|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысқандардың саны |
Қатыспағандардың саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Дара және күрделі зат есім |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.4.2.5. дара және күрделі зат есім / сын есім/ сан есім/ анықтау; 2.1.4.1. тірек сөздерді қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құрау; 2.1.1.1. тыңдаған материал бойынша түсінбеген сөздерін белгілеу, мәтін мазмұны бойынша қойылған сұрақтарға жауап беру;
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
дара және күрделі зат есімдері ажыратуды үйренеді; Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар қояды; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Талап:жасампаз, ұлтжанды ұрпақ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткен сабақты пысықтау 5 минут Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8мин Кері байланыс 5 минут |
Амандасады; Сабаққа дайындығын
тексереді; Оқушыларды 4 топқа бөліп аламын: «Астау әдісі» 1 – топ «Зат есім» 2 – топ «Сын есім» 3 – топ «Етістік» 4 – топ Сан есім» Балалар,біз зат есім және оның түрлерін өтіп жатырмыз; Қане, кім айтады? Зат есімнің қалай бөлінеді? (дара және күрделі) Сендерге мен ойын алып келдім; Бәріміз біріге отырып, жауап берейік! «Қалқан мен қылыш» әдісі
Жарайсыңдар! Балалар, біз бүгін зат есімнің дара және күрделі түрімен таныстығымызды жалғастырамыз; Сабақтың мақсаты: дара және күрделі зат есімдері ажыратуды үйрену; Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар қою; 1 – тапсырма (жеке жұмыс)
2 – тапсырма (дәптермен жұмыс) Жұмбақты көркем жаз. Шешуін тап: СЕРГІТУ СӘТІ 3 – тапсырма Сөздерге сұрақ қой қай сөз табы екенін анықта «Алтын көмбе» және «Алтын сақа»әдісі (топтық жұмыс) 1) Аяз (не? З.е) 2) Қатты (қандай? С.е) 3) Он тоғыз (қанша? Сан е.) 4) Жүгірді (не істеді? Ет) 5) Сұлу (қандай? С.е) 6) Ұсқынсыз (қандай? С.е) 7) Қызыл (қандай? С.е) 8) Жеткізді (не істеді? Етістік) 9) Таудай (қандай? С.е) 10) Қызғылт (қандай? С.е) 11) Жігер (кім? З.е) 12) Отырды (не істеді? Етістік) 13) Жүрек (не? З.е) 14) Қылықты (қандай? С.е) 15) Қызықты (қандай? С.е) 16) Мәртебелі (қандай? С.е)
4 – тапсырма (жұптық жұмыс) «Текемет» әдісі Берліген салт – дәстүрлер туралы білетініңді айт Функционалдық сауаттылыққа берілген тапсырма Саралаау - диалог
«Керуен» әдісі арқылы кері байланыс береді Үйге: 67 жаттығу |
амандасады сабаққа деген көңіл күйін білдіреді
қалқан мен қылыш арқылы ойын ойнайды саабқ мақсатымен танысады ертегіні тыңдап ертегі туралы сұрақтарға жауап береді Айдалада ақ отау, Аузы – мұрны жоқ отау сергіту сәтіне қатысады
кері байланыс береді
Үйге тапсырма
алады< Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Білім беру
ұйымының атауы
Пәні:
Бөлім:
Педагогтің
аты-жөні:
Күні:
Сынып:
Қатысқандардың
саны
Қатыспағандардың
саны:
Сабақтың
тақырыбы:
Дара және күрделі
зат есім
Оқу
бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаты: 2.4.2.5. дара және күрделі зат
есім / сын есім/ сан есім/
анықтау; 2.1.4.1. тірек сөздерді
қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме
құрау; 2.1.1.1. тыңдаған материал
бойынша түсінбеген сөздерін белгілеу, мәтін мазмұны бойынша
қойылған сұрақтарға жауап
беру;
Сабақтың
мақсаты дара және күрделі зат есімдері
ажыратуды үйренеді;
Мәтін мазмұны
бойынша сұрақтар қояды;
Құндылықтар
Талап:жасампаз,
ұлтжанды ұрпақ
Сабақтың
барысы Сабақтың
кезеңі//
уақыты
Педагогтің
әрекеті
Оқушының
әрекеті
Бағалау
Ресурстар Сабақ тың
басы 5
минут Өткен сабақты
пысықтау 5
минут Сабақтың
ортасы 20
минут Сергіту
сәті 2
минут Сабақты
қорыту 8мин Кері
байланыс 5
минут Амандасады; Сабаққа дайындығын
тексереді; Оқушыларды 4 топқа бөліп
аламын: «Астау
әдісі» 1 – топ «Зат
есім» 2 – топ «Сын
есім» 3 – топ
«Етістік» 4 – топ Сан
есім» Балалар,біз зат есім және оның
түрлерін өтіп жатырмыз; Қане, кім
айтады? Зат есімнің қалай бөлінеді?
