|
Сабақ: |
Мектеп: Сыныбы: 7 |
||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||
|
Пәні: қазақ тілі |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағаны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Дара тұлға – Бауыржан Момышұлы |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.3.2.1 Жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай көркемдегіш құралдарды орынды қолдана отырып, шағын әңгіме құрастырып жазу 7.4.4.5 -оқшау сөздердің қызметін түсіну, ажырата білу; |
||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай көркемдегіш құралдарды орынды қолдана отырып, шағын әңгіме құрастырып жазу. |
||||
|
Бағалау критерийлері: |
|
||||
|
Құндылықтарға баулу |
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына баулу. Бұл арқылы оқушыларды шығармашылық және сын тұрғысынан ойлауы , функционалдық сауаттылығы , қарым-қатынас жасау қабілеті мен жауапкершілігі артады. Сонымен қатар өмір бойы оқуға, еңбек етуге, Қазақстанның потриотизмижәне азаматтықижауапкершілікке деген дағдысы қалыптасады |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы: |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесіп, назарын сабаққа аудару. Психологиялық ахуал. «Жүректен жүрекке»
Ой шақыру.
Дескриптор:
Тапсырма. Мәтіндегі негізгі ақпараттарды іріктеп,синонимдік қатарларды өзгертіп, мәтінді ықшамдаңыз. Оқулықтағы 3-тапсырма.
Дескриптор: -Жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай көркемдегіш құралдарды орынды қолданады; -Шағын әңгіме құрастырып жазады; -Одағайларды қатыстырып, мәтіндегі сөздерді өзгертіп жазады; ІІІ. ЖАЗЫЛЫМНАН КЕЙІН. 4-тапсырма Мақал-мәтелдерді жалғастырыңдар. Бүгінгі тақырыппен байланыстырып талдаңдар.
Дескриптор:
ҚБ |
Оқушылармен сәлемдесіп, назарын сабаққа аудару. Оқушылар тақырыпқа байланысты сұраққа жауап береді; Сұраққа жауап бере отырып, сабақ тақырыбын анықтайды. Мәтіндегі негізгі ақпараттарды іріктеп,синонимдік қатарларды өзгертіп, мәтінді ықшамдаңыз. Оқушылар мәтіндегі негізгі ақпараттарды табады; синонимдік қатарларды анықтайды; мәтінді ықшамдап қайта жазады. оқшау сөздерді қатыстырып, оқылым мәтінінен 5–6 сөйлем құрастырады. Мақалдардың жалғасын табады. Мақалдардың мағынасын ашады. |
Қалыптастырушы бағалау «5» - 9-10 ұпай; «4» - 7-8 ұпай; «3» - 5-6 ұпай. Қалыптастырушы бағалау «5» - 9-10 ұпай; «4» - 7-8 ұпай; «3» - 5-6 ұпай. |
7-сынып қазақ тілі Alashainasy.kz/…kazaktyin-kaysar-ulyi-kasym-batur
|
|
|
Сабақтың соңы:
Үй тапсырмасы: |
|
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дара тұлға- Бауыржан Момышұлы
Дара тұлға- Бауыржан Момышұлы
|
Сабақ: |
Мектеп: Сыныбы: 7 |
||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||
|
Пәні: қазақ тілі |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағаны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Дара тұлға – Бауыржан Момышұлы |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.3.2.1 Жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай көркемдегіш құралдарды орынды қолдана отырып, шағын әңгіме құрастырып жазу 7.4.4.5 -оқшау сөздердің қызметін түсіну, ажырата білу; |
||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай көркемдегіш құралдарды орынды қолдана отырып, шағын әңгіме құрастырып жазу. |
||||
|
Бағалау критерийлері: |
|
||||
|
Құндылықтарға баулу |
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына баулу. Бұл арқылы оқушыларды шығармашылық және сын тұрғысынан ойлауы , функционалдық сауаттылығы , қарым-қатынас жасау қабілеті мен жауапкершілігі артады. Сонымен қатар өмір бойы оқуға, еңбек етуге, Қазақстанның потриотизмижәне азаматтықижауапкершілікке деген дағдысы қалыптасады |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы: |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесіп, назарын сабаққа аудару. Психологиялық ахуал. «Жүректен жүрекке»
Ой шақыру.
Дескриптор:
Тапсырма. Мәтіндегі негізгі ақпараттарды іріктеп,синонимдік қатарларды өзгертіп, мәтінді ықшамдаңыз. Оқулықтағы 3-тапсырма.
Дескриптор: -Жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай көркемдегіш құралдарды орынды қолданады; -Шағын әңгіме құрастырып жазады; -Одағайларды қатыстырып, мәтіндегі сөздерді өзгертіп жазады; ІІІ. ЖАЗЫЛЫМНАН КЕЙІН. 4-тапсырма Мақал-мәтелдерді жалғастырыңдар. Бүгінгі тақырыппен байланыстырып талдаңдар.
Дескриптор:
ҚБ |
Оқушылармен сәлемдесіп, назарын сабаққа аудару. Оқушылар тақырыпқа байланысты сұраққа жауап береді; Сұраққа жауап бере отырып, сабақ тақырыбын анықтайды. Мәтіндегі негізгі ақпараттарды іріктеп,синонимдік қатарларды өзгертіп, мәтінді ықшамдаңыз. Оқушылар мәтіндегі негізгі ақпараттарды табады; синонимдік қатарларды анықтайды; мәтінді ықшамдап қайта жазады. оқшау сөздерді қатыстырып, оқылым мәтінінен 5–6 сөйлем құрастырады. Мақалдардың жалғасын табады. Мақалдардың мағынасын ашады. |
Қалыптастырушы бағалау «5» - 9-10 ұпай; «4» - 7-8 ұпай; «3» - 5-6 ұпай. Қалыптастырушы бағалау «5» - 9-10 ұпай; «4» - 7-8 ұпай; «3» - 5-6 ұпай. |
7-сынып қазақ тілі Alashainasy.kz/…kazaktyin-kaysar-ulyi-kasym-batur
|
|
|
Сабақтың соңы:
Үй тапсырмасы: |
|
|
|||
шағым қалдыра аласыз


















