Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Қоршаған орта |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Талғатова Ансаған |
|
Күні: |
05.04.2023 |
|
Сыныбы: 2«Г» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Дара және күрделі етістік |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
2.2.4.1 - мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау. 2.4.2.5 Дара және күрделі зат есім/сын есім/сан есім/етістікті анықтау |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар : Етістікті біледі. Көптеген оқушылар : Мәтінді оқып, әрі қарай не болатынын болжайды. Етістіктерді түрлендіреді. Кейбір оқушылар :Әңгімеге құрылған жоспарды жалғастырып жазады . |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 5 мин. |
Психологиялық ахуал қалыптастыру: Мынау менің жүрегім, Бәрі осыдан басталған. Мынау менің басым , Бәрін осы басқарған . Мынау менің сол қолым , Мынау менің оң қолым Бәрін осы басқарған . Еске түсіру: «Қар кесегі» әдісі.Балалар қағаздарға сұрақтар жазып , бір – біріне лақтырады. Қағаз ішіндегі сұрақтарға жауап береді. Алдыңғы сабаққа шолу. Сұрақтарға жауап қайтару. |
Оқулық |
||
|
Жаңа сабаққа кіріспе 5 мин.
|
Сабақтың мақсатымен таныстыру. 1-тапсырма 30-жаттығу. “Торғай мен бұтақ” Критерий: мәтіннің мазмұнын түсініп оқу. Дискриптор: 1.Мәтінді түсініп оқи алады. 2.Мәтіндегі сөйлемдерге сұрақ қойып, етістікті таба алады. |
Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады. |
ҚБ: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
Сурет |
|
15 мин.
|
Әр топ оқулықта берілген мәтінді оқиды.Әрі қарай жалғастырып ойларын қағаз бетіне түсіреді.Нақты шешімдерімен топпен келісіп,топ басшысы айтады. Торғайлар бір-бірден қонса,бір бұтақ жетпей қалады.Екі-екіден қонса,бір бұтақ артылып қалады.Неше торғай,неше бұтақ бар? 4торғай,3 бұтақ бар.
31-жаттығу. Жеке жұмыс. Көктемге тән белгілерді көрсетіп, сөйлемді көшіріп жазады. 32-жаттығу. Топпен жұмыс. Дұрыс жауапқа 1 балл. Критерий:қима қағаздағы етістіктің жұбын табу. Дескриптор: 1.Берілген етістіктерді үлгі бойынша жаза алады. 2.Олардың антоним екенін дәлелдейді. Байлады-шешті. Шашты-жинады. Жапты-ашты.Үзді-жалғады. |
Топтық жұмысты қорғайды.
Берілген етістіктерді үлгі бойынша жазады. Олардың антоним екенін дәлелдейді. |
ҚБ. «Керемет»,«Жарайсың», «Тамаша», «Супер» стикерлерімен бағалау.
|
Оқулық Суреттер. Видеоролик. А-4, фломастерлер
Пазлдар |
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 10мин.
|
Топтық жұмыс. “ Қоян және сәбіз әдісі” дара және күрделі етістіктерді берілген жәшіктерге бөліп салады. Критерий:дара және күрделі етістіктерді ажырату Дескриптор: 1.Дара етістіктерді белгілей алады. 2.Күрделі етістіктерді белгілей алады Word well программасымен барлық оқушы етістіктің күрделі немесе дара екенін анықтап, сұрақ қойып тапсырманы орындайды. |
Әр топ жұмыстарын қорғайды.
Оқушылар сыни тұрғыда ойланады.Тапсырманы орындауда өздерінің мықты және әлсіз тұстарына қарай жауап береді |
ҚБ. «СМС» әдісімен бағалау.
|
Суреттер, сенсорлық тақта.
|
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 5 мин.
|
Бекіту. Үй тапсырмасы 33-жаттығу. |
Сұрақтарға жауап береді
Кері байланыс жасайды |
ҚБ. 500,1000 теңгелік стикерлерімен бағалау. |
Кері байланыс «TikTok» әдісімен жүргізу. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дара және күрделі етістік
Дара және күрделі етістік
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Қоршаған орта |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Талғатова Ансаған |
|
Күні: |
05.04.2023 |
|
Сыныбы: 2«Г» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Дара және күрделі етістік |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
2.2.4.1 - мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау. 2.4.2.5 Дара және күрделі зат есім/сын есім/сан есім/етістікті анықтау |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар : Етістікті біледі. Көптеген оқушылар : Мәтінді оқып, әрі қарай не болатынын болжайды. Етістіктерді түрлендіреді. Кейбір оқушылар :Әңгімеге құрылған жоспарды жалғастырып жазады . |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 5 мин. |
Психологиялық ахуал қалыптастыру: Мынау менің жүрегім, Бәрі осыдан басталған. Мынау менің басым , Бәрін осы басқарған . Мынау менің сол қолым , Мынау менің оң қолым Бәрін осы басқарған . Еске түсіру: «Қар кесегі» әдісі.Балалар қағаздарға сұрақтар жазып , бір – біріне лақтырады. Қағаз ішіндегі сұрақтарға жауап береді. Алдыңғы сабаққа шолу. Сұрақтарға жауап қайтару. |
Оқулық |
||
|
Жаңа сабаққа кіріспе 5 мин.
|
Сабақтың мақсатымен таныстыру. 1-тапсырма 30-жаттығу. “Торғай мен бұтақ” Критерий: мәтіннің мазмұнын түсініп оқу. Дискриптор: 1.Мәтінді түсініп оқи алады. 2.Мәтіндегі сөйлемдерге сұрақ қойып, етістікті таба алады. |
Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады. |
ҚБ: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
Сурет |
|
15 мин.
|
Әр топ оқулықта берілген мәтінді оқиды.Әрі қарай жалғастырып ойларын қағаз бетіне түсіреді.Нақты шешімдерімен топпен келісіп,топ басшысы айтады. Торғайлар бір-бірден қонса,бір бұтақ жетпей қалады.Екі-екіден қонса,бір бұтақ артылып қалады.Неше торғай,неше бұтақ бар? 4торғай,3 бұтақ бар.
31-жаттығу. Жеке жұмыс. Көктемге тән белгілерді көрсетіп, сөйлемді көшіріп жазады. 32-жаттығу. Топпен жұмыс. Дұрыс жауапқа 1 балл. Критерий:қима қағаздағы етістіктің жұбын табу. Дескриптор: 1.Берілген етістіктерді үлгі бойынша жаза алады. 2.Олардың антоним екенін дәлелдейді. Байлады-шешті. Шашты-жинады. Жапты-ашты.Үзді-жалғады. |
Топтық жұмысты қорғайды.
Берілген етістіктерді үлгі бойынша жазады. Олардың антоним екенін дәлелдейді. |
ҚБ. «Керемет»,«Жарайсың», «Тамаша», «Супер» стикерлерімен бағалау.
|
Оқулық Суреттер. Видеоролик. А-4, фломастерлер
Пазлдар |
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 10мин.
|
Топтық жұмыс. “ Қоян және сәбіз әдісі” дара және күрделі етістіктерді берілген жәшіктерге бөліп салады. Критерий:дара және күрделі етістіктерді ажырату Дескриптор: 1.Дара етістіктерді белгілей алады. 2.Күрделі етістіктерді белгілей алады Word well программасымен барлық оқушы етістіктің күрделі немесе дара екенін анықтап, сұрақ қойып тапсырманы орындайды. |
Әр топ жұмыстарын қорғайды.
Оқушылар сыни тұрғыда ойланады.Тапсырманы орындауда өздерінің мықты және әлсіз тұстарына қарай жауап береді |
ҚБ. «СМС» әдісімен бағалау.
|
Суреттер, сенсорлық тақта.
|
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 5 мин.
|
Бекіту. Үй тапсырмасы 33-жаттығу. |
Сұрақтарға жауап береді
Кері байланыс жасайды |
ҚБ. 500,1000 теңгелік стикерлерімен бағалау. |
Кері байланыс «TikTok» әдісімен жүргізу. |
шағым қалдыра аласыз

















