ҚМЖ
|
Білім беру ұйымының атауы |
«Подстпеный жалпы орта білім беретін мектебі» КММ |
||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||
|
Бөлім: |
Саяхат |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Айтбаева Асел Асылбекқызы |
||||
|
Күні: |
28.04.2026ж |
||||
|
Сынып: 2-сынып |
Қатысқандар саны: ____ Қатыспағандар саны: ____ |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Дара және күрделі сын есім. |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.3.1 күнделікті өмірде кездесетін жағдайаттарға байланысты сөйлеу мәдениетін сақтап, диалогке қатысу 2.2.3.1 мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Күнделікті өмірде кездесетін жағдайаттарға байланысты сөйлеу мәдениетін сақтап, диалогке қатысады. Мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырады және жауап береді. |
||||
|
Құндылықтар: Сәуір айы: Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік |
Сабақ құндылығы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК Апта дәйексөзі: «Біліктілікті білім жинап кәсіп етер, білімнің дәмін татып өсіп өнер» |
||||
|
Сабақтың кезеңі / уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5 минут |
Психологиялық ахуалды «Өз есімінен бастап жақсы сөз айту» |
Жақсы тілектер тілейді. |
Мақтап, мадақтап отыру |
Суреттер |
|
|
Өткенді пысықтау 5 минут |
Үй тапсырмасы. 8-жаттығу. Өлеңді жатқа жаз. Ала таңнан тұрып ап, Құба жолға қарадым. Ақ боз атқа мініп ап, Жұлдыздай боп ағамын. Күрделі сын есімнің астын сыз. Өлеңдегі ақ боз ат ұшу аппаратына жата ма? |
Үй тапсырмасын оқиды |
ҚБ: «Банк» әдісі Дескриптор: - Өлеңді жатқа жазады 1б Сұрақтарға жауап береді - 1б |
Жұмыс дәптері |
|
|
Сабақтың ортасы 20 минут |
Жаңа сабақ. ФС тапсырмасы. 9жаттығу. QR-код әдісі. Мәтінді тыңда. Тыңдаған мәтін мазмұны бойынша өз ойыңды ай. Энциклопедиядан «Байқоңыр» ғарыш айлағы туралы біліп ал. Қарамен жазылған сөздер сын есімнің қай түріне жатады? |
Мәтінмен жұмыс жасайды. Бір-бірімен сұхбаттасады. |
ҚБ: «Банк» әдісі Дескриптор: - Мәтінді түсініп оқиды - 1б - Сын есімдерді ажыратады -1б |
Оқулық Жұмыс дәптері |
|
|
|
ЕҚБ. 10-жаттығу. Сендер ғарыш айлағына бардыңдар. Ғарышқа ұшқалы жатқан ғарышкермен кездестіңдер. Ғарышкерге қандай сұрақ қояр едіңдер? Бірің - ғарышкер, бірің - тілші болып, бір-біріңмен сұхбаттасыңдар. |
|
Дескриптор: - Бір-бірімен сұхбаттасады - 1б |
|
|
|
Сабақтың ортасы (жалғасы) |
ЕБҚ. 11-жаттығу. Берілген сын есімдерді қатыстырып, сөйлем құрап жаз. Қызыл ала, жасыл, сары ала, көк ала. Қызанақтар қызыл ала түсті болып, пісе бастады. Алмат ағашты жасыл түспен бояды. Дене шынықтыру сабағында сары ала доппен ойнадық. Көк ала қойдай болыпты. Сын есімдердің астын сыз. Дара, күрделі екенін айт. 12-жаттығу. Өзің қалаған бір сын есімді таңдап ал. Сол сын есім туралы жоспар бойынша әңгімеле. 1. Бұл сын есім қандай сұраққа жауап береді?
Қышқыл дара сын есім. |
Сөйлем құрайды. Жоспар бойынша әңгімелейді. |
ҚБ: «Банк» әдісі Дескриптор: - Сын есімдерден сөйлем құрайды - 1б Сын есімдерді ажыратады - 1б - Сын есімдердің астын сызады 1б Дескриптор: Сын есімге әңгіме құрайды - 1б Ережені дәлелдейді - 1б |
Оқулық Жұмыс дәптері |
|
|
Сабақты қорыту 8 минут |
Үйге тапсырма. 13-жаттығу. Сурет бойынша сын есімдерді қатыстырып, мәтін құрастырып жаз. |
Үй тапсырмасын алады. |
Жарайсыңдар
|
Оқулық |
|
|
Кері байланыс 5 минут |
Кері байланыс. «Табиғат» әдісі.
