|
Бөлім |
“Дені саудың – жаны сау” |
||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Дәрумендердің пайдасы «Аурудың себебі». Қ.Баянбай «Алма» |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.9.1 – сұраққа жауапты анықтамалық кітаптардан, жинақтардан, сөздіктерден табу және ақпаратты берілген үлгі кестеге салу |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қосымша мәліметтер жинау Мәліметтерді кестеге түсіру |
||||
|
Құндылық |
Денсаулықты қадірлеуге, салауатты өмір салтын ұстануға, ойдың тазалығын және эмоционалды тұрақтылыққа баулу. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Лабиринт» ойыны |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар допты лабиринт арқылы жүргізіп, тесікке түсіреді |
|
Қатты қағаздан жасалған лабиринт, доп |
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 10 мин |
Үй тапсырмасын тексеру Өзің қыста қандай еңбек түрін атқарасың? Оның пайдасы неде? Жаз. «Ой қозғау» Жеміс жеудің қандай пайдасы бар? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Қосымша мәліметтер жинайсың Арнайы кестеге түсіресің Бейнежазба ұсыну
1-тапсырм Ұжымдық жұмыс «Түртіп алу» әдісі Мәтінді түсініп оқы. Мәтін не туралы? ЕББҚ Мәтін не туралы? Талқылау сұрақтары: 1.Мәтіннен өзіңе қажет қандай ақпарат алдың? |
Қыстағы өзі атқаратын еңбек түрін және оның пайдасын жазады Жемістердің адам ағзасына пайдасы туралы айтады Бейнежазбаны тамашалайды 1.мәтіннің негізгі ойын айтады |
Дескриптор: - қысқы еңбек түрін және оның пайдасын жазады(1б) Мадақтау Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Қолсағаттың корпусын алға жылжыту Дескриптор: -мәтіннің негізгі ойын айтады(1б) |
https://youtu.be/enOg9s8Xfbs?t=97 Оқулық 27- бет Қолсағат |
|
|
8 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жұптық жұмыс «Кесте» әдісі Мәтінге сүйеніп,кестені толтыр. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Тапсырма орындау барысында не үйрендің? |
1. мәтінде айтылған ауру түрін жазады 2.аурудың белгілерін жазады 3.қажетті дәрумендерді жазады 4.С дәрумені бар жемістерді жазады |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: - мәтінде айтылған ауру түрін жазады(1б) -аурудың белгілерін жазады(1б) -қажетті дәрумендерді жазады(1б) -С дәрумені бар жемістерді жазады(1б) «Басбармақ» арқылы |
Таратпа қаламсап |
|
|
10 мин
|
3 – тапсырма Жеке жұмыс «Оқы, жина, талда» әдісі Өлеңді оқы. Кестедегі жемістер туралы мәлімет жаз. ЕББҚ Суреттегі жемістерді ата. Талқылау сұрақтары: 1.Жемістердің адам ағзасына қандай пайдасы бар? |
1. алма туралы жазады 2.анар туралы жазады 3.алмұрт туралы жазады 4.жүзім туралы жазады |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -алма туралы жазады(1б) - анар туралы жазады(1б) - алмұрт туралы жазады(1б) - жүзім туралы жазады(1б) |
Оқулық 28- бет Таратпа қаламсап |
|
|
Сабақтың соңы Рефлексия 7 мин |
«Сыныптан шығу билеті» әдісі Теңізшілердің тістері неге түсе бастады? С дәрумені жетіспесе адамның ағзасында қандай өзгеріс болады? Дәрумендерді қайдан алуға болады?
«Қолсағат» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 ) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 ) Үйге тапсырма Өзің ұнататын жемістер және олардың пайдасы туралы жаз. |
Сұрақ жауап беріп, сыныптан шығып кетеді(сұраққа жауап берген оқушы үшін сабақ аяқталды)
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай сағаттың корпусын қадамдарға жылжытумен анықтайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Белдігін де цифр 10 –ға дейін цифр жазылған қолсағат |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дәрумендердің пайдасы ҚМЖ 2 сын Әдебиеттік оқу
Дәрумендердің пайдасы ҚМЖ 2 сын Әдебиеттік оқу
|
Бөлім |
“Дені саудың – жаны сау” |
||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Дәрумендердің пайдасы «Аурудың себебі». Қ.Баянбай «Алма» |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.9.1 – сұраққа жауапты анықтамалық кітаптардан, жинақтардан, сөздіктерден табу және ақпаратты берілген үлгі кестеге салу |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қосымша мәліметтер жинау Мәліметтерді кестеге түсіру |
||||
|
Құндылық |
Денсаулықты қадірлеуге, салауатты өмір салтын ұстануға, ойдың тазалығын және эмоционалды тұрақтылыққа баулу. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Лабиринт» ойыны |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар допты лабиринт арқылы жүргізіп, тесікке түсіреді |
|
Қатты қағаздан жасалған лабиринт, доп |
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 10 мин |
Үй тапсырмасын тексеру Өзің қыста қандай еңбек түрін атқарасың? Оның пайдасы неде? Жаз. «Ой қозғау» Жеміс жеудің қандай пайдасы бар? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Қосымша мәліметтер жинайсың Арнайы кестеге түсіресің Бейнежазба ұсыну
1-тапсырм Ұжымдық жұмыс «Түртіп алу» әдісі Мәтінді түсініп оқы. Мәтін не туралы? ЕББҚ Мәтін не туралы? Талқылау сұрақтары: 1.Мәтіннен өзіңе қажет қандай ақпарат алдың? |
Қыстағы өзі атқаратын еңбек түрін және оның пайдасын жазады Жемістердің адам ағзасына пайдасы туралы айтады Бейнежазбаны тамашалайды 1.мәтіннің негізгі ойын айтады |
Дескриптор: - қысқы еңбек түрін және оның пайдасын жазады(1б) Мадақтау Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Қолсағаттың корпусын алға жылжыту Дескриптор: -мәтіннің негізгі ойын айтады(1б) |
https://youtu.be/enOg9s8Xfbs?t=97 Оқулық 27- бет Қолсағат |
|
|
8 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жұптық жұмыс «Кесте» әдісі Мәтінге сүйеніп,кестені толтыр. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Тапсырма орындау барысында не үйрендің? |
1. мәтінде айтылған ауру түрін жазады 2.аурудың белгілерін жазады 3.қажетті дәрумендерді жазады 4.С дәрумені бар жемістерді жазады |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: - мәтінде айтылған ауру түрін жазады(1б) -аурудың белгілерін жазады(1б) -қажетті дәрумендерді жазады(1б) -С дәрумені бар жемістерді жазады(1б) «Басбармақ» арқылы |
Таратпа қаламсап |
|
|
10 мин
|
3 – тапсырма Жеке жұмыс «Оқы, жина, талда» әдісі Өлеңді оқы. Кестедегі жемістер туралы мәлімет жаз. ЕББҚ Суреттегі жемістерді ата. Талқылау сұрақтары: 1.Жемістердің адам ағзасына қандай пайдасы бар? |
1. алма туралы жазады 2.анар туралы жазады 3.алмұрт туралы жазады 4.жүзім туралы жазады |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -алма туралы жазады(1б) - анар туралы жазады(1б) - алмұрт туралы жазады(1б) - жүзім туралы жазады(1б) |
Оқулық 28- бет Таратпа қаламсап |
|
|
Сабақтың соңы Рефлексия 7 мин |
«Сыныптан шығу билеті» әдісі Теңізшілердің тістері неге түсе бастады? С дәрумені жетіспесе адамның ағзасында қандай өзгеріс болады? Дәрумендерді қайдан алуға болады?
«Қолсағат» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 ) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 ) Үйге тапсырма Өзің ұнататын жемістер және олардың пайдасы туралы жаз. |
Сұрақ жауап беріп, сыныптан шығып кетеді(сұраққа жауап берген оқушы үшін сабақ аяқталды)
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай сағаттың корпусын қадамдарға жылжытумен анықтайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Белдігін де цифр 10 –ға дейін цифр жазылған қолсағат |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз















