|
Бөлім |
Атақты тұлғалар |
||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||||
|
Күні: |
06.03.2025ж |
||||||
|
Педагогтіңаты-жөні: |
Нуртанова К.Х |
||||||
|
Сынып:3 Ә |
Қатысқандар саны: 10 Қатыспағандар саны: |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Сын есім |
||||||
|
Оқубағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.4.2.3 сөйлемнен сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) табу 3.3.6.1 кең жолды дәптер бас əріп пен кіші əріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап көлбеу, үзбей жəне біркелкі жазу, жазу қарқынын жеделдету; |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сөйлемнен сын есімдерді табады |
||||||
|
Құндылықтар |
Жақсылыққа, игілікке бой түзеуге,абыройлы болуға,ар-ұждан,намыс,жауапкершілік,мейірімділік,қамқорлық, пен әділдік қасиеттерін жоғары ұстауға баулу және құқықтық мәдениетін қалыптастыру. Жасампаздық пен жаңашылдық.Жаңашылдық заман талабы |
||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтіңәрекеті |
Оқушыныңәрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
||
|
Сабақтыңбасы |
Ұйымдастырукезеңі: Қол ұстасып бәріміз, Жылылықты сезейік. Шуақ шашқан күндей боп, Күлімсірепжүрейік. Үй тапсырмасын тексеру 48-жаттығу 62-бет
Өткенді қайталау -Зат есім деген не? - Негізгі және туынды зат есім деген не? - Етістік деген не? -Болымды және болымсыз етістік деген не?
Топқа бөлу
|
Оқушылар өлең жолдарын қайталап, сабаққа назар аударады.
Үкілерді басып, топтарға бөлінеді: 1 топ 2 топ
Тапсырманы тексереді.
Үкілерді басып, қанатының астындағы сұрақтарға жауап береді.
|
|
Слайд
|
|
||
|
Сабақтыңортасы |
«Ой қозғау» әдісі Тақтадағы сөздердің заттың несін білдіретінін табады.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау iMektep.kz сайтынан Бейнебаян көрсету
-Сын есім ережесін кім біледі? 1-тапсырма Бауыржан Момышұлының өмірбаянымен таныстыру
Ұжымдық жұмыс 49-жаттығу «Біліміңді қолдан» әдісі Мәтінді оқы. Сын есімдерді тауып, олардың дара немесе күрделі екенін айт. Мәтіннің авторы туралы білетініңді әңгімеле.
Талқылау сұрақтары: Бауыржан Момышұлы туралы не білдің? |
Сын есімдердің нені білдіретінін табады. Жаңа тақырыпты болжайды. Сын есім ережесін, сұрақтарын айтады, мысалдар келтіреді. Бауыржан Момышұлының қысқаша өмірбаянымен танысады. Мәтінді оқиды. Негізгі ойын анықтайды. Сын есімдерді табады |
Дескриптор: -берілген сөзді сын есіммен сипаттайды-1балл Өзін-өзі бағалау «Торсық» әдісі
Мадақтау Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Мадақтау Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Дескриптор: -мәтін-мәтіннің негізгі ойын анықтайды-1балл дара сын есімдерді табады-1балл -күрделі сын есімдерді табады-1балл Өзін-өзі бағалау «Торсық» әдісі
|
Ламинатты торсықтар Сөздер жазылған қима қағаздар
https://youtu.be/g95TypORavs?feature=shared
https://youtu.be/TAA6rf-hGY0?si=la6TL9Ky2CN4ODM8
Оқулық 49–жаттығу 62-бет |
|
||
|
|
2- тапсырма Жеке жұмыс 50-жаттығу «Із кесуші» әдісі Өлеңді оқып, жатқа жаз. Сын есімдерді тап. Олар қай заттың сынын білдіріп тұрғанын айт.
