|
Білім беру ұйымының атауы |
№10 Ақпан батыр атындағы ЖОББМ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Дені саудың жаны сау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Уалиханова С.К. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
06.02.2023. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
2Б |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тақырыбы |
60. Дәруменнің пайдасы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.1.1 мәтінді дауыстап дұрыс әрі түсініп оқу, рөлге бөліп, мәнерлеп оқу 2.2.7.1 мұғалімнің көмегімен шығармадағы көркемдегіш құралдарды (теңеу, кейіптеу) табу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылар өлеңді рөлге бөліп оқып, кейіптеу кейіпкерлерін атайды, өлеңдегі көркемдегіш құралдарды табады. Тақырып бойынша ой қорытып, шағын мәтін құрап айтады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар3 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 минут |
I.Ұйымдастыру. Сәлемдесу. Психологиялық дайындық Мейірімді жүрекпен Ақ пейілді тілекпен Амандасып алайық Бір жадырап қалайық |
1.Мұғаліммен сәлемдеседі. 2. Өлең шумағын мәнерлеп айтады |
Жарайсыңдар! |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
4 минут 4минут |
Үй тапсырмасын сұрау. Мәтінді түсініп оқы. Ертегі мазмұны бойынша тышқан қыздың жолын сызбамен бейнеле. Өткенді пысықтау. «Микрофон» әдісі
|
Оқып келген мәтіні туралы түсінік айтады Сұрақтарға жауап береді, өз ойларын айтады |
ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс! Дескриптор: 1.Сұрақтарға жауап береді. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 2минут Білу. Түсіну 5минут 6минут 2минут 2минут 3минут 3минут 3минут 1минут 3минут |
Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстырамын. III. Жаңа тақырып. Білу және түсіну Оқулықпен жұмыс. 1-тапсырма. Көгөністердің денсаулыққа пайдасы туралы не білесің? Көгөністердің денсаулыққа пайдасы зор. Олардың бірі бойды өсіреді, екіншісі ағзаға пайдалы. Көз ауруын кетіреді. Күш береді. 2-тапсырма. «Түсініп оқу» әдісі. Оқылым. Дәруменнің пайдасы
«Сөздік жұмысы» айдары темірдің көзі дәрумін – алманың құрамында темір минералы бар деген мағынада 3-тапсырма. Кейіптеу тәсілімен суреттелген кейіпкерлерді ата. Сәбіз, қарбыз, пияз, алма, қызылша. Сергіту сәті Күлкі витамни әні
ЕБҚ 1. Қандай зиянды тағамдарды білесің? 2. Достарыңа зиянды тағамдарды пайдаланбау жөнінде қандай кеңес ұсынар едің? Кім тапқыр? 4-тапсырма. Жұмбақты шеш. Шешуі болған сөздің суретін сал. Бұл не деген көп киім, Жетпіс қабат көк киім. Жаңбыр одан өтпейді, Қабат-қабат тоны бар, Түймелеуге жетпейді. Орамжапырақ. Білгенің жөн Жылдың кез келген уақытында адам ағзасына көгөністер қажет. Көгөністі пайдалану арқылы ағзамызды дәрумендермен қамтамасыз етеміз. 5-тапсырма. Сурет бойынша ойыңды қорытып айтып бер.
Жеміс-жидектер дәрумендерге бай. Олардың әрқайсысының ағзаға пайдасы бар. Жемістерде А, В, С, Д, Е дәрумендері кездеседі. Сондықтан күнделікті жеміс жеп тұрк керек. Денсаулық-басты байлық. |
Өз ойларын айтады Мәтінді рөлге бөліп оқиды. Өз ойларын айтады Кейіпкерлерді атайды Сергіту сәтін іс-қимылмен көрсетеді. Жұмбақты шешеді. Мақалды көшіріп жазады тақырып бойынша ой қорытып, шағын мәтін құрап айтады. |
ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс! Талпын! Дескриптор: 1. Көгөністің пайдасы туралы айтады. Дескриптор: 1.өлеңді мәнерлеп, рөлге бөліп оқиды; 2.айтыс тақырыбына сай қорытынды ой айтады Дескриптор: 1.өлеңдегі кейіптеу кейіпкерлерін анықтайды. Дескриптор: 1.Жұмбақты шешеді. 2.Шешуіндегі сөзге сурет салады
Дескриптор: тақырып бойынша ой қорытып, шағын мәтін құрап айтады. |
Оқулық Сурет
Оқулық кесте
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 2 минут 2мин Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Білім беру ұйымының
атауы
№10 Ақпан батыр атындағы
ЖОББМ Пәні: Әдебиеттік
оқу Бөлім: Дені саудың жаны
сау Педагогтің
аты-жөні: Уалиханова
С.К. Күні: 06.02.2023. Сынып: 2Б Тақырыбы 60. Дәруменнің
пайдасы Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаты:
2.2.1.1 мәтінді
дауыстап дұрыс әрі түсініп оқу, рөлге бөліп, мәнерлеп
оқу
2.2.7.1 мұғалімнің
көмегімен шығармадағы көркемдегіш құралдарды (теңеу, кейіптеу)
табу Сабақтың
мақсаты Оқушылар өлеңді рөлге бөліп
оқып, кейіптеу кейіпкерлерін атайды, өлеңдегі көркемдегіш
құралдарды табады. Тақырып бойынша ой қорытып, шағын мәтін құрап
айтады. Сабақтың
барысы Сабақтың жоспарланған
кезеңдері Педагогтің
әрекеті Оқушының
әрекеті Бағалау Ресурстар3
Сабақтың
басы 2
минут
I.Ұйымдастыру.
