Бөлім:
|
«Денсаулық – зор
байлық»
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған
жағдайда)
|
Жумабаева Сайранкүл
Секрікқызы
|
Күні:
|
|
Сынып:
|
Қатысушылар
саны:4
|
Қатыспағандар
саны:1
|
Сабақтың
тақырыбы
|
Дәрігермен
сұхбат
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаттары
|
7.3.2.1 жанрлық және стильдік
ерекшеліктеріне сай көркемдегіш құралдарды орынды қолдана отырып,
шағын әңгіме құрастырып
жазу
7.2.5.1.Мәтін
тақырыбы,сөйлеушінің дауыс ырғағы мен сөйлеу мәнері арқылы негізгі
ойды анықтайды.
|
Сабақтың
мақсаты
|
Барлық оқушылар орындай
алады:Мәтінді оқып, талдай
алады. Нұсқаулық құрастырып жазады, көркемдегіш құралдарды
қолдануға талпыныс
жасайды.
|
|
Оқушылардың көпшілігі
орындай алады: Мәтінді оқиды. Негізгі
ойды анықтайды. Нұсқаулық құрастырып жазуда көркемдегіш құралдарды
қолданбайды
|
|
Кейбір оқушылар орындай
алады: Мәтінді оқиды. Нұсқаулық
жазу үшін жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай көркемдегіш
құралдарды орынды
қолданады.
|
Сабақтың кезеңі/
уақыт
|
Педагогтің
әрекеті
|
Оқушының
әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Ұйымдастыру
кезеңі
3
мин
|
Оқушылармен
амандасады.
Шаттық шеңберіне «Тілектер
шоғын» айтуға
шақырады.
|
Мұғаліммен амандасады. Ортаға
шаттық шеңберін құрып, бір-біріне жақсы тілектер
айтады
|
|
Шаттық шеңбері «Тілектер
шоғы»
|
Үй тапсырмасын
тексеру
2
минут
|
Үй тапсырмасын оқушылардың
дәптерінен тексеріп
шығады
|
Үй тапсырмасын мұғалімге
көрсетеді.
|
Комментарий арқылы
бағаланады.
|
Оқушы
дәптерлері
|
Жаңа
сабақ
20
минут
|
Дәрігердің кеңесі
видеокөрсетеді.
|
Видеоны
тамашалайды.
|
|
бейнебаян
|
Оқылым мәтініндегі
сұхбаттасқан дәрігер Кемел Сәусарұлы туралы ақпарат
береді.
Камал Сәруарұлы
Ормантаев
11 қыркүйек 1936 жылы,
Қызылорда облысы, Қармақшы ауданы, Октьябр ауылында туған —
қазақстандық балалар хирургиясының негізін қалаушысы
ғалым. Медицина ғылымдарының докторы,
профессор.
Қазақстан Республикасының Ұлттық ғылым академиясының академигі.
Қазақ КСРның Еңбек сіңірген ғылым қайраткері (1980).
Қызылорда облысының Құрметті азаматы.
ҚР Денсаулық сақтау ісінің Үздігі. Қазақстан Республикасының ғылым
мен техника саласындағы Мемлекеттік сыйлығының лауреаты
(1999).
Тапсырма : Мәтін бойынша
бір-бір сұрақ
дайындау.
«Өрмекші торы» әдісін
ұйымдастырады.
|
Оқылым мәтінімен
танысады.
Бір-бір сұрақ
дайындайды.
«Өрмекші торы» әдісін
орындапйды.
-
Оқушылар бір-біріне оқылым
мәтіні бойынша сұрақ қоя отырып, өрмекші торын
жасайды.
-
Торды тарқату үшін денсаулық
туралы бір-бір мақал
айтады.
|
«жақсы», «жарайсың», «тамаша»
сөзддері арқылы
бағаланады
|
Камал Сәруарұлының
суреті
Тоқыма
жіп
|
|
Өткен грамматикалық тақырыпты
қайталау мақсатында QR кодқа сұрақтар
дайындайды
|
Өздері сканерлеп алған
сұрақтарға жауап
береді.
|
«жақсы», «жарайсың», «тамаша»
сөздері арқылы
бағаланады
|
QR
код
|
Тапсырма:
Төмендегі кестені толтыру.
Оқылым мәтініндегі жалғау жалғанған сөздерді
топтастыру
Көптік
жалғау
|
Септік
жалғау
|
Жіктік
жалғау
|
Тәуелдік
жалғау
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Оқылым мәтініндегі сөздерді
кестеге топтастырады.
|
«жақсы», «жарайсың», «тамаша»
сөздері арқылы
бағаланады
|
Оқулық,
кесте
|
Сабақты
қорытындылау
10
мин
|
Тапсырма
Дұрыс және бұрыс кестесін
толтыруға береді.
ОЙ-ПІКІРЛЕР
|
Дұрыс
|
Бұрыс
|
1.Барлық адамдар үшін денсаулық
өте маңызды
|
|
|
2.Барлық аурудың пайда болу
себебі бірдей
|
|
|
3.Бала денсаулығы мен оның
анасының арасында тікелей байланыс
бар.
|
|
|
4.Адамның тамақтануы мен дене
қозғалысының денсаулыққа қатысы
шамалы.
|
|
|
5.Денсаулығы нашар ер балаларды
әскерге алмайды.
|
|
|
6.Дәріні көп ішкен дұрыс
емес.
|
|
|
7.Барлық аурудан дәрі ішпей –ақ
арылуға болады.
|
|
|
|
Дұрыс және бұрыс белгілерін
қойып шығады.
|
«жақсы», «жарайсың», «тамаша»
сөздері арқылы
бағаланады
|
Дұрыс және бұрыс
кестесі
|
|
«Аурудың себептері және одан
сақтану» тақырыбында төменгі сынып оқушыларына нұсқаулық
жазу.
|
«Аурудың себептері және одан
сақтану» тақырыбында төменгі сынып оқушыларына нұсқаулық жазады
және оқып береді.
|
Бірін-бірі бағалайды. Шапалақ
арқылы
|
Оқушы
дәптері
|
Үйге
тапсырма
5
мин
|
«Қазіргі жиі кездесетін
балалар ауруы және емдеу жолдары» мектеп медбикесімен кездесіп
сұхбат алыңыздар
|
Күнделіктеріне жазып
алады.
|
|
|
Рефлекс
5
мин
|
Стикерлер
таратады.
Бүгінгі сабақ ұнады
ма?
Несімен
ұнады?
Не үйрендің? – сұрақтарына
жауап жазу
|
Оқушылар стикерге жауаптарын
жазып, тақтаға
жапсырады.
|
|
|