Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлім: |
3-бөлім: Денсаулық – зор байлық |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Көрпебаева А. |
|
Күні: |
17.10.24 ж. |
|
Сыныбы:6 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Дәрумендер – денсаулық кепілі |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.1.3.1 тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, ұсынылған факті мен көзқарасты ажырата білу. 7.2.1.1. мәтіндік және графиктік / кесте, диаграмма, сурет, шартты белгілер/ ақпаратты интерпретациялау; |
|
Сабақтың мақсаты: |
- тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсінеді, ұсынылған факті мен көзқарасты ажырата біледі. - мәтіндік және графиктік (кесте) ақпаратты интерпретациялайды; |
Сабақтың барысы:
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дәрумендер - денсаулық кепілі. 7-сынып. Арман ПВ. Жаңа оқулық. ҚМЖ. Сабақ жоспары.
Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлім: |
3-бөлім: Денсаулық – зор байлық |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Көрпебаева А. |
|
Күні: |
17.10.24 ж. |
|
Сыныбы:6 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Дәрумендер – денсаулық кепілі |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.1.3.1 тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, ұсынылған факті мен көзқарасты ажырата білу. 7.2.1.1. мәтіндік және графиктік / кесте, диаграмма, сурет, шартты белгілер/ ақпаратты интерпретациялау; |
|
Сабақтың мақсаты: |
- тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсінеді, ұсынылған факті мен көзқарасты ажырата біледі. - мәтіндік және графиктік (кесте) ақпаратты интерпретациялайды; |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту
|
Сәлемдесу. Психологиялық ахуал қалыптастыру Оқушыларды түгелдейді, оқу құралдарын тексереді. Үй тапсырмасы сұралады. |
Мұғаліммен амандасады, оқу құралдарын дайындайды. «Өзіме -көршіме» әдісі Оқушылар шеңбер болып тұрып,қолындағы қағазды өзіме дегенде өзіне алады, көршіңе дегенде көршісіне береді. Қағазды ашып ішіндегі тапсырмаларды орындайды. Тапсырмалар:Көршімнің шашын сипалағым келіп тұр Көршіме тілек айтқым келіп тұр Көршімнің қолын алғым келіп тұр Көршіме комплимент айтқым келіп тұр Көршімді құшақтағым келіп тұр Көршіме массаж жасағым келіп тұр Көршіме ән айтқым келіп тұр Көршіме тақпақ айтқым келіп тұр Көршімнің жақсы тұстарын айтқым келіп тұр Көршімнің хоббиін айтқым келіп тұр Көршімнің ұнататын сабақтары Көршімнің ұнататын спорттық ойындары |
Тиімділігі: оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл-күйін көтереді, бауырмалдығын оятады |
Оқулық, жұмыс дәптерлері
|
||||
|
Жаңа сабақ |
Ойқозғау.
1-тапсырма Тыңдалым
2-тапсырма. Сынып
3-тапсырма Оқылым Топтық жұмыс
4-тапсырма. Оқылымнан кейінгі тапсырма |
Жақсы дәрі – тілге ащы болғанмен, дертке шипа. Жан ауырса, тән азады, Қайғы басса, жан азады. Нақыл сөздердің мағынасын тарқатып айтыңдар Қызығушылықты ояту, сабаққа болжам жасау. Қастек Баянбайдың «Дәрумендер дауасы» өлеңін тыңдап, ондағы деректер мен автор көзқарасын анықта. Дәруменнің қандай түрлерін пайдаланып жүрсің? Бір-біріңе сұрақ қою арқылы анықтап, сұхбат құрыңдар. Графиктік мәтінді интерпретациялап, тұтас мәтін түрінде оқы,. Сызбаны өзің білетін ақпаратпен толықтыр.
Ағзада дәрумен жетіспеушілігін болдырмау үшін не істеу керек? |
Дескриптор: -нақыл сөздердің мағынасын түсіндіреді; -мәтіннің негізгі ойын анықтайды; -сұрақтарға жауап береді. -деректер мен автор көзқарасын анықтайды. ҚБ. «Жарайсың!», «Өте жақсы!», «Дәл таптың!» сөздері арқылы ынталандыру. Дескриптор: - мәтіндік және графиктік (кесте) ақпаратты интерпретациялайды |
Оқулық 43-бет «Жарайсың!»деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
||||
|
Сабақтың ортасы . |
ӘТН 5-тапсырма. Жазылым Жеке жұмыс |
Оқушылар «Қанатты сөздерк» туралы ережесін оқып, мысалдар келтіреді, бір-біріне сұрақтар қояды.
ӘТН Төмендегі сөздерді екі топқа бөліп жаз.
|
«Қолпаштау» әдісі
Дескриптор: -Қанатты сөздер мен мақал-мәтелдерді ажыратады.
ҚБ. «Фигуралар» әдісі арқылы бағалау. Оқушыларды жауаптарын түрлі фигуралармен бағалау.
|
Оқулық, жұмыс дәптерлері, ДК
|
||||
|
Сергіту сәті |
Сергіту сәті. «Орныңды тап» |
Оқушылардың қолына қазақ әріптері беріледі, жүргізуші сөзді атаған соң оқушылар сөздегі орындарын тауып тұра қалу керек.
|
|
|
||||
|
Сабақты бекіту |
6-тапсырма. Жұптық жұмыс
|
Кесте бойынша нұсқаулық құрастырып жаз.
|
Дескриптор: -кесте бойынша нұсқаулық құрастырып жазады. |
Оқулық |
||||
|
Үй тапсырмасы |
7-тапсырма
8-тапсырма. |
Ізденімдік тапсырма Тобыңмен не жұбыңмен екі тапсырманың бірін орында.
Дәрумендер туралы өлең не ойтолғау жаз. |
|
Оқулық |
||||
|
Сабақ соңындағы рефлексия |
Рефлексия «Бөлмедегі заттар» әдісі
|
Сабаққа рефлексия жасау үшін әр оқушы бөлмедегі бір жансыз заттың атын жазады. Қағаздар жиналып, әр оқушы бір қағаздан суырып алады да, сол заттың атынан бүгінгі сабақ, өзінің оған қатысы туралы сөйлейді. |
|
|
шағым қалдыра аласыз







