|
Бөлім: |
Дәрежелер мен түбірлер. Дәрежелік функция |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Мырзакасова Гулия Есимкановна |
|
|
Күні: |
10.11. 2023 ж. |
|
|
Топ: БҚҚ23-91 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
n-ші дәрежелі түбір және оның қасиеттері |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.2.1.2 - n-ші дәрежелі түбір қасиеттерін білу; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің іс-әрекеті |
Білім алушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 7 минут |
Оқушылармен сәлемдесу. Психологиялық ахуалды жақсарту. Топқа біріктіру 1.Түбір 2. Өрнек 3. Дәреже Үй тапсырмасын тексеру. №81 1) 3 2) 2 3)250 4) 3 « Сұрақтар бұрқасыны» п-ші дәрежелі түбір анықтамасы мен қасиеттерін пысықтау:
|
Сәлемдеседі Логикалық сұраққа жауап береді Дұрыс жауабымен салыстырады.
Өтілген тақырыпты еске түсіру мақсатында қайталау сұрақтарына жауап береді. |
Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!»
|
Оқулық: Әбілқасымова А.Е., Корчевский В.Е., Жұмағұлова З. Ә. Алматы: «Мектеп», 2020ж. Интербелсенді тақта |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 35 минут |
Есептер шығару. «Ғаламшарлар сөйлейді». Венера-
Марс- Юпитер- Сатурн- Меркурий- Эрида-
Жеке жұмыс: Қалыптастырушы бағалау тапсырмалары.
ә)
№2. Мәнін тап: а) №3.Өрнектерді түрлендір:
а) №4.Төмендегі теңдіктер дұрыс па?
№5 Өрнектің мәнін есептеңдер: 1.
2.
Топпен жұмыс «Білімді мыңды жығады...»
«Кім жылдам?»
Тест есептерін талдау. Тест
А) 5 В) 3 С)
А) 11 В) 121 С) 18 Д) 22
А) 12 В) 13 С) 24 Д) 8
А) 0,8
|
Білім алушылар өздеріне ұсынылған ғаламшарлардың артында жасырылған тапсырманы орындайды,нешінші қасиет екенін және ғаламшардың қазақша атауын айтады. Дескриптор арқылы қалыптастырушы тапсырмаларды орындайды Топпен жұмыс орындайды Дұрыс жауабын сәйкестендіру WordWall қосымшасы n-ші дәрежелі түбір қасиеттерін есептер шығаруда қолданады WordWall қосымшасы Тест тапсырмаларын шығарады. Мұғалім жауаптарын тексереді, кері байланыс береді. Дұрыс жауабын кестемен салыстырады. |
Дескриптор: - n-дәрежелі түбірдің қасиеттерін анықтайды; - өрнектің мәнін табады; - ғаламшардың қазақша атауын айтады Дескриптор: Білім алушы: n-ші дәрежелі түбір мен арифметикалық түбірлерді ажыратады және қолданады;
Дескриптор: - n-дәрежелі түбірдің қасиеттерін анықтайды; - өрнектің мәнін табады; WordWall қосымшасы Дескриптор: -бөлшектен түбір шығарады -көбейтіндіден түбір алады. - көбейткішті түбір алдына шығарады; - алады; - өрнектің мәнін табады; |
Дидактикалық материалдар Қалыптастырушы бағалау тапсырмалары https://wordwall.net/ru/resource/63495620/%d1%81%d3%99%d0%b9%d0%ba%d0%b5%d1%81%d1%82%d0%b5%d0% Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Бөлім: Дәрежелер мен түбірлер.
Дәрежелік функция Педагогтің
аты-жөні Мырзакасова Гулия
Есимкановна Күні: 10.11. 2023
ж. Топ: БҚҚ23-91 Қатысушылар саны: Қатыспағандар
саны: Сабақтың тақырыбы
n-ші
дәрежелі түбір және оның қасиеттері Оқу бағдарламасына
сәйкес оқыту мақсаттары 11.2.1.2 - n-ші дәрежелі түбір қасиеттерін
білу; Сабақтың
мақсаты n-ші дәрежелі түбір
анықтамасын біледі; n-ші дәрежелі түбір
қасиеттерін есептерді шығаруда қолдана
алады.
