Бекітемін
Мектеп директоры: Н. Қаратай
Аудан психологтарына арналған семинар.
Коучинг жоспары
«Дарынды және талантты балаларды анықтау.
Күні: 15.02.2021ж
|
Тақырыбы |
Дарынды және талантты балаларды анықтау |
|
Мақсаты |
Дарынды және талантты балалармен жұмыстың өзектілігін айқындау |
|
Күтілетін нәтиже |
Дарынды және талантты балалармен жұмыс жолға қойылады және олардың шығармашылық дамуына жағдай жасаудың тиімді жолдары қарастырылады. |
|
Түйінді сөз |
Дарынды және талантты балалармен жұмыс – психологтың басты міндеттерінің бірі. |
|
Ресурстар |
Постерлер, маркер, стикерлер, таратпа парақтар, видео-роликтер |
|
Бағалау |
|
|
Сабақтың барысы |
|||
|
Кезеңдері: |
Уақыт |
Коуч әрекеті |
Коучингке қатысушылар әрекеті |
|
Тренинг Топқа бөлу Тақырыпқа ену |
5 минут |
«Сатамын және сатып аламын» тренингі, шартын түсіндіреді Топқа бөлу. Әр қатысушыны дарынды және талантты арқылы топқа бөлу Дарынды, талантты балалар дегеніміз не сүрақтар беру. Сұрақ: Мына Плутарх сөзіне қарап сіздерге қандай ой келеді? /ой шақыру/ Бүгінгі біздің кездесуіміздің тақырыбы «Дарынды және талантты балаларды – анықтау»деп аталады. |
Шеңберде тұрған қатысушы қасындағы көршісіне өзінің жағымсыз қасиетін сатып, оның жақсы қасиетін сатып алады. Мысалы,«Мен еріншектігімді сізге сатып, сіздің еңбекқорлығыныңызды сатып аламын» Сыныптағы тыңдаушылар топқа бөлініп отырады. Стикерлерге ұсыныстарын білдіру. Психологтар коучтың сұрағына жауап береді |
|
Тақырыпты өрбіту мақса-тындағы топ-тық жұмыс /постер қорғау/ |
9 минут |
Дарынды және таланат-ты баланың бейнесін жасау және сипаттау
|
Постердің ережесі:
Топтар постерлерін жасап, қорғайды. Өз ойларымен бөліседі. |
|
Тақырыпты өрбіту мақсатындағы бейнеролик |
15 минут |
«Біз білмейтін...» айдарында дарынды бала Жамбыл және кавказец туралы талант-ты балалар туралы бей-нероликтер көрсетіледі. |
Қатысушылар көрсетілген бейнероликтерді ауызша талдап, ойларымен бөліседі. |
|
Миға шабуыл |
10 минут |
Не байқадыңыздар? Нұсқау: Интерактивті тақтадан Қожа қандай бала суретін көріп, өз пікірлеріңізді тұжырымдап айтып өтсеңіздер. Сұрақ:
Сын тұрғысынан ойлау арқылы топтық оқытуда бірлесіп ойлауға ықпал ету;бірлесіп жұмыс жасау үдерісін дамыту |
Әр топтан бір-бір спикер шығып өз ойларымен бөліседі Қатысушылар өз ойларын түйіндейді. Топ көшбасшылары шығып өз тобының негізгі идеяларымен алмасады. |
|
Тақырыпты өрбіту мақсатындағы топтық жұмыс /жағдаятты сахналау/ |
15 минут |
Топтарға жағдаяттар беріледі |
Қатысушылар жағдаяттарды оқып, сахналайды. Келесі топтар жағдаяттың шығу жолын айтады. |
|
Әдістемені талдау |
10мин |
Дарынды талантты оқушылардың сипаттамасын таныстыру |
Өзінің дарынды және талантты сипаттамасымен танысып шағады. |
|
Сергіту сәті |
2 минут |
Бейнеролик арқылы би қимылдары көрсетіледі |
Бейнеролик арқылы қимылды би билейді. |
|
Тақырыпты өрбіту мақсатындағы топтық жұмыс |
5 минут |
Тапсырма; Шамшырақ бейнефилмі
|
Топтар бейнефилм бойынша ойларын түсіндіреді.Өз ойларымен бөліседі. |
|
Бағалау |
2 минут |
Кері байланыс парағы |
Параққа бүгін мен білдім,білгім келеді үйрене алмадым ұсыныстарын жазады |
|
Рефлексия |
5 минут |
Қорытындылау Құрметті әріптестер біз сіздермен ойлана отырып ойлауды және топ бойынша бірлескен түрде ынтымақтастықта жұмыс жасадық. Топта бір – бірімізге сенім білдіріп дарынды және талантты балалар туралы, оларды дамыту жолдарына тоқталдық деп ойлаймын. Бүгінгі сессиямызға келіп оз ойларыңызды білдіргендеріңіз үшін көп рахмет! Сабақтарыңыздаосы әдіс – тәсілдерді пайдаланып биік жетістіктерге жете беріңіздер! |
Кері байланыс.
|
Педагог психолог: Н. Ауелбеков
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дарынды және талантты балаларды анықтау
Дарынды және талантты балаларды анықтау
Бекітемін
Мектеп директоры: Н. Қаратай
Аудан психологтарына арналған семинар.
Коучинг жоспары
«Дарынды және талантты балаларды анықтау.
Күні: 15.02.2021ж
|
Тақырыбы |
Дарынды және талантты балаларды анықтау |
|
Мақсаты |
Дарынды және талантты балалармен жұмыстың өзектілігін айқындау |
|
Күтілетін нәтиже |
Дарынды және талантты балалармен жұмыс жолға қойылады және олардың шығармашылық дамуына жағдай жасаудың тиімді жолдары қарастырылады. |
|
Түйінді сөз |
Дарынды және талантты балалармен жұмыс – психологтың басты міндеттерінің бірі. |
|
Ресурстар |
Постерлер, маркер, стикерлер, таратпа парақтар, видео-роликтер |
|
Бағалау |
|
|
Сабақтың барысы |
|||
|
Кезеңдері: |
Уақыт |
Коуч әрекеті |
Коучингке қатысушылар әрекеті |
|
Тренинг Топқа бөлу Тақырыпқа ену |
5 минут |
«Сатамын және сатып аламын» тренингі, шартын түсіндіреді Топқа бөлу. Әр қатысушыны дарынды және талантты арқылы топқа бөлу Дарынды, талантты балалар дегеніміз не сүрақтар беру. Сұрақ: Мына Плутарх сөзіне қарап сіздерге қандай ой келеді? /ой шақыру/ Бүгінгі біздