|
Бөлім |
Қоршаған орта |
||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 2 «» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Дара және күрделі етістік 20-25 жаттығу |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.4.2.5* - дара және күрделі зат есім/сын есім/сан есім/етістікті анықтау 2.1.2.1 - мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын болжау |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Дара және күрделі етістікті ажырату Мәтіннің мазмұнын әрі қарай болжау |
||||
|
Құндылық |
Табиғатқа, табиғи мұраға ұқыптылықпен қарауға және табиғи ресурстарды үнемді әрі тиімді қолдануға тәрбиелеу және еңбекқорлыққа баулу. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны Үй тапсырмасын тексеру 18 – жаттығу 77 -бет «Ой қозғау» әдісі Кестедегі сөздерді оқы. Не байқадың? Дара етістік пен күрделі етістіктің ерекшелігін анықта. Қорытындыңды берілген ақпаратпен салыстыр. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
|
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Кестедегі сөздерді оқып, дара етістік пен күрделі етістіктің ерекшелігін анықтайды Шығарған қорытындысын берілген ақпаратпен салыстырады |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Оқулық 20-жаттығу 78-бет |
|
|
Сабақ тың ортасы 11 мин |
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Әңгімені тыңда. Әңгімеге құрылған жоспарды жалғастыр Етістіктерді тауып, дара – күрделіге ажырат ЕББҚ Мәтіннен етістіктерді тап Талқылау сұрақтары: 1.Дара етістік пен күрделі етістікті қалай ажыратасың? |
Әңгімені тыңдап, мәтіннен етістіктерді табады
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -әңгіменің негізгі ойын анықтайды-1б -жоспарды жалғастырады-1б -дара етістіктерді атайды-1б -күрделі етістіктерді атайды-1б ЕББҚ Дескриптор: -етісьіктерді табады |
Оқулық 21-жаттығу 78,79-беттер https://atamuraweb.kz/?page_id=34754 |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Көркем жаз» әдісі 1)Ғ әрпіне басталатын сөздерді айт және көркем жаз 22-жаттығу а) Өлеңді қатесіз жаз ә)Етістіктерді тауып, дара, күрделі екенін ажырат ЕББҚ Өлеңді көшіріп жаз Талқылау сұрақтары: 1.Дара етістіктің ережесін айта аласың ба? «Тралалалалала» әуеніне қол жаттығуына арналған қимылдар жаса |
Өлеңді көшіріп жазады Сұраққа жауап береді Әуенге сәйкес қол жаттығуларын жасайды |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: - әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазады(1б) -өлеңнен дара етістікті табады(1б) - өлеңнен күрделі етістікті табады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -өлеңді қатесіз жазады Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық 22-жаттығу 79-бет Дәптер қаламсап Бейнежазба |
|
|
10 мин
|
3 – тапсырма Жұптық жұмыс «Құрастыр» әдісі Мысалды оқып, әрі қарай не болатынын болжа Мысал не туралы? Қарамен жазылған етістіктерді дара, күрделі екенін ажырат ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Етістік нешеге бөлінеді? |
Мысалды оқып, әрі қарай не болатынын болжайды
Сұраққа жауап береді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -мысалда әрі қарай не болатынын болжайды(1б) -дара етісіктерді ажыратады(1б) -күрделі етісіктерді ажыратады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық 23-жаттығу 79-бет қаламсап |
|
|
Сабақ тың соңы 7 мин |
Рефлексия «Детальдарын қосу» әдісі Жеке жұмыс істеу кезінде мұғалімге алған білімдерін көрсету үшін әр оқушы сабаққа байланысты бір сөйлем айтып, келесі оқушы сөйлемді көбейтіп жеткізуі қажет. Сөйлемі барынша дұрыс және нақты болуы керек. Үйге тапсырма 24-жаттығу 80-бет |
Оқушылар «Детальдарын қосу» әдісінде бүгінгі өткен сабақ жайлы өз ойларын қысқа және кеңейтілген түрде айтады
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дара және күрделі етістік 20-25 жаттығу ҚМЖ ҚАЗАҚ тілі 2 сынып
Дара және күрделі етістік 20-25 жаттығу ҚМЖ ҚАЗАҚ тілі 2 сынып
|
Бөлім |
Қоршаған орта |
||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 2 «» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Дара және күрделі етістік 20-25 жаттығу |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.4.2.5* - дара және күрделі зат есім/сын есім/сан есім/етістікті анықтау 2.1.2.1 - мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын болжау |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Дара және күрделі етістікті ажырату Мәтіннің мазмұнын әрі қарай болжау |
||||
|
Құндылық |
Табиғатқа, табиғи мұраға ұқыптылықпен қарауға және табиғи ресурстарды үнемді әрі тиімді қолдануға тәрбиелеу және еңбекқорлыққа баулу. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны Үй тапсырмасын тексеру 18 – жаттығу 77 -бет «Ой қозғау» әдісі Кестедегі сөздерді оқы. Не байқадың? Дара етістік пен күрделі етістіктің ерекшелігін анықта. Қорытындыңды берілген ақпаратпен салыстыр. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
|
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Кестедегі сөздерді оқып, дара етістік пен күрделі етістіктің ерекшелігін анықтайды Шығарған қорытындысын берілген ақпаратпен салыстырады |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Оқулық 20-жаттығу 78-бет |
|
|
Сабақ тың ортасы 11 мин |
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Әңгімені тыңда. Әңгімеге құрылған жоспарды жалғастыр Етістіктерді тауып, дара – күрделіге ажырат ЕББҚ Мәтіннен етістіктерді тап Талқылау сұрақтары: 1.Дара етістік пен күрделі етістікті қалай ажыратасың? |
Әңгімені тыңдап, мәтіннен етістіктерді табады
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -әңгіменің негізгі ойын анықтайды-1б -жоспарды жалғастырады-1б -дара етістіктерді атайды-1б -күрделі етістіктерді атайды-1б ЕББҚ Дескриптор: -етісьіктерді табады |
Оқулық 21-жаттығу 78,79-беттер https://atamuraweb.kz/?page_id=34754 |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Көркем жаз» әдісі 1)Ғ әрпіне басталатын сөздерді айт және көркем жаз 22-жаттығу а) Өлеңді қатесіз жаз ә)Етістіктерді тауып, дара, күрделі екенін ажырат ЕББҚ Өлеңді көшіріп жаз Талқылау сұрақтары: 1.Дара етістіктің ережесін айта аласың ба? «Тралалалалала» әуеніне қол жаттығуына арналған қимылдар жаса |
Өлеңді көшіріп жазады Сұраққа жауап береді Әуенге сәйкес қол жаттығуларын жасайды |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: - әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазады(1б) -өлеңнен дара етістікті табады(1б) - өлеңнен күрделі етістікті табады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -өлеңді қатесіз жазады Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық 22-жаттығу 79-бет Дәптер қаламсап Бейнежазба |
|
|
10 мин
|
3 – тапсырма Жұптық жұмыс «Құрастыр» әдісі Мысалды оқып, әрі қарай не болатынын болжа Мысал не туралы? Қарамен жазылған етістіктерді дара, күрделі екенін ажырат ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Етістік нешеге бөлінеді? |
Мысалды оқып, әрі қарай не болатынын болжайды
Сұраққа жауап береді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -мысалда әрі қарай не болатынын болжайды(1б) -дара етісіктерді ажыратады(1б) -күрделі етісіктерді ажыратады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық 23-жаттығу 79-бет қаламсап |
|
|
Сабақ тың соңы 7 мин |
Рефлексия «Детальдарын қосу» әдісі Жеке жұмыс істеу кезінде мұғалімге алған білімдерін көрсету үшін әр оқушы сабаққа байланысты бір сөйлем айтып, келесі оқушы сөйлемді көбейтіп жеткізуі қажет. Сөйлемі барынша дұрыс және нақты болуы керек. Үйге тапсырма 24-жаттығу 80-бет |
Оқушылар «Детальдарын қосу» әдісінде бүгінгі өткен сабақ жайлы өз ойларын қысқа және кеңейтілген түрде айтады
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
шағым қалдыра аласыз