Сабақтың
барысы Сабақтың кезеңі/
уақыт Педагогтің
іс-әрекеті Білім алушының
іс-әрекеті Бағалау
Ресурстар
Сабақтың
басы 7
минут
Оқушылармен сәлемдесу.
Психологиялық ахуалды жақсарту. Топқа біріктіру 1.Түбір 2. Өрнек 3. Дәреже Үй тапсырмасын тексеру. №81 1) 3 2) 2 3)250 4) 3 « Сұрақтар бұрқасыны»
п-ші
дәрежелі түбір анықтамасы мен қасиеттерін
пысықтау:
Көбейтіндіден түбір шығару
Бөлшектен түбір шығару
Түбірді дәрежеге шығару
n-ші
дәрежелі түбірдің n дәрежесі
Түбірден түбір алу ережесі
Түбір және түбірдің
астындағы сандардың дәреже көрсеткіштерін қысқарту
Сәлемдеседі
Логикалық сұраққа жауап
береді Дұрыс жауабымен салыстырады. Өтілген тақырыпты еске
түсіру мақсатында қайталау сұрақтарына жауап
береді.
Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде
белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісі
арқылы бағалайды:
«Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы!
Талпын!»
Оқулық:
Әбілқасымова А.Е., Корчевский В.Е., Жұмағұлова З. Ә. Алматы:
«Мектеп», 2020ж.
Интербелсенді тақта Сабақтың
ортасы 35 минут
Есептер
шығару.
«Ғаламшарлар сөйлейді». Венера-
Марс- Юпитер- Сатурн- Меркурий- Эрида-
Жеке
жұмыс:
Қалыптастырушы бағалау тапсырмалары.
ә)
№2. Мәнін
тап: а) №3.Өрнектерді
түрлендір:
а)
№4.Төмендегі теңдіктер дұрыс
па?
№5 Өрнектің мәнін
есептеңдер: 1.
2.
Топпен жұмыс «Білімді мыңды жығады...»
Дұрыс
жауабымен сәйкестендір
1)
2)
3)
4)
5)
6) «Кім жылдам?»
Тест есептерін талдау. Тест
Есепте: А) 5 В) 3 С)
Өрнекті
ықшамдаңыз: А) 11 В) 121 С) 18 Д)
22
Мәнін тап
: А) 12 В) 13 С) 24 Д)
8
Салыстыр:
А)
Түбірді
табыңыз: А) 0,8
1
2
3
4
5
с
д
а
в
с
Білім
алушылар өздеріне ұсынылған ғаламшарлардың артында жасырылған
тапсырманы орындайды,нешінші қасиет екенін және ғаламшардың қазақша
атауын айтады. Дескриптор арқылы қалыптастырушы тапсырмаларды
орындайды Топпен жұмыс орындайды Дұрыс жауабын сәйкестендіру WordWall
қосымшасы
n-ші дәрежелі түбір қасиеттерін
есептер шығаруда қолданады WordWall
қосымшасы Тест тапсырмаларын
шығарады. Мұғалім жауаптарын тексереді,
кері байланыс береді. Дұрыс жауабын кестемен
салыстырады.
Дескриптор: - n-дәрежелі түбірдің
қасиеттерін анықтайды; - өрнектің мәнін
табады; - ғаламшардың қазақша атауын
айтады
Дескриптор:
Білім алушы:
n-ші дәрежелі түбір мен арифметикалық түбірлерді ажыратады
және қолданады;
Дескриптор: - n-дәрежелі түбірдің
қасиеттерін анықтайды; - өрнектің мәнін
табады; WordWall
қосымшасы Дескриптор: -бөлшектен түбір
шығарады -көбейтіндіден түбір
алады.
-
көбейткішті түбір алдына шығарады;
-
алады; - өрнектің мәнін
табады; Дидактикалық материалдар Қалыптастырушы бағалау
тапсырмалары https://wordwall.net/ru/resource/63495620/%d1%81%d3%99%d0%b9%d0%ba%d0%b5%d1%81%d1%82%d0%b5%d0% | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||




