Сәлемдесу.
Психологиялық
дайындық
Мейірімді
жүрекпен
Ақ пейілді
тілекпен
Амандасып
алайық Бір жадырап
қалайық
1.Мұғаліммен
сәлемдеседі. 2.
Өлең шумағын мәнерлеп
айтады Жарайсыңдар!
4
минут
4минут
Үй тапсырмасын
сұрау.
Мәтінді түсініп
оқы.
Ертегі мазмұны
бойынша тышқан қыздың жолын
сызбамен
бейнеле.
Өткенді пысықтау.
«Микрофон» әдісі
Ертегіде
қиял-ғажайып оқиға бар ма?
Ертегінің аяқталуы
саған ұнады ма?
Ертегідегі ұнамды
кейіпкерлерді ата.
Мәтіннің авторы
кім? Тышқан қыз қайтадан адам
қалпына келуі үшін не
істейді?
Оқып келген мәтіні туралы
түсінік айтады
Сұрақтарға жауап
береді, өз ойларын
айтады
ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы!
Дұрыс!
Дескриптор: 1.Сұрақтарға жауап
береді.
Сабақтың
ортасы
2минут
Білу.
Түсіну
5минут
6минут
2минут
2минут
3минут
3минут
3минут
1минут
3минут
Оқушыларды оқу
мақсаты және бағалау критерийімен
таныстырамын.
III. Жаңа
тақырып.
Білу және
түсіну Оқулықпен
жұмыс.
1-тапсырма. Көгөністердің денсаулыққа
пайдасы туралы не білесің?
Көгөністердің
денсаулыққа пайдасы зор. Олардың бірі бойды өсіреді, екіншісі
ағзаға пайдалы. Көз ауруын кетіреді. Күш
береді.
2-тапсырма.
«Түсініп оқу» әдісі.
Оқылым. Дәруменнің
пайдасы
«Сөздік жұмысы»
айдары
темірдің көзі
дәрумін – алманың құрамында темір
минералы бар деген мағынада
3-тапсырма. Кейіптеу тәсілімен суреттелген
кейіпкерлерді ата.
Сәбіз, қарбыз, пияз,
алма, қызылша.
Сергіту
сәті
Күлкі витамни
әні
ЕБҚ
1. Қандай зиянды тағамдарды
білесің?
2. Достарыңа зиянды
тағамдарды пайдаланбау жөнінде қандай кеңес ұсынар
едің?
Кім
тапқыр?
4-тапсырма. Жұмбақты шеш. Шешуі болған
сөздің суретін сал.
Бұл не деген көп
киім,
Жетпіс қабат көк
киім.
Жаңбыр одан
өтпейді,
Қабат-қабат тоны
бар,
Түймелеуге жетпейді.
Орамжапырақ.
Білгенің
жөн
Жылдың кез келген
уақытында адам ағзасына көгөністер қажет. Көгөністі пайдалану
арқылы ағзамызды дәрумендермен қамтамасыз
етеміз.
5-тапсырма. Сурет бойынша ойыңды қорытып
айтып бер.
Жеміс-жидектер
дәрумендерге бай. Олардың әрқайсысының ағзаға пайдасы бар.
Жемістерде А, В, С, Д, Е дәрумендері кездеседі. Сондықтан
күнделікті жеміс жеп тұрк керек. Денсаулық-басты
байлық.
Өз ойларын
айтады
Мәтінді рөлге бөліп
оқиды.
Өз ойларын
айтады
Кейіпкерлерді
атайды
Сергіту сәтін іс-қимылмен
көрсетеді.
Жұмбақты
шешеді.
Мақалды көшіріп
жазады тақырып бойынша ой қорытып,
шағын мәтін құрап
айтады. ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс!
Талпын! Дескриптор:
1. Көгөністің пайдасы туралы
айтады. Дескриптор: 1.өлеңді мәнерлеп, рөлге бөліп
оқиды; 2.айтыс тақырыбына сай
қорытынды ой айтады
Дескриптор: 1.өлеңдегі кейіптеу кейіпкерлерін
анықтайды.
Дескриптор:
1.Жұмбақты
шешеді.
2.Шешуіндегі сөзге
сурет салады
Дескриптор: тақырып бойынша ой қорытып,
шағын мәтін құрап
айтады.
Оқулық
Сурет
Оқулық
кесте
Сабақтың
соңы
2
минут
2мин | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
















