|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
2 |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№98 сабақ. Дара және күрделі зат есім |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.4.2.5 дара жəне күрделі зат есім/сын есім/сан есім/етістікті анықтау; 2.3.3.1 оқыған, тыңдаған жəне аудиовизуалды материалдар бойынша мұғалімнің көмегімен жоспарқұру жəне тірек сөздерді пайдалана отырып, мазмұндама жазу; 2.3.6.1 бас əріп пен кіші əріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу жазады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Дара жəне күрделі зат есімді анықтайды. Оқыған, тыңдаған жəне аудиовизуалды материалдар бойынша мұғалімнің көмегімен жоспар құрып жəне тірек сөздерді пайдалана отырып, өлеңді жатқа жазады. Мəтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мəтіннің мазмұнын болжайды. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық мүдде: ұлттық мұраға ұқыпты қарау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
абақ тың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 20 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 6минут
Қосымша тапсырма 2минут
Кері байланыс 5 минут
|
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасын тексеру. 57-жаттығу Сұрақтар бойынша домбыраны сипаттап, мәтін құрастыр Домбыра қандай аспап? Оның ішегі мен тиегі қандай болады? Домбыраның үні қандай?
Жаңа тақырып 59-жаттығу Кестедегі сөздерді оқы.
Не байқадық? Венн диаграммасына түсіріп көрейікші Екеуіне ортақ белгі 1 бағандағы сөздердің ерекше белгісі 2 бағандағы сөздердің ерекше белгісі Бұл бағандағы сөздерге қандай атау беруге болады?
Ережемен жұмыс
ФС тапсырмасы 60-жаттығу Өлеңді түсініп оқы.
Зат есімдердің астын сыз. Зат есімнің дара немесе күрделі екені ажырат
ЕБҚ Өлеңді көшіріп жазады. ЕҚБ Ф. С. тапсырма «Ашық пікірлер алаңы». Түйе малы туралы не білеміз? Қандай пайдасы бар.
Сергіту сәті, жаттығулар жасату
61-жаттығу Көп нүктенің орнына керекті сөзді қойып, өлеңді көшіріп жаз. Өлеңнен күрделі зат есімдерді тап. Қой атасы-Шопан ата Жылқы атасы-Қамбар ата Ешкі атасы-Сексек ата Түйе атасы-Ойсыл Қара Сиыр иесі-Зеңгі баба
63-жаттығу Суреттердің көмегімен құрастыр және оны шеш Жауабы: 1) ақсақал 2) бірқазан 3) тасбақа 4) асқабақ
Үй тапсырмасы 62-жаттығу Жаңылтпашты жатқа жаз Түйелі ауылдан шұбат іштік, Шұбаттың шипалылығын ұға түстік. Берілген зат есімдерді екі топқа топтап жаз.
ҚЖ: Саралау тапсырмасы Алтыбақан, шаңырақ, сандық, тоғызқұмалақ, үзеңгі, желбау, кереге
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді.
Өткенді пысықтайды
Жаңа тақырыпты түсініп алады
Жеке жұмыс жасайды
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Білім беру ұйымының
атауы Пәні: Қазақ
тілі Бөлім: Салт-дәстүр және ауыз
әдебиеті Педагогтің
аты-жөні: Күні: Сынып: 2 Сабақтың
тақырыбы:
№98 сабақ. Дара және күрделі
зат есім Оқу бағдарламасына сәйкес
оқыту мақсаты:
2.4.2.5 дара жəне күрделі зат есім/сын есім/сан есім/етістікті анықтау;
2.3.3.1
оқыған,
тыңдаған
жəне
аудиовизуалды материалдар бойынша мұғалімнің көмегімен жоспарқұру жəне тірек сөздерді пайдалана отырып, мазмұндама жазу; 2.3.6.1 бас əріп пен кіші əріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу жазады. Сабақтың
мақсаты Дара жəне күрделі зат есімді
анықтайды. Оқыған, тыңдаған жəне
аудиовизуалды материалдар
бойынша мұғалімнің көмегімен жоспар
құрып жəне тірек сөздерді пайдалана отырып, өлеңді жатқа
жазады. Мəтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мəтіннің мазмұнын болжайды. Құндылықтар Ұлттық мүдде: ұлттық мұраға
ұқыпты қарау Сабақтың
барысы Сабақтың
кезеңі// уақыты Педагогтің
әрекеті Оқушының
әрекеті Бағалау Ресурстар абақ тың
басы 5
минут Өткенді
пысықтау 5
минут Сабақ тың
ортасы 20
минут Сергіту
сәті 2
минут Сабақты
қорыту 6минут Қосымша
тапсырма 2минут Кері
байланыс 5
минут Психологиялық ахуалды
жақсарту Өткенді
пысықтау Үй тапсырмасын
тексеру. 57-жаттығу Сұрақтар бойынша домбыраны
сипаттап, мәтін құрастыр Домбыра қандай
аспап? Оның ішегі мен тиегі қандай
болады? Домбыраның үні
қандай? Жаңа
тақырып
59-жаттығу
Кестедегі сөздерді
оқы.
Би, күйші , адам, өнер,
құс, қайық
Кәсіпорын, бірқазан,
үлгі-өнеге, теміржол,
шегара
Не
байқадық?
Венн диаграммасына
түсіріп көрейікші
Екеуіне ортақ
белгі
1 бағандағы сөздердің
ерекше белгісі
2 бағандағы сөздердің
ерекше белгісі
Бұл бағандағы сөздерге
қандай атау беруге
болады? Ережемен
жұмыс ФС
тапсырмасы 60-жаттығу Өлеңді түсініп
оқы. Зат есімдердің астын сыз. Зат
есімнің дара немесе күрделі екені
ажырат ЕБҚ Өлеңді көшіріп
жазады. ЕҚБ Ф. С. тапсырма «Ашық пікірлер
алаңы». Түйе малы туралы не
білеміз? Қандай пайдасы
бар. Сергіту сәті, жаттығулар
жасату 61-жаттығу Көп нүктенің орнына керекті
сөзді қойып, өлеңді көшіріп
жаз. Өлеңнен күрделі зат есімдерді
тап. Қой атасы-Шопан
ата Жылқы атасы-Қамбар
ата Ешкі атасы-Сексек
ата Түйе атасы-Ойсыл
Қара Сиыр иесі-Зеңгі
баба 63-жаттығу Суреттердің көмегімен құрастыр
және оны шеш Жауабы: 1)
ақсақал 2)
бірқазан 3)
тасбақа 4)
асқабақ Үй
тапсырмасы 62-жаттығу Жаңылтпашты жатқа
жаз Түйелі ауылдан шұбат
іштік, Шұбаттың шипалылығын ұға
түстік. Берілген зат есімдерді екі
топқа топтап жаз. ҚЖ:
Саралау
тапсырмасы
Алтыбақан, шаңырақ,
сандық, тоғызқұмалақ, үзеңгі, желбау,
кереге
Дара зат
есім
Күрделі зат
есім
Сабаққа дайындық жасап, жақсы
тілектер тілейді. Өткенді
пысықтайды Жаңа тақырыпты түсініп
алады Жеке жұмыс
жасайды | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||

