Талқылау сұрақтары: Сын есім деген не? Сергіту сәті «Ою-өрнек» биі
|
Өлеңді жатқа жазады Сын есімдерді табады Көрсетілген суреттегі қимыл –қозғалысты жасайды Оқушылар бейнебаянға қарап, ою-өрнек биін билейді. |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: - әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазады-1б -сын есімдерді табады-1б Өзін-өзі бағалау «Торсық» әдісі
|
Оқулық 50-жаттығу 63-бет дәптер қалам |
|
|
|
|
|
3 – тапсырма Жұптық жұмыс 52-жаттығу Заттың сынын білдіретін сөздерді тұсындағы тиісті сөздермен сәйкестендір
«Сәйкестендір» әдісі Талқылау сұрақтары: Бұл мәтіннің қай түріне жатады? |
Заттың сынын білдіретін сөздерді тұсындағы тиісті сөздермен сәйкестендіреді |
Дескриптор: -түсін білдіретін сөздерді сәйкестендіреді-1балл - дәмін білдіретін сөздерді сәйкестендіреді-1балл - көлемін білдіретін сөздерді сәйкестендіреді-1балл - пішінін білдіретін сөздерді сәйкестендіреді-1балл Өзін-өзі бағалау «Торсық» әдісі
|
Оқулық 52-жаттығу 63-бет
|
|
|
|
|
|
Топтық жұмыс 1 топ Көп нүктенің орнына сын есімдерді қой
2 топ Затты сын есімдермен сипаттап жаз
3 топ Қарама-қарсы мағынадағы сын есімдерді сәйкестендір
|
1 топ оқушылары көп нүктенің орнына сын есімдер ойлап табады. 2 топ оқушылары заттарды сипаттап жазады. 3 топ оқушылары қарама-қарсы сын есімдерді сәйкестендіреді. |
Мадақтау Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Ламинатты а3 форматты плакаттар Слайд
|
|
|
|
|
Сабақтыңсоңы Рефлек сия |
Бекіту wordwall.net платформасымен жұмыс
Не үйрендік? Не білдік?
«Стикер» әдісі Критериалды бағалау
Кері байланыс «Бағдаршам»
әдісі Бүгінгі сабақта не үйрендің? Сен үшін не қиын болды? Саған қандай тапсырма қызықты болды? Үйге тапсырма 51-жаттығу 63-бет
|
Оқушылар wordwall.net платформасындағы тапсырмаларды орындайды. Оқушы интерактивтегі стикердегі сұрақтарға жауап береді
Оқушылар орындаған тапсырмалары бойынша торсықта жинаған ұпайларын санайды.
Оқушылар бүгінгі сабақ туралы пікірлерін ауызша айтып, бағдаршам түстерін басады.
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Тапын! Өзін-өзі бағалау «Торсық» әдісі
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Тапын! |
https://wordwall.net/ru/resource/55698938
Ламинатты торсық
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дара және күрделі сын есім
Дара және күрделі сын есім
|
Бөлім |
Атақты тұлғалар |
||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||||
|
Күні: |
06.03.2025ж |
||||||
|
Педагогтіңаты-жөні: |
Нуртанова К.Х |
||||||
|
Сынып:3 Ә |
Қатысқандар саны: 10 Қатыспағандар саны: |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Сын есім |
||||||
|
Оқубағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.4.2.3 сөйлемнен сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) табу 3.3.6.1 кең жолды дәптер бас əріп пен кіші əріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап көлбеу, үзбей жəне біркелкі жазу, жазу қарқынын жеделдету; |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сөйлемнен сын есімдерді табады |
||||||
|
Құндылықтар |
Жақсылыққа, игілікке бой түзеуге,абыройлы болуға,ар-ұждан,намыс,жауапкершілік,мейірімділік,қамқорлық, пен әділдік қасиеттерін жоғары ұстауға баулу және құқықтық мәдениетін қалыптастыру. Жасампаздық пен жаңашылдық.Жаңашылдық заман талабы |
||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтіңәрекеті |
Оқушыныңәрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
||
|
Сабақтыңбасы |
Ұйымдастырукезеңі: Қол ұстасып бәріміз, Жылылықты сезейік. Шуақ шашқан күндей боп, Күлімсірепжүрейік. Үй тапсырмасын тексеру 48-жаттығу 62-бет
Өткенді қайталау -Зат есім деген не? - Негізгі және туынды зат есім деген не? - Етістік деген не? -Болымды және болымсыз етістік деген не?
Топқа бөлу
|
Оқушылар өлең жолдарын қайталап, сабаққа назар аударады.
Үкілерді басып, топтарға бөлінеді: 1 топ 2 топ
Тапсырманы тексереді.
Үкілерді басып, қанатының астындағы сұрақтарға жауап береді.
|
|
Слайд
|
|
||
|
Сабақтыңортасы |
«Ой қозғау» әдісі Тақтадағы сөздердің заттың несін білдіретінін табады.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау iMektep.kz сайтынан Бейнебаян көрсету
-Сын есім ережесін кім біледі? 1-тапсырма Бауыржан Момышұлының өмірбаянымен таныстыру
Ұжымдық жұмыс 49-жаттығу «Біліміңді қолдан» әдісі Мәтінді оқы. Сын есімдерді тауып, олардың дара немесе күрделі екенін айт. Мәтіннің авторы туралы білетініңді әңгімеле.
