|
Мектеп |
«Қарабұлақ ауылы жалпы орта білім беретін мектебі»КММ |
|
|
Бөлім: Пәні |
Қоршаған орта қазақ тілі |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты |
Тапалова Н.Б |
|
|
Күні: 16 .05.24 ж |
|
|
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
№129 Дара және күрделі сан есім. 36-39 жаттығу |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.4.2.5 дара және күрделі зат есім/сын есім/сан есім/етістікті анықтау; 2.2.4.1 мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Дара және күрделі сан есім анықтайды |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 минут |
«Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Бір, екі,
үш Өткенді қайталау. https://www.umapalata.com/zexpo/game.html?LANG=RU&idGames=34540 Жаңа тақырыпты ашу: -Балалар сонымен біз қандай сөз таптарын білеміз? -Жарайсыңдар! -Тақтада не бейнеленген? -Сөз таптары дегеніміз не? -Ағашта қандай сөз таптары тұр? -Сөздер қай сөз таптарына жатады? -Жарайсыңдар, балалар! Әрине бұның ішіндегі сан есімдер жетпіс, он, сегіз. -Сан есімнің ережесін кім айтады? -Өте тамаша! |
Жаттығу жасайды. Сан есім туралы сұраққа жауап береді. |
Бағалау шкаласы.
Дескриптор: Жұмбақтың жауабын табады 1 балл -Сан есімнің дара немесе күрделі екенін ажыратады.1 балл |
Акт тақта,үлестірмелі парақтар, бағалау шкаласы,оқулық,дәптер,қалам,қарындаштар. |
|
Сабақтың ортасы 10 мин |
ҚБ 36 –тапсырма Топтық жұмыс ОДД:білу,түсіну,қолдану «Кім тапқыр?» ойыны Нұсқау: Дара және күрделі сан есімді ажырату. Өз ой қорытындысын оқулықтағы жаңа ақпаратпен салыстыру. . ЕББҚ ететін (ойлау деңгейі төмен) балаға тапсырма Екі бағанды салыстырады
|
Екі бағанда берілген сан есімдерді салыстырады. |
Дескриптор: Екі бағанда берілген сан есімдерді салыстырады.2 балл |
оқулық |
|
10 мин |
ҚБ 37–тапсырма Дәптермен жұмыс ОДД:білу,түсіну,қолдану «Көркем жазу» әдісі Нұсқау:Мақалды жатқа жаз. Сан есімдердің астын сыз. Мақалдың мағынасын түсіндір. Білгенің- бір тоғыз, Білмегенің- тоқсан тоғыз ЕББҚ ететін (ойлау деңгейі төмен) балаға тапсырма Көшіріп жазады |
- Мақалды жатқа жазады. - Сан есімдердің астын сызады. - Мақалдың мағынасын түсіндіреді. |
Бағалау критерийі: Дара және күрделі сан есім анықтайды Дескриптор - Мақалды жатқа жазады. 1б - Сан есімдердің астын сызады. 1б |
дәптер |
|
5 мин |
Сергіту сәті. |
Хормен айта отырып іс-қимылдар жасайды |
Жарайсыңдар! |
|
|
10 мин |
ҚБ 39–тапсырма Шығармашылық жұмыс ОДД:білу,түсіну Нұсқау: 1-ТОП Балалар демалыс күні тауға бармақшы болды. Серуенге шығуға дайындалды. Сол сәтте оларға хабарлама келді. Оны оқыған балалар тауға шығуды кейінге қалдырды. Қандай хабарлама келді деп ойлайсың? 2-ТОП Берілген мәтін хабарламаға жата ма? Өз ойларыңды дәлелде.
3-топ Берілген мәтіннің хабарландыру екенін дәлеледе.
