САБАҚ: 3-бөлім:Денсаулық –зор байлықп.21 Дәрумендер –денсаулық кепілі | МЕКТЕП: Кеңес орта мектебі Шал ақын ауданы |
КҮНІ: 12.11.2018 ж | Мұғалімнің аты-жөні: Нурмаганбетова Акнур Макеновна |
СЫНЫП: 7 7- сағат | Қатысқандар: 8 | Қатыспағандар: |
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: | 5.Т/А1. Тірек сөздер мен ұсынылған иллюстрациялар арқылы тақырыпты болжау. 5.05 Мәтін мазмұнын түсінуге,нақты ақпараттар анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру. 7.ӘТН2. Сөйлеу тіліндегі интонация, кідіріс, логикалық екпіннің мәнін түсініп қолдану
|
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар орындай алады: |
| Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. |
| Оқушылардың көпшілігі орындай алады: |
| Топтық жұмысты брлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды. |
| Кейбір оқушылар орындай алады: |
| Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады |
Бағалау критерийі | Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады. |
Тілдік мақсат | Оқушылар орындай алады:Тілдік дағдыларды қолдана алады.Тақырыпты мазмұндайды,түсіндіреді,Мәтінді үнтаспадан тыңдайды,мәтіндегі негізгі ойды анықтайды. |
Құндылықтарға баулу | Зайырлы қоғам және жоғары руханият. Салауатты өмір салты |
Пәнаралық байланыс | Биология пәні |
Алдыңы оқу: | Дәрілік шөптердің денсаулыққа пайдасы |
ЖОСПАР
|
Жоспарлауға арналан уақыт | Жоспарланған жаттығу түрлері | ресурстар |
БАСЫ 3 мин. | І. Ұйымдастыру кезеңі«kahoot» бағдарламасы бойынша онлайн тест алу ,нәтижесі интербелсенді тақтаға шығады. Өткен тақырып бойынша әр түрлі деңгейдегі сұрақтар беріледі, оқушылар ұялы телефондар арқылы жауап бередіӘр балаға жолдасын бағалау үшін бағалау парағы беріледі | Онлайн-интернет
|
|
|
|
ОРТАСЫ 30 мин. | ІІ. Жаңа сабақЖемістер мен көкөністер суретін беріп екі топқа бөлу ( «Жемістер»тобы, «Көкеністер»тобы)Мақсаты: берілген суреттер арқылы сабақтың тақырыбын болжау.Толықтыруға арналған сұрақтар. Сабақтың мақсатымен таныстыру.
1-тапсырма Қызығушылықты ояту « Дәрумендердің адам денсаулығына пайдасы қандай? » бейнеролик көру арқылы тақырыпты ашу.Тыңдалым-айтылым,жазылым. Түсінгенді постермен қорғау І топ«ПОПС»формуласы1-сөйлем. «Менің ойымша...»2-сөйлем: «Мен оны былай түсінемін...»3-сөйлем: «Оны мына деректермен,мысалдармен дәлелдеймін»4-сөйлем: «Осыған байланысты мен мынадай қорытынды шешімге келдім...»
ІІ топ «4 сөйлем» тәсілі1-сөйлем. пікір;2-сөйлем:дәлел,3-сөйлем:мысал;4-сөйлем:Қорытынды;
2-тапсырма Оқылым: «Дәрумендер-денсаулық кепілі »мәтінін түсініп оқу.Мазмұнына сүйене отырып тұжырымдарды таратып айту. «Қорапша»әдісі.Мәтін бойынша бір сұрақтан стикерге дайындау өзі бағалайтын оқушыға,жазбаша жауап береді ,бір-бірін бағалайды.Мақсаты: Ашық-жабық сұрақтар арқылы оқылым-айтылым дағдыларын қалыптастыру.
Жазылым 3-тапсырма
«Кімнің жады мықты?» әдісі естеріне сақтап жазу Жеміс,көкеніс аттарын үш тілде жазу
Сергіту сәті «Кел.билейік»
Тыңдалым: 4-тапсырма Топпен жұмыс «Қағаз жаю »әдісі І топШарты:Интернет желісінен «Көкеністердегі дәрумендер» туралы мәлімет алуКестені толтырып ,жіпке ілуІІ топШарты:Интернет желісінен «Жеміс-жидек құрамындағы дәрумендер» туралы мәлімет алуКестені толтырып ,жіпке ілуБір-бірін бағалайды.Мақсаты: Ашық-жабық сұрақтар арқылы тыңдалым-айтылым дағдыларын қалыптастыру. |
суреттер
бейнеролик
АКТ
оқулық
оқулық
Әдеби тіл нормасы
бейнеролик
АКТбағалау парақшасы |
2 мин.
10мин.
8 мин.
2 мин.
8 мин.
|
|
|
СОҢЫ 7 мин. | Қалыптастырушы бағалау
Кері байланыс,өзін-өзі бағалауҮйге тапсырма: 5-тапсырма 45-бетОтбасы мүшелерінің немесе сыныптастарыңның табиғи дәрумендер мен препарат дәрумендерді қолдануы туралы сауалнама дайындаңдар.Сауалнама нәтижесін шығарып қорытынды жасаңдар.
Рефлексия
|
бағалау парақшасы
Стикерлер |
|
|
|
Қосымша мәлімет |
Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? | Бағалау-оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс-денсаулық және қауіпсіздік,АКТ-мен байланыс.Құндылықтармен байланыс(тәрбие элементі) |
Топтық, жұптық жұмыстар арқылы оқушыларға өзара қолдау, көмек көрсету жүзеге асырылады.Ширату жаттығулары,бейнеролик ұсыну,белсенді оқу әдістері,әдеби тіл нормаларын еске түсіру арқылы. | 1. Оқушылардың қажетті білімдерін білу мақсатында ашық,жабық сұрақтар беріледі. 2.Топтық жұмыс арқылы оқушылардың бірлескен әрекетін бақылау, өзара сұрақ –жауап алу арқылы жетістіктерін айқындау.3. Кері байланыс (ауызша)4. Әр оқушының ОМ жеткендігін анықтау үшін бағалау критерийлері мен дескрипторлар қолдану, Бағалау парағы,бір-бірін бағалау,кері айланыс,рефлексия. | АКТ.,биология пәнімен байланыс. Салауатты өмір салты.
|