Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
113-сабақ. Дара және күрделі етістік.
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім: |
Қоршаған орта |
|
|
Машықкердің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 2 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
Сабақтың тақырыбы |
113-сабақ. Дара және күрделі етістік. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.2.1 – мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын болжау. 2.2.4.1 – мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады:
Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады:
Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады:
|
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Психологиялық ахуал: «Күн шуағы» Шарты: Оқушылар сыныпқа кірмес бұрын сынып алдында ілініп тұрған суреттің бірін таңдап, сол суретке сәйкес іс-әрекетті мұғаліммен бірге оырндайды. Алдыңғы білімді тексеру «Пицца тілімдер» әдісі Шарты: Әр тілімде тақырыпқа байланысты берілген сұрақтарға жауап бер. |
- Оқушылар сыныпқа кірмес бұрын сынып алдында ілініп тұрған суреттің бірін таңдайды; - Суретке сәйкес іс-әрекетті мұғаліммен бірге оырндайды; Дескриптор: -Әр тілімде тақырыпқа байланысты берілген сұрақтарға жауап береді; |
Барлық тапсырмаларға: «Фишка тарату» әдісі 1 фишка - 1 балл 1-3 балл – "нашар"; 4-5 балл – "қанағаттанарлық"; 6-7 балл – "жақсы" және 8-10 балл – "өте жақсы". |
|
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа ақпарат 38-жаттығу. «Кинолента» әдісі Шарты: Мәтінді түсініп оқы. Мәтіндегі негізгі ойды анықта. Мәтінге ат қой. Етістіктерді тап.
«Бургер» әдісі Шарты: Қытырлақ картоптар арқылы ұсынып отырған етістіктерді оқы. Бургер үлгісінде берілген қима қағазды пайдалана отырып оқыған етістіктердің дара немесе күрделі екендігін ажырат.
41-жаттығу. «» Ш 40-жаттығу. «Jamboard тақтасы» Шарты: Jamboard тақтасында берілген сөйлемдерді оқы. Қатесін тап және түзеп жаз.
|
Дескриптор: - Мәтінді түсініп оқиды; - Мәтіндегі негізгі ойды анықтайды; - Мәтінге ат қояды; -Етістіктерді табады; Дескриптор: - Қытырлақ картоптар арқылы ұсынып отырған етістіктерді оқиды; - Бургер үлгісінде берілген қима қағазды пайдалана отырып оқыған етістіктердің дара немесе күрделі екендігін ажыратады; Дескриптор: - Тақтада берілген суреттен жасырылған әріптерді табады; - Дара немесе күрделі екендігін ажыратады; - Жасырылған сөзді табады; - Етістіктерді ажыратып берілген суретті құрастырады; Дескриптор: -Берілгеннің сөйлемдердің қатесін табады; -Сөйлемдерді қатесіз көшіріп жазады;
|
Барлық тапсырмаларға: «Фишка тарату» әдісі 1 фишка - 1 балл 1-3 балл – "нашар"; 4-5 балл – "қанағаттанарлық"; 6-7 балл – "жақсы" және 8-10 балл – "өте жақсы". Барлық тапсырмаларға: «Фишка тарату» әдісі 1 фишка - 1 балл 1-3 балл – "нашар"; 4-5 балл – "қанағаттанарлық"; 6-7 балл – "жақсы" және 8-10 балл – "өте жақсы".
Барлық тапсырмаларға: «Фишка тарату» әдісі 1 фишка - 1 балл 1-3 балл – "нашар"; 4-5 балл – "қанағаттанарлық"; 6-7 балл – "жақсы" және 8-10 балл – "өте жақсы". |
Қазақ тілі бөлім 85 бет https://okulyk.kz/kazahskij-jazyk/28/ LearningApps https://learningapps.org/display?v=pn73cg6f323 Қ Қазақ тілі 1 бөлім 86 бет https://okulyk.kz/kazahskij-jazyk/28/ LearningApps h Jamboard тақтасы https://jamboard.google.com/d/1O4uBOwGF4P1rPi1lzkGzy-3xBY3hzig-RmXqfAjXO-Y/viewer?f=0 |
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс «Quiz bowling» викториналық сұрақтар Шарты: Тақтада арнайы платформада тақырыпқа сәйкес әзірленген сұрақтар тізімі шығады. Сұрақтарға дұрыс жауап беру қажет. Рефлексия «Менің хабарлама» әдісі
|
Дескриптор: -Етістіктің нені білдіретінін біледі; -Етістіктің сұрақтарын атайды; -Дара және күрделі етістікті ажырата алады; -Сабақтан алған әсерін хабарлама жазу арқылы бөліседі; |
Барлық тапсырмаларға: «Фишка тарату» әдісі 1 фишка - 1 балл 1-3 балл – "нашар"; 4-5 балл – "қанағаттанарлық"; 6-7 балл – "жақсы" және 8-10 балл – "өте жақсы". |
h
|
|
Үй тапсырмасы |
85 бет 39-жаттығу |
|
|
|


жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дара және күрделі етістік.
Дара және күрделі етістік.
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
113-сабақ. Дара және күрделі етістік.
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім: |
Қоршаған орта |
|
|
Машықкердің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 2 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
Сабақтың тақырыбы |
113-сабақ. Дара және күрделі етістік. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.2.1 – мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын болжау. 2.2.4.1 – мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады:
Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады:
Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады:
|
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Психологиялық ахуал: «Күн шуағы» Шарты: Оқушылар сыныпқа кірмес бұрын сынып алдында ілініп тұрған суреттің бірін таңдап, сол суретке сәйкес іс-әрекетті мұғаліммен бірге оырндайды. Алдыңғы білімді тексеру «Пицца тілімдер» әдісі Шарты: Әр тілімде тақырыпқа байланысты берілген сұрақтарға жауап бер. |
- Оқушылар сыныпқа кірмес бұрын сынып алдында ілініп тұрған суреттің бірін таңдайды; - Суретке сәйкес іс-әрекетті мұғаліммен бірге оырндайды; Дескриптор: -Әр тілімде тақырыпқа байланысты берілген сұрақтарға жауап береді; |
Барлық тапсырмаларға: «Фишка тарату» әдісі 1 фишка - 1 балл 1-3 балл – "нашар"; 4-5 балл – "қанағаттанарлық"; 6-7 балл – "жақсы" және 8-10 балл – "өте жақсы". |
|
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа ақпарат 38-жаттығу. «Кинолента» әдісі Шарты: Мәтінді түсініп оқы. Мәтіндегі негізгі ойды анықта. Мәтінге ат қой. Етістіктерді тап.
«Бургер» әдісі Шарты: Қытырлақ картоптар арқылы ұсынып отырған етістіктерді оқы. Бургер үлгісінде берілген қима қағазды пайдалана отырып оқыған етістіктердің дара немесе күрделі екендігін ажырат.
41-жаттығу. «» Ш 40-жаттығу. «Jamboard тақтасы» Шарты: Jamboard тақтасында берілген сөйлемдерді оқы. Қатесін тап және түзеп жаз.
|
Дескриптор: - Мәтінді түсініп оқиды; - Мәтіндегі негізгі ойды анықтайды; - Мәтінге ат қояды; -Етістіктерді табады; Дескриптор: - Қытырлақ картоптар арқылы ұсынып отырған етістіктерді оқиды; - Бургер үлгісінде берілген қима қағазды пайдалана отырып оқыған етістіктердің дара немесе күрделі екендігін ажыратады; Дескриптор: - Тақтада берілген суреттен жасырылған әріптерді табады; - Дара немесе күрделі екендігін ажыратады; - Жасырылған сөзді табады; - Етістіктерді ажыратып берілген суретті құрастырады; Дескриптор: -Берілгеннің сөйлемдердің қатесін табады; -Сөйлемдерді қатесіз көшіріп жазады;
|
Барлық тапсырмаларға: «Фишка тарату» әдісі 1 фишка - 1 балл 1-3 балл – "нашар"; 4-5 балл – "қанағаттанарлық"; 6-7 балл – "жақсы" және 8-10 балл – "өте жақсы". Барлық тапсырмаларға: «Фишка тарату» әдісі 1 фишка - 1 балл 1-3 балл – "нашар"; 4-5 балл – "қанағаттанарлық"; 6-7 балл – "жақсы" және 8-10 балл – "өте жақсы".
Барлық тапсырмаларға: «Фишка тарату» әдісі 1 фишка - 1 балл 1-3 балл – "нашар"; 4-5 балл – "қанағаттанарлық"; 6-7 балл – "жақсы" және 8-10 балл – "өте жақсы". |
Қазақ тілі бөлім 85 бет https://okulyk.kz/kazahskij-jazyk/28/ LearningApps https://learningapps.org/display?v=pn73cg6f323 Қ Қазақ тілі 1 бөлім 86 бет https://okulyk.kz/kazahskij-jazyk/28/ LearningApps h Jamboard тақтасы https://jamboard.google.com/d/1O4uBOwGF4P1rPi1lzkGzy-3xBY3hzig-RmXqfAjXO-Y/viewer?f=0 |
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс «Quiz bowling» викториналық сұрақтар Шарты: Тақтада арнайы платформада тақырыпқа сәйкес әзірленген сұрақтар тізімі шығады. Сұрақтарға дұрыс жауап беру қажет. Рефлексия «Менің хабарлама» әдісі
|
Дескриптор: -Етістіктің нені білдіретінін біледі; -Етістіктің сұрақтарын атайды; -Дара және күрделі етістікті ажырата алады; -Сабақтан алған әсерін хабарлама жазу арқылы бөліседі; |
Барлық тапсырмаларға: «Фишка тарату» әдісі 1 фишка - 1 балл 1-3 балл – "нашар"; 4-5 балл – "қанағаттанарлық"; 6-7 балл – "жақсы" және 8-10 балл – "өте жақсы". |
h
|
|
Үй тапсырмасы |
85 бет 39-жаттығу |
|
|
|


шағым қалдыра аласыз



арты:
азақ тілі 1
бөлім 86 бет