Су - түсінбедім |
Кері байланыс жасайды. |
«Табиғат» әдісі |
Кері байланыс тақтасы |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дара және күрделі сын есім
ҚМЖ
|
Білім беру ұйымының атауы |
«Подстпеный жалпы орта білім беретін мектебі» КММ |
||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||
|
Бөлім: |
Саяхат |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Айтбаева Асел Асылбекқызы |
||||
|
Күні: |
28.04.2026ж |
||||
|
Сынып: 2-сынып |
Қатысқандар саны: ____ Қатыспағандар саны: ____ |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Дара және күрделі сын есім. |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.3.1 күнделікті өмірде кездесетін жағдайаттарға байланысты сөйлеу мәдениетін сақтап, диалогке қатысу 2.2.3.1 мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Күнделікті өмірде кездесетін жағдайаттарға байланысты сөйлеу мәдениетін сақтап, диалогке қатысады. Мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырады және жауап береді. |
||||
|
Құндылықтар: Сәуір айы: Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік |
Сабақ құндылығы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК Апта дәйексөзі: «Біліктілікті білім жинап кәсіп етер, білімнің дәмін татып өсіп өнер» |
||||
|
Сабақтың кезеңі / уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5 минут |
Психологиялық ахуалды «Өз есімінен бастап жақсы сөз айту» |
Жақсы тілектер тілейді. |
Мақтап, мадақтап отыру |
Суреттер |
|
|
Өткенді пысықтау 5 минут |
Үй тапсырмасы. 8-жаттығу. Өлеңді жатқа жаз. Ала таңнан тұрып ап, Құба жолға қарадым. Ақ боз атқа мініп ап, Жұлдыздай боп ағамын. Күрделі сын есімнің астын сыз. Өлеңдегі ақ боз ат ұшу аппаратына жата ма? |
Үй тапсырмасын оқиды |
ҚБ: «Банк» әдісі Дескриптор: - Өлеңді жатқа жазады 1б Сұрақтарға жауап береді - 1б |
Жұмыс дәптері |
|
|
Сабақтың ортасы 20 минут |
Жаңа сабақ. ФС тапсырмасы. 9жаттығу. QR-код әдісі. Мәтінді тыңда. Тыңдаған мәтін мазмұны бойынша өз ойыңды ай. Энциклопедиядан «Байқоңыр» ғарыш айлағы туралы біліп ал. Қарамен жазылған сөздер сын есімнің қай түріне жатады? |
Мәтінмен жұмыс жасайды. Бір-бірімен сұхбаттасады. |
ҚБ: «Банк» әдісі Дескриптор: - Мәтінді түсініп оқиды - 1б - Сын есімдерді ажыратады -1б |
Оқулық Жұмыс дәптері |
|
|
|
ЕҚБ. 10-жаттығу. Сендер ғарыш айлағына бардыңдар. Ғарышқа ұшқалы жатқан ғарышкермен кездестіңдер. Ғарышкерге қандай сұрақ қояр едіңдер? Бірің - ғарышкер, бірің - тілші болып, бір-біріңмен сұхбаттасыңдар. |
|
Дескриптор: - Бір-бірімен сұхбаттасады - 1б |
|
|
|
Сабақтың ортасы (жалғасы) |
ЕБҚ. 11-жаттығу. Берілген сын есімдерді қатыстырып, сөйлем құрап жаз. Қызыл ала, жасыл, сары ала, көк ала. Қызанақтар қызыл ала түсті болып, пісе бастады. Алмат ағашты жасыл түспен бояды. Дене шынықтыру сабағында сары ала доппен ойнадық. Көк ала қойдай болыпты. Сын есімдердің астын сыз. Дара, күрделі екенін айт. 12-жаттығу. Өзің қалаған бір сын есімді таңдап ал. Сол сын есім туралы жоспар бойынша әңгімеле. 1. Бұл сын есім қандай сұраққа жауап береді?
Қышқыл дара сын есім. |
Сөйлем құрайды. Жоспар бойынша әңгімелейді. |
ҚБ: «Банк» әдісі Дескриптор: - Сын есімдерден сөйлем құрайды - 1б Сын есімдерді ажыратады - 1б - Сын есімдердің астын сызады 1б Дескриптор: Сын есімге әңгіме құрайды - 1б Ережені дәлелдейді - 1б |
Оқулық Жұмыс дәптері |
|
|
Сабақты қорыту 8 минут |
Үйге тапсырма. 13-жаттығу. Сурет бойынша сын есімдерді қатыстырып, мәтін құрастырып жаз. |
Үй тапсырмасын алады. |
Жарайсыңдар
|
Оқулық |
|
|
Кері байланыс 5 минут |
Кері байланыс. «Табиғат» әдісі.
Су - түсінбедім |
Кері байланыс жасайды. |
«Табиғат» әдісі |
Кері байланыс тақтасы |
|
шағым қалдыра аласыз


