|
Бөлім |
Саяхат |
||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 2 «» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Дара және күрделі сын есім. 2-сабақ |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.4.2.5* - дара және күрделі зат есім/сын есім/сан есім/етістікті анықтау 2.2.1.1- сұрақ қою арқылы (не істеді? қандай? неліктен?) мәтін түрлерін (әңгімелеу/сипаттау/пайымдау) және құрылымдық бөліктерін (басы, негізгі бөлім, соңы) анықтау. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
мәтін түрлерін анықтау. дара және күрделі сын есімді ажырату |
||||
|
Құндылық |
Табиғатқа, табиғи мұраға ұқыптылықпен қарауға және табиғи ресурстарды үнемді әрі тиімді қолдануға тәрбиелеу және еңбекқорлыққа баулу. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Көңіл күй» Үй тапсырмасын тексеру Ребустың шешуіндегі сөзбен сөйлеп құра «Таза тақта» әдісі Тақтадағы сөздердің ішінен дара сын есімдерді бір бөлек, күрделі сын есімдерді бір бөлек топтастыр. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
|
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар әуенмен көңіл – күйлерін білдіреді
Дара сын есімдерді бір бөлек, күрделі сын есімдерді бір бөлек топтастырады . |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
https://www.youtube.com/watch?v=ui8J9vlQ4wA Сөздер жазылған қима қағаздар |
|
|
Сабақ тың ортасы 11 мин |
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Мәтінді оқы. Мәтін түрін анықта. «Дауыстап ойлау» әдісі -Мәтін не туралы? -Мәтін неше бөліктен тұрады? ЕББҚ Мәтін не туралы? Талқылау сұрақтары: 1.Адамдар зерттеудің арқасында нелер ойлап тапты? |
мәтіннің түрін анықтайды
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -мәтіннің түрін анықтайды(1б) -мәтіннің негізгі ойын анықтайды(1б) -мәтіннің бөліктерін анықтайды(1б)
ЕББҚ Дескриптор: -сұраққа жауап береді |
Оқулық 5 –жаттығу 100-101 –беттер |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Із кесуші» әдісі Өлеңді көшіріп жаз. Сын есімдердің астын сыз. Дара, күрделі сын есімдерді ажырат Қарамен жазылған сөздердің түбірі мен қосымшасын ажырат. ЕББҚ Өлеңді көшіріп жаз. Талқылау сұрақтары: 1. Дара және күрделі сын есімдерді қалай ажыратасың? Қол жаттығуы «Қырыққабат тұздау» |
1. өлеңді қатесіз жазады 2.дара сын есімді анықтайды 3.күрделі сын есімді анықтайды 4.сөздердің түбірі мен қосымшасын ажыратады Сұраққа жауап береді Қол жаттығуын жасайды |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -өлеңді қатесіз жазады(1б) -дара сын есімді анықтайды(1б) -күрделі сын есімді анықтайды(1б) - сөздердің түбірі мен қосымшасын ажыратады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -өлеңді көшіріп жазады Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық 7-жаттығу 101-бет Дәптер қаламсап |
|
|
10 мин
|
3 – тапсырма Ұжымдық жұмыс «Бинокль» әдісі Өлеңді жатқа жаз. Күрделі сын есімнің астын сыз. ЕББҚ Өлеңді көшіріп жаз. Талқылау сұрақтары: 1.тапсырманы орындағанда не оңай,не қиын болды? |
Өлеңді жатқа жазады
Сұрақтарға жауап береді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -өлеңді жатқа жазады-1б -күрделі сын есімді табады-1б ЕББҚ Дескриптор: -сөйлемдерді көшіріп жазады |
Оқулық 8-жаттығу 102-бет Дәптер қаламсап |
|
|
Сабақ тың соңы 7 мин |
Рефлексия «Детальдарын қосу» әдісі Жеке жұмыс істеу кезінде мұғалімге алған білімдерін көрсету үшін әр оқушы сабаққа байланысты бір сөйлем айтып, келесі оқушы сөйлемді көбейтіп жеткізуі қажет. Сөйлемі барынша дұрыс және нақты болуы керек.