(дара және күрделі) Сендерге мен ойын алып
келдім; Бәріміз біріге отырып, жауап
берейік! «Қалқан мен қылыш»
әдісі Дара зат есім неше сөзден
тұрады? (1 сөзден) Күрделі зат есімдерге мысал
келтір «Ойсырқара» сөзі қандай зат
есімге жатады? Неліктен? (Ойсыл + қара
күрделі) «Бірқазан» сөзіне сұрақ қой
,түбірі мен қосымшасын көрсет: (не? Бір +
қазан) Дара зат есім болатын сөзді
айт; сұрақ қой; «Шегара» сөзіне сұрақ қой,
талда (шек + ара не? Зат
есім) «Тасбақа» сөзін талда, сұрақ
қой, қатыстырып сөйлем құра (не? Тас +
бақа) «Орынбасар» сөзіне талдау
жаса, сұрақ қой (кім? Орын + басар зат
есім) «Ата – ана» сөзіне сұрақ қой,
қай зат есімге жататынын айт (кім? Күрделі зат
есім) Жарайсыңдар! Балалар, біз бүгін зат есімнің
дара және күрделі түрімен таныстығымызды
жалғастырамыз; Сабақтың
мақсаты: дара және күрделі зат есімдері
ажыратуды үйрену; Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар
қою; 1 – тапсырма (жеке
жұмыс) Ертегіні
тыңда; Ертегі мазмұны бойынша
сұрақтар құрастыр және оларға жауап
бер; Жинаған өнімді қалай бөлісті
деп ойлайсың? Түлкінің қылығы туралы не
айтар едің? Қарамен жазылған сөздердің не
дара, не күрделі екенін айт? 2 – тапсырма (дәптермен
жұмыс) Жұмбақты көркем жаз. Шешуін
тап: СЕРГІТУ
СӘТІ 3 –
тапсырма Сөздерге сұрақ
қой қай сөз табы екенін
анықта «Алтын көмбе» және «Алтын
сақа»әдісі (топтық жұмыс) 1) Аяз (не?
З.е) 2) Қатты (қандай?
С.е) 3) Он тоғыз (қанша? Сан
е.) 4) Жүгірді (не істеді?
Ет) 5) Сұлу (қандай?
С.е) 6) Ұсқынсыз (қандай?
С.е) 7) Қызыл (қандай?
С.е) 8) Жеткізді (не істеді?
Етістік) 9) Таудай (қандай?
С.е) 10) Қызғылт (қандай?
С.е) 11) Жігер (кім?
З.е) 12) Отырды (не істеді?
Етістік) 13) Жүрек (не?
З.е) 14) Қылықты (қандай?
С.е) 15) Қызықты (қандай?
С.е) 16) Мәртебелі (қандай?
С.е)
4 – тапсырма (жұптық
жұмыс) «Текемет»
әдісі Берліген салт – дәстүрлер
туралы білетініңді айт Функционалдық сауаттылыққа
берілген тапсырма Саралаау -
диалог Бесік
той Шілдехана Тұсау
кесер Тілашар Сүйінші Наурыз
көже Қыз
ұзату Шашу Көрімдік «Керуен» әдісі арқылы кері
байланыс береді
Үйге: 67
жаттығу амандасады сабаққа деген көңіл күйін
білдіреді
қалқан мен қылыш арқылы ойын
ойнайды саабқ мақсатымен
танысады ертегіні тыңдап ертегі туралы
сұрақтарға жауап береді Айдалада ақ
отау, Аузы – мұрны жоқ
отау сергіту сәтіне
қатысады
кері байланыс
береді
Үйге тапсырма
алады< | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||



