|
- берілген сандардан хабарландыру жазады. Топтасып берілген тапсырмаларды орындайды. |
Дескриптор Берілген сандардан хабарландыру жазады.1 балл Топтасып берілген тапсырмаларды орындайды.3 балл |
Дәптер |
|
5 мин |
Рефлексия «Бағалау шкаласы» Оқу тапсырмасы: 38 жаттығу 114 бет. |
Оқу тапсырмасын жазып алады. |
ҚБ қойылады. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дара және күрделі сан есім. 36-39 жаттығу
Дара және күрделі сан есім. 36-39 жаттығу
|
Мектеп |
«Қарабұлақ ауылы жалпы орта білім беретін мектебі»КММ |
|
|
Бөлім: Пәні |
Қоршаған орта қазақ тілі |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты |
Тапалова Н.Б |
|
|
Күні: 16 .05.24 ж |
|
|
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
№129 Дара және күрделі сан есім. 36-39 жаттығу |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.4.2.5 дара және күрделі зат есім/сын есім/сан есім/етістікті анықтау; 2.2.4.1 мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Дара және күрделі сан есім анықтайды |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 минут |
«Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Бір, екі,
үш Өткенді қайталау. https://www.umapalata.com/zexpo/game.html?LANG=RU&idGames=34540 Жаңа тақырыпты ашу: -Балалар сонымен біз қандай сөз таптарын білеміз? -Жарайсыңдар! -Тақтада не бейнеленген? -Сөз таптары дегеніміз не? -Ағашта қандай сөз таптары тұр? -Сөздер қай сөз таптарына жатады? -Жарайсыңдар, балалар! Әрине бұның ішіндегі сан есімдер жетпіс, он, сегіз. -Сан есімнің ережесін кім айтады? -Өте тамаша! |
Жаттығу жасайды. Сан есім туралы сұраққа жауап береді. |
Бағалау шкаласы.
Дескриптор: Жұмбақтың жауабын табады 1 балл -Сан есімнің дара немесе күрделі екенін ажыратады.1 балл |
Акт тақта,үлестірмелі парақтар, бағалау шкаласы,оқулық,дәптер,қалам,қарындаштар. |
|
Сабақтың ортасы 10 мин |
ҚБ 36 –тапсырма Топтық жұмыс ОДД:білу,түсіну,қолдану «Кім тапқыр?» ойыны Нұсқау: Дара және күрделі сан есімді ажырату. Өз ой қорытындысын оқулықтағы жаңа ақпаратпен салыстыру. . ЕББҚ ететін (ойлау деңгейі төмен) балаға тапсырма Екі бағанды салыстырады
|
Екі бағанда берілген сан есімдерді салыстырады. |
Дескриптор: Екі бағанда берілген сан есімдерді салыстырады.2 балл |
оқулық |
|
10 мин |
ҚБ 37–тапсырма Дәптермен жұмыс ОДД:білу,түсіну,қолдану «Көркем жазу» әдісі Нұсқау:Мақалды жатқа жаз. Сан есімдердің астын сыз. Мақалдың мағынасын түсіндір. Білгенің- бір тоғыз, Білмегенің- тоқсан тоғыз ЕББҚ ететін (ойлау деңгейі төмен) балаға тапсырма Көшіріп жазады |
- Мақалды жатқа жазады. - Сан есімдердің астын сызады. - Мақалдың мағынасын түсіндіреді. |
Бағалау критерийі: Дара және күрделі сан есім анықтайды Дескриптор - Мақалды жатқа жазады. 1б - Сан есімдердің астын сызады. 1б |
дәптер |
|
5 мин |
Сергіту сәті. |
Хормен айта отырып іс-қимылдар жасайды |
Жарайсыңдар! |
|
|
10 мин |
ҚБ 39–тапсырма Шығармашылық жұмыс ОДД:білу,түсіну Нұсқау: 1-ТОП Балалар демалыс күні тауға бармақшы болды. Серуенге шығуға дайындалды. Сол сәтте оларға хабарлама келді. Оны оқыған балалар тауға шығуды кейінге қалдырды. Қандай хабарлама келді деп ойлайсың? 2-ТОП Берілген мәтін хабарламаға жата ма? Өз ойларыңды дәлелде.
3-топ Берілген мәтіннің хабарландыру екенін дәлеледе.
|
- берілген сандардан хабарландыру жазады. Топтасып берілген тапсырмаларды орындайды. |
Дескриптор Берілген сандардан хабарландыру жазады.1 балл Топтасып берілген тапсырмаларды орындайды.3 балл |
Дәптер |
|
5 мин |
Рефлексия «Бағалау шкаласы» Оқу тапсырмасы: 38 жаттығу 114 бет. |
Оқу тапсырмасын жазып алады. |
ҚБ қойылады. |
|
шағым қалдыра аласыз

