Үйге тапсырма 6-жаттығу 101-бет |
Оқушылар «Детальдарын қосу» әдісінде бүгінгі өткен сабақ жайлы өз ойларын қысқа және кеңейтілген түрде айтады
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дара және күрделі сын есім. 2-сабақ ҚМЖ 2-сынып
Дара және күрделі сын есім. 2-сабақ ҚМЖ 2-сынып
|
Бөлім |
Саяхат |
||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 2 «» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Дара және күрделі сын есім. 2-сабақ |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.4.2.5* - дара және күрделі зат есім/сын есім/сан есім/етістікті анықтау 2.2.1.1- сұрақ қою арқылы (не істеді? қандай? неліктен?) мәтін түрлерін (әңгімелеу/сипаттау/пайымдау) және құрылымдық бөліктерін (басы, негізгі бөлім, соңы) анықтау. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
мәтін түрлерін анықтау. дара және күрделі сын есімді ажырату |
||||
|
Құндылық |
Табиғатқа, табиғи мұраға ұқыптылықпен қарауға және табиғи ресурстарды үнемді әрі тиімді қолдануға тәрбиелеу және еңбекқорлыққа баулу. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Көңіл күй» Үй тапсырмасын тексеру Ребустың шешуіндегі сөзбен сөйлеп құра «Таза тақта» әдісі Тақтадағы сөздердің ішінен дара сын есімдерді бір бөлек, күрделі сын есімдерді бір бөлек топтастыр. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
|
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар әуенмен көңіл – күйлерін білдіреді
Дара сын есімдерді бір бөлек, күрделі сын есімдерді бір бөлек топтастырады . |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
https://www.youtube.com/watch?v=ui8J9vlQ4wA Сөздер жазылған қима қағаздар |
|
|
Сабақ тың ортасы 11 мин |
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Мәтінді оқы. Мәтін түрін анықта. «Дауыстап ойлау» әдісі -Мәтін не туралы? -Мәтін неше бөліктен тұрады? ЕББҚ Мәтін не туралы? Талқылау сұрақтары: 1.Адамдар зерттеудің арқасында нелер ойлап тапты? |
мәтіннің түрін анықтайды
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -мәтіннің түрін анықтайды(1б) -мәтіннің негізгі ойын анықтайды(1б) -мәтіннің бөліктерін анықтайды(1б)
ЕББҚ Дескриптор: -сұраққа жауап береді |
Оқулық 5 –жаттығу 100-101 –беттер |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Із кесуші» әдісі Өлеңді көшіріп жаз. Сын есімдердің астын сыз. Дара, күрделі сын есімдерді ажырат Қарамен жазылған сөздердің түбірі мен қосымшасын ажырат. ЕББҚ Өлеңді көшіріп жаз. Талқылау сұрақтары: 1. Дара және күрделі сын есімдерді қалай ажыратасың? Қол жаттығуы «Қырыққабат тұздау» |
1. өлеңді қатесіз жазады 2.дара сын есімді анықтайды 3.күрделі сын есімді анықтайды 4.сөздердің түбірі мен қосымшасын ажыратады Сұраққа жауап береді Қол жаттығуын жасайды |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -өлеңді қатесіз жазады(1б) -дара сын есімді анықтайды(1б) -күрделі сын есімді анықтайды(1б) - сөздердің түбірі мен қосымшасын ажыратады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -өлеңді көшіріп жазады Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық 7-жаттығу 101-бет Дәптер қаламсап |
|
|
10 мин
|
3 – тапсырма Ұжымдық жұмыс «Бинокль» әдісі Өлеңді жатқа жаз. Күрделі сын есімнің астын сыз. ЕББҚ Өлеңді көшіріп жаз. Талқылау сұрақтары: 1.тапсырманы орындағанда не оңай,не қиын болды? |
Өлеңді жатқа жазады
Сұрақтарға жауап береді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -өлеңді жатқа жазады-1б -күрделі сын есімді табады-1б ЕББҚ Дескриптор: -сөйлемдерді көшіріп жазады |
Оқулық 8-жаттығу 102-бет Дәптер қаламсап |
|
|
Сабақ тың соңы 7 мин |
Рефлексия «Детальдарын қосу» әдісі Жеке жұмыс істеу кезінде мұғалімге алған білімдерін көрсету үшін әр оқушы сабаққа байланысты бір сөйлем айтып, келесі оқушы сөйлемді көбейтіп жеткізуі қажет. Сөйлемі барынша дұрыс және нақты болуы керек.
Үйге тапсырма 6-жаттығу 101-бет |
Оқушылар «Детальдарын қосу» әдісінде бүгінгі өткен сабақ жайлы өз ойларын қысқа және кеңейтілген түрде айтады
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
шағым қалдыра аласыз