Талқылау сұрақтары: Бауыржан Момышұлы туралы не білдің? |
Сын есімдердің нені білдіретінін табады. Жаңа тақырыпты болжайды. Сын есім ережесін, сұрақтарын айтады, мысалдар келтіреді. Бауыржан Момышұлының қысқаша өмірбаянымен танысады. Мәтінді оқиды. Негізгі ойын анықтайды. Сын есімдерді табады |
Дескриптор: -берілген сөзді сын есіммен сипаттайды-1балл Өзін-өзі бағалау «Торсық» әдісі
Мадақтау Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Мадақтау Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Дескриптор: -мәтін-мәтіннің негізгі ойын анықтайды-1балл дара сын есімдерді табады-1балл -күрделі сын есімдерді табады-1балл Өзін-өзі бағалау «Торсық» әдісі
|
Ламинатты торсықтар Сөздер жазылған қима қағаздар
https://youtu.be/g95TypORavs?feature=shared
https://youtu.be/TAA6rf-hGY0?si=la6TL9Ky2CN4ODM8
Оқулық 49–жаттығу 62-бет |
|
||
|
|
2- тапсырма Жеке жұмыс 50-жаттығу «Із кесуші» әдісі Өлеңді оқып, жатқа жаз. Сын есімдерді тап. Олар қай заттың сынын білдіріп тұрғанын айт.
Талқылау сұрақтары: Сын есім деген не? Сергіту сәті «Ою-өрнек» биі
|
Өлеңді жатқа жазады Сын есімдерді табады Көрсетілген суреттегі қимыл –қозғалысты жасайды Оқушылар бейнебаянға қарап, ою-өрнек биін билейді. |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: - әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазады-1б -сын есімдерді табады-1б Өзін-өзі бағалау «Торсық» әдісі
|
Оқулық 50-жаттығу 63-бет дәптер қалам |
|
|
|
|
|
3 – тапсырма Жұптық жұмыс 52-жаттығу Заттың сынын білдіретін сөздерді тұсындағы тиісті сөздермен сәйкестендір
«Сәйкестендір» әдісі Талқылау сұрақтары: Бұл мәтіннің қай түріне жатады? |
Заттың сынын білдіретін сөздерді тұсындағы тиісті сөздермен сәйкестендіреді |
Дескриптор: -түсін білдіретін сөздерді сәйкестендіреді-1балл - дәмін білдіретін сөздерді сәйкестендіреді-1балл - көлемін білдіретін сөздерді сәйкестендіреді-1балл - пішінін білдіретін сөздерді сәйкестендіреді-1балл Өзін-өзі бағалау «Торсық» әдісі
|
Оқулық 52-жаттығу 63-бет
|
|
|
|
|
|
Топтық жұмыс 1 топ Көп нүктенің орнына сын есімдерді қой
2 топ Затты сын есімдермен сипаттап жаз
3 топ Қарама-қарсы мағынадағы сын есімдерді сәйкестендір
|
1 топ оқушылары көп нүктенің орнына сын есімдер ойлап табады. 2 топ оқушылары заттарды сипаттап жазады. 3 топ оқушылары қарама-қарсы сын есімдерді сәйкестендіреді. |
Мадақтау Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Ламинатты а3 форматты плакаттар Слайд
|
|
|
|
|
Сабақтыңсоңы Рефлек сия |
Бекіту wordwall.net платформасымен жұмыс
Не үйрендік? Не білдік?
«Стикер» әдісі Критериалды бағалау
Кері байланыс «Бағдаршам»
әдісі Бүгінгі сабақта не үйрендің? Сен үшін не қиын болды? Саған қандай тапсырма қызықты болды? Үйге тапсырма 51-жаттығу 63-бет
|
Оқушылар wordwall.net платформасындағы тапсырмаларды орындайды. Оқушы интерактивтегі стикердегі сұрақтарға жауап береді
Оқушылар орындаған тапсырмалары бойынша торсықта жинаған ұпайларын санайды.
Оқушылар бүгінгі сабақ туралы пікірлерін ауызша айтып, бағдаршам түстерін басады.
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Тапын! Өзін-өзі бағалау «Торсық» әдісі
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Тапын! |
https://wordwall.net/ru/resource/55698938
Ламинатты торсық
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз






























