігіне, көзіне және аузының айналасына сары бұршақты жабыстыр.
-
Көзіне жабыстырылған бұршақты қарамен боя.
-
Кірпінің тікенекті дене бөлігіне қарақұмықты жабыстырады.
-
Бас бөлігіне, көзіне және аузының айналасына сары бұршақты жапсырады.

Сабақтың соңы
Сергіту сәті
Би қимылдарымен сергіту сәтін жасату.
«Венн диаграммасы» әдісі
Бүгінгі сабақты қорыту.
-
Мозайка мен аппликацияның айырмашылығы қандай?
-
Мозайканы немен жасайды?
-
Бүгін ненің мозайкасын, неден жасадық?
Бейнежазбадағы би қимылдарын жасайды.
«Венн диаграммасы» әдісі
бойынша өткен сабақты қорытындылап, мозайка мен аппликацияның айырмашылығын, ұқсастығын, артықшылығын ажыратады.
Бірін-бірі бағалау (оқушылар бірін-бірі бағалайды)
Рефлексия
«Бағдаршам» әдісі
Оқушылардан өз жұмысының нәтижесін бағалауды сұрау
Жасыл – мақсатқа қол жеткізілді Сары – сенімсіздік бар, көмек керек Қызыл – жетістікке қол жеткізбеді
Оқушылар бүгінгі сабақтағы жетістігін бағдаршамның түсі арқылы көрсетеді.

-
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дән тұқымынан мозайка жасау
Дән тұқымынан мозайка жасау
26-сабақ ҚМЖ
-
-
Пәні:
Еңбекке баулу
Күні:
02 04 2025 ж
Бөлім:
Демалыс және хобби
Педагогтің аты- жөні:
Жунусова Гулзада Тыныштыбаевна
Сынып: 1 б
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы
26-сабақ ДӘН ТҰҚЫМЫНАН МОЗАЙКА ЖАСАУ
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
1.1.1.1 материалдардың атауын білу
1.2.1.1 түрлі материалдардың ерекшелігін түсіну (көркемдік, табиғи және жасанды) және құралдарды қолдану техникасын меңгеру
Сабақтың мақсаты
Мозайка жайлы ұғымды, оның түрлерін, құрастыру және дән тұқымын қолдану әдіс-тәсілдерін үйрену.
Құндылықтар
Төзімділікке, ептілікке, әсемдікке баулу
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақтың басы
Ұйымдастыру кезеңі
Оқушыларды түгендеу.
- Балалар, менің қолымда оралған жіп бар. Мен бүгін сендердің қандай көңіл күймен келгендеріңді білгім келеді. Алдымен мен өзім туралы айтамын, сосын жіптің бір ұшын саусағыма байлап, қасымдағы оқушыға ұсынамын, ол өзінің көңіл күйі туралы айтып, көршісіне береді.
Жаттығу осылай жалғаса береді.
Оқушылар сабақты бастамас бұрын мұғаліммен және бір-бірімен амандасады.
Оқушылар шеңбер жасап тұрады. Мұғалім бүгінгі көңіл күйінің жақсы екенін айтып, сәлемдесу рәсімін бастайды, шеңбердің бойымен жаттығу жалғасады.
-
Менің көңіл күйім тамаша.
-
Сендерді көргеніме қуаныштымын.
-
Мен көңілдімін т.б.
Бірін-бірі бағалау (оқушылар бірін-бірі бағалайды)


Сабақтың ортасы
«Бір минуттық әңгіме» тәсілі
Оқушылар қарама-қарсы сызық бойымен тұрып, бір-бірімен әңгімелесу арқылы өткен тақырып бойынша ой қорытады.
Ортаға ой қозғайтын сұрақтар беру
- Сен бос уақытыңда немен айналысасың?
«Бір минуттық әңгіме» тәсілі бойынша мұғалімнің сұрақтарына жауап береді.
-
Мен бос уақытымда ата-анама көмектесемін.
-
Бос уақытымда кітап оқимын, сурет саламын, қосымшаға барамын, домбыра
Жарайсың!
-
-
-
-

