|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Қоршаған орта |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№109- сабақ. Дара және күрделі етістік |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.4.2.5 дара және күрделі зат есім/ сын есім/ сан есім/ етістікті анықтау 2.3.3.1 оқыған ,тыңдаған және аудио визуалды материалдар бойынша мұғалімнің көмегімен жоспар құру және тірек сөздерді пайдалана отырып, мазмұндама жазу |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Дара және күрделі етістікті анықтайды. Оқыған, тыңдаған және аудиовизуалды материалдар бойынша мұғалімнің көмегімен жоспар құрады және тірек сөздерді пайдалана отырып, мазмұндама жазады |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Талап:Қоршаған орта тазалығын сақтайды |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылардың назарын сабаққа аудару Психологиялы ахуал Ана тілің арың бұл Ұятың боп тұр бетте. Өзге тілдің бәрін біл, Өз тіліңді құрметте. Үй тапсырма Сөйлем құрап келу. Сөйлемнен етістікті тауып,астын сыз. |
Оқушылардың назарын сабаққа аудару Үй тапсырмасын Оқиды |
ҚБ: «Пойыз» Дескриптор Сөйлем құрайды-1б |
Суреттер |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 25мин |
Жаңа сабақ ФС тапсырма 20-жаттығу Кестедегі сөздерді оқы. Сұрақтар:
4.Күрделі етістік неше сөзден тұрады? Етістік туралы бейнежазба көрсету. 21-жаттығу QR-код Әңгімені тыңдайды. Жаралы жүрек Әсет қармақ салып, үнсіз отыр. Кенет гүрс етіп атылған мылтық дауысы оны селт еткізді. Маңайда жан жоқ. Сол кезде арғы беттен бір топ үйрек дүр етіп жоғары көтерілді. Әңгімені QR-код арқылы тыңдап, мазмұнын түсінеді. Әңгімеге құрылған жоспарды оқиды, берілген жоспарды жалғастырады. Жоспар: 1.Әсеттің қармақ салуы 2.атылған оқтың дауысы 3. жарақаттанған үйрек Дара және күрделі етістіктерді ажырату. 22-жаттығу Тақтамен жұмыс Өлеңді қатесіз көшіріп жаз. Етістікті тап. Дара,күрделі екенін ажырат. Өзі мықты не деген, Жүгі қандай зор еді?! Тіп – титімдей денемен Тау көтеріп келеді ЕБҚ және ЕҚБ 23-жаттығу Мысалды оқып,әрі қарай не болғанын болжап жазады Кішкентай құмырсқа нанның қоқымын алып келе жатып, байқаусызда шұңқырға түсіп кетеді. Мұны көрген шегіртке мазақтап күледі. Осы кезде оны ... суреттерді және жалғасын пайдалана отырып, мысал құрастырып жаз; |
Кестедегі сөздерді оқиды. Кестеге қарап, дара және күрделі етістіктердің ерекшелігін тауып, қорытынды жасайды
Әңгімені тыңдайды
Өлеңді көшіріп жазады
Мысалды оқиды |
Дескриптор Кестедегі сөздерді оқиды-1б сұрақтарға жауап береді-1б Дескриптор Әңгімені тыңдайды-1б Әңгіменің желісі бойынша жоспар құрады-1б. Етістіктердің дара, күрделі екенін ажыратады-1б
ҚБ: «пойыз» Дескриптор Етістіктерді табады-1б, дара, күрделі екенін ажыратады-1б. Қатесіз көшіріп жазады -1б
Дескриптор Мысалды түсініп оқиды-1б; мәтіннің әрі қарай не болатынын болжайды-1б; |
Кесте
Оқулық Оқулық QR-код
Оқулық Дәптер Тақта |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 10 мин |
Бекіту. Ереже сұрау -етістік дегеніміз не? Дара етістікке мысал келтір. Күрделі етістік дегеніміз не?
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Акутенова Шынар БакытжановнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Дара және күрделі етістік 2 сынып 109 сабақ
Тақырып бойынша 31 материал табылды
Дара және күрделі етістік 2 сынып 109 сабақМатериал туралы қысқаша түсінік
Қазақ тілі пәнінен 2 сыныпқа арналған сабақ жоспары дайын шығарып алуға
Материалдың қысқаша нұсқасы
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
















