|
|
Ю. Сареми атындағы №107 мектеп-лицейі Қысқа мерзімді жоспар |
|||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: Денісаудың-жаны сау. |
|||||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: Усманова Д |
|||||||
|
Сынып: 2-Д |
Қатысқан оқушылар: |
Қатыспаған оқушылар : |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Дәруменнің пайдасы. |
||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
2.2.3.1 күнделікті өмірде кездесетін жағдаяттарда қызығушылығы бойынша сұхбаттасына сұрақ қою, диалогке қатысу барысында этикет сөздерді қолдану; 2.3.2.1 шағын мәтіндегі жиі қолданылатын сөздерден құрастырылған қарапайым фразалардың/сөйлемдердің мағынасын түсіну. |
|||||||
|
Сабақтың мақсаты : (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
Диалогке қатысу барысында этикет сөздерді қолдану және сұхбаттасына қызығушылығы бойынша сұрақтар қою.
Шағын мәтіндердегі жиі қолданылатын сөйлемдердің мағынасын түсіну. |
|||||||
|
Сабақтың құндылығы |
Тәртіп-тәрбие бастауы. |
|||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|||
|
Сабақтың басы 8 минут |
|
Дескриптор: -Тапсырманы толық, дұрыс орындаса 3ұпай |
Интербелсенді тақта жұмыс дәптері |
|
||||
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
Жаңа сөздер: Пайдалы, ағза, дәрумен, табиғи
Саралау тәсілі. Ресурстық тәсілді қолданамын. Қазақша түсіне бермейтін оқушыларға керекті сөздерді беремін
Дәрумендер-адамның денсаулығы мен өсуіне қажетті заттар. Олар негізінен жеміс-жидектерде, сүт өнімдерінде және жұмыртқада кездеседі.
Жасанды интеллект қолдану: Chat GPT арқылы жемістер мен жидектер және көкөністердің суретін көрсету
Саралау: Қолдауды қажет ететін оқушылар: Суреттен пайдалы тағамдарды тап,боя: (алма, сәбіз, асқабақ) Орта деңгей: Сөйлемдерді толықтырып жазады Сәбіз-....... пайдалы. Сүт-........ пайдалы. Алма-......... пайдалы. Қабілетті оқушылар: Қай тағамдарда дәрумен көп? Сұраққа жауап жазады.
2-тапсырма.Оқиық. Оқы.Сұрақтарға жауап бер. Сұрақтар: -Адам ағзасына қандай дәрумендер пайдалы? -Табиғи дәрумен неде көп? -Қымызда қандай дәрумен бар?
3-тапсырма. Айтайық. «Қарлы кесек» ойыны. Оқушылар екі топқа бөлініп, ұсынылған «Дәрумендер» бойынша әңгіме өрбітеді. Бірінші топтың оқушысы әңгіменің басын бастап, допты екінші топқа лақтырады, олардың міндеті – басталған әңгімені жалғастырып, өз ойымен толықтыру.
шашқа пайдалы көзге пайдалы тіске пайдалы – Қандай жемістерде саған қажет дәрумендер бар деп ойлайсың? 4-тапсырма. Жазайық.
А дәрумені
В дәрумені
С дәрумені ,
|
Жаңа сөздерді айтады, қайталайды. Аудармасын мұғалімнің көмегімен айтып шығады.
Дәрумендер туралы мәлімет алады
Суретті көреді Оқушылар жемістер мен көкөністерді бір-бірінен ажыратады
Пайдалы тағамдарды табады
Сөйлемдерді толықтырады
Сұраққа жауап жазады
Мәтінді оқып ,сұрақтарға жауап береді
Топтық жұмыс. Суретке қарап, өз ойын айтады. Саған қажет дәрумендер қандай жемістерде болады? Әңгімелеп береді.
Сөйлемдерді толықтырып жазады |
Дескриптор: -пайдалы тағамдарды табады 1ұпай
-сөйлемдерді толықтырады 2ұпай
-сұраққа жауап береді -қатесіз,әдемі жазады 3ұпай
Дескриптор: -жаңа сөздерді естесақтайды; -мәтінді мұқият тыңдайды; -жеміс пен көгөністерді ажыратады; -мәтінді оқып, сұраққа жауапбереді 3ұпай
Дескриптор: -Суретті пайдаланады -ойын жалғастыра алады -тілдік норманы сақтайды 3ұпай Дескриптор: -пайдалы дәрумендермен танысады -жемістердегі дәрумендердің пайдасы туралы айтады; -сөйлемдерді толықтырып жазады 3ұпай
|
Жұмыс дәптерлері Интербелсенді тақта
Интербелсенді тақта
Жұмыс дәптері Оқулық
Оқулық Сурет Доп
Оқулық Жұмыс дәптері |
|
|||
|
Сабақтың соңы 7 мин
|
Кері байланыс. «Еркін микрофон»әдісі арқылы сабақты бекіту Бағалау |
«Білім қоржыны»
1-10 баллдық жүйе бойынша бағаланады. |
|
|
||||
|
|
Үй тапсырмасын беру «Біздің бақша» тақырыбында мәтін құрау. |
Дескриптор: -мәтін құрайды -қатесіз,әдемі жазады 3ұпай |
||||||
Тексердім: __________________________________________ «______»_______________2026 ж
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
дәруменнің пайдасы
дәруменнің пайдасы
|
|
Ю. Сареми атындағы №107 мектеп-лицейі Қысқа мерзімді жоспар |
|||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: Денісаудың-жаны сау. |
|||||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: Усманова Д |
|||||||
|
Сынып: 2-Д |
Қатысқан оқушылар: |
Қатыспаған оқушылар : |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Дәруменнің пайдасы. |
||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
2.2.3.1 күнделікті өмірде кездесетін жағдаяттарда қызығушылығы бойынша сұхбаттасына сұрақ қою, диалогке қатысу барысында этикет сөздерді қолдану; 2.3.2.1 шағын мәтіндегі жиі қолданылатын сөздерден құрастырылған қарапайым фразалардың/сөйлемдердің мағынасын түсіну. |
|||||||
|
Сабақтың мақсаты : (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
Диалогке қатысу барысында этикет сөздерді қолдану және сұхбаттасына қызығушылығы бойынша сұрақтар қою.
Шағын мәтіндердегі жиі қолданылатын сөйлемдердің мағынасын түсіну. |
|||||||
|
Сабақтың құндылығы |
Тәртіп-тәрбие бастауы. |
|||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|||
|
Сабақтың басы 8 минут |
|
Дескриптор: -Тапсырманы толық, дұрыс орындаса 3ұпай |
Интербелсенді тақта жұмыс дәптері |
|
||||
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
Жаңа сөздер: Пайдалы, ағза, дәрумен, табиғи
Саралау тәсілі. Ресурстық тәсілді қолданамын. Қазақша түсіне бермейтін оқушыларға керекті сөздерді беремін
Дәрумендер-адамның денсаулығы мен өсуіне қажетті заттар. Олар негізінен жеміс-жидектерде, сүт өнімдерінде және жұмыртқада кездеседі.
Жасанды интеллект қолдану: Chat GPT арқылы жемістер мен жидектер және көкөністердің суретін көрсету
Саралау: Қолдауды қажет ететін оқушылар: Суреттен пайдалы тағамдарды тап,боя: (алма, сәбіз, асқабақ) Орта деңгей: Сөйлемдерді толықтырып жазады Сәбіз-....... пайдалы. Сүт-........ пайдалы. Алма-......... пайдалы. Қабілетті оқушылар: Қай тағамдарда дәрумен көп? Сұраққа жауап жазады.
2-тапсырма.Оқиық. Оқы.Сұрақтарға жауап бер. Сұрақтар: -Адам ағзасына қандай дәрумендер пайдалы? -Табиғи дәрумен неде көп? -Қымызда қандай дәрумен бар?
3-тапсырма. Айтайық. «Қарлы кесек» ойыны. Оқушылар екі топқа бөлініп, ұсынылған «Дәрумендер» бойынша әңгіме өрбітеді. Бірінші топтың оқушысы әңгіменің басын бастап, допты екінші топқа лақтырады, олардың міндеті – басталған әңгімені жалғастырып, өз ойымен толықтыру.
шашқа пайдалы көзге пайдалы тіске пайдалы – Қандай жемістерде саған қажет дәрумендер бар деп ойлайсың? 4-тапсырма. Жазайық.
А дәрумені
В дәрумені
С дәрумені ,
|
Жаңа сөздерді айтады, қайталайды. Аудармасын мұғалімнің көмегімен айтып шығады.
Дәрумендер туралы мәлімет алады
Суретті көреді Оқушылар жемістер мен көкөністерді бір-бірінен ажыратады
Пайдалы тағамдарды табады
Сөйлемдерді толықтырады
Сұраққа жауап жазады
Мәтінді оқып ,сұрақтарға жауап береді
Топтық жұмыс. Суретке қарап, өз ойын айтады. Саған қажет дәрумендер қандай жемістерде болады? Әңгімелеп береді.
Сөйлемдерді толықтырып жазады |
Дескриптор: -пайдалы тағамдарды табады 1ұпай
-сөйлемдерді толықтырады 2ұпай
-сұраққа жауап береді -қатесіз,әдемі жазады 3ұпай
Дескриптор: -жаңа сөздерді естесақтайды; -мәтінді мұқият тыңдайды; -жеміс пен көгөністерді ажыратады; -мәтінді оқып, сұраққа жауапбереді 3ұпай
Дескриптор: -Суретті пайдаланады -ойын жалғастыра алады -тілдік норманы сақтайды 3ұпай Дескриптор: -пайдалы дәрумендермен танысады -жемістердегі дәрумендердің пайдасы туралы айтады; -сөйлемдерді толықтырып жазады 3ұпай
|
Жұмыс дәптерлері Интербелсенді тақта
Интербелсенді тақта
Жұмыс дәптері Оқулық
Оқулық Сурет Доп
Оқулық Жұмыс дәптері |
|
|||
|
Сабақтың соңы 7 мин
|
Кері байланыс. «Еркін микрофон»әдісі арқылы сабақты бекіту Бағалау |
«Білім қоржыны»
1-10 баллдық жүйе бойынша бағаланады. |
|
|
||||
|
|
Үй тапсырмасын беру «Біздің бақша» тақырыбында мәтін құрау. |
Дескриптор: -мәтін құрайды -қатесіз,әдемі жазады 3ұпай |
||||||
Тексердім: __________________________________________ «______»_______________2026 ж
шағым қалдыра аласыз