-
Демалыс күніңді қалай өткізесің?
-
Хобби дегеніміз не?
-
Өзің ұнатып жасайтын жұмыстарың қандай?
-
Мозайка дегеніміз не?
-
Мозайка жасау үшін қандай материалдар қажет? т.б.
-
Балалар, бүгін біз жаңа бөлімді бастаймыз.
«Демалыс және хобби» бөлімінде өзімізге ұнайтын жұмыстармен айналысамыз.
Жұмбақ шешейік
Ұзын мұртты сарылар,
Қойнында наны бар. (бидай)
Алыстан көрсем – ақ тас,
Жақыннан көрсем – дәмді ас. (күріш)
Бойы бір қарыс,
Сақалы екі қарыс. (жүгері)
Түсіндірме
Мозайка туралы естеріне түсіру, қайталау. Дәнді дақылдардан мозайка жасау ретімен таныстыру.
ПРАКТИКАЛЫҚ ЖҰМЫС
Қауіпсіздік ережесін еске түсіру.
-
Балалар, өткен сабақта қағаздан сүйкімді кірпі жасаған едік, ал бүгін дәнді дақылдардан кірпінің мозайкасын жасаймыз.
Сосын екі кірпіні салыстырамыз. 1-тапсырма. Кірпі мозайкасы Қажетті құрал-жабдықтар:
кірпінің дайын үлгісі, ПВА желім, қарақұмық,
үйірмесіне барамын.
-
Хобби – өзіңе ұнайтын іспен айналысу.
-
Еңбек сабағында ермексазбен жұмыс жасау. Моншақпен жұмыс жасау, сурет салу, құрастыру жұмысы, қағазбен жұмыс істеу, ою-өрнектер қию т.б.
-
Домбыра тарту, сурет салу, құрастыру, ермексазбен жұмыс, пазлдар құрастыру т.б.
Оқушылар бір-бірімен әңгімелесу арқылы өткен тақырып бойынша ой бөліседі.
Жұмбақтарды шешеді, жұмбақтардың жауабы арқылы практикалық жұмыстың тақырыбы шығады: дәнді дақылдар (бидай, күріш, жүгері).
Мозайка туралы мұғалімнің түсіндірмесін тыңдап, есіне түсіреді.
Қауіпсіздік ережесін қайталайды. Практикалық жұмысқа қажетті құрал- жабдықтарын дайындап алады.
Дескрипторы:
-
Заттардың сыртқы қасиеттері туралы ойымен бөліседі.
-
Дайын кірпінің суреті бар қағазды алып, кірпі суретінің үстіне толық ПВА желімін жағып шығады.
Мадақтау
Бірін-бірі бағалау
Қауіпсіздік ережесі
-
-
-
сары бұршақ. Жұмыстың орындалу реті:
-
Суреттегі дайын кірпінің үстіне ПВА желімін жағып шық.
-
Кірпінің тікенекті дене бөлігіне қарақұмықты жабыстыр.
-
Кірпінің бас бөлігіне, көзіне және аузының айналасына сары бұршақты жабыстыр.
-
Көзіне жабыстырылған бұршақты қарамен боя.
-
Кірпінің тікенекті дене бөлігіне қарақұмықты жабыстырады.
-
Бас бөлігіне, көзіне және аузының айналасына сары бұршақты жапсырады.

Сабақтың соңы
Сергіту сәті
Би қимылдарымен сергіту сәтін жасату.
«Венн диаграммасы» әдісі
Бүгінгі сабақты қорыту.
-
Мозайка мен аппликацияның айырмашылығы қандай?
-
Мозайканы немен жасайды?
-
Бүгін ненің мозайкасын, неден жасадық?
Бейнежазбадағы би қимылдарын жасайды.
«Венн диаграммасы» әдісі
бойынша өткен сабақты қорытындылап, мозайка мен аппликацияның айырмашылығын, ұқсастығын, артықшылығын ажыратады.
Бірін-бірі бағалау (оқушылар бірін-бірі бағалайды)
Рефлексия
«Бағдаршам» әдісі
Оқушылардан өз жұмысының нәтижесін бағалауды сұрау
Жасыл – мақсатқа қол жеткізілді Сары – сенімсіздік бар, көмек керек Қызыл – жетістікке қол жеткізбеді
Оқушылар бүгінгі сабақтағы жетістігін бағдаршамның түсі арқылы көрсетеді.

-
шағым қалдыра аласыз













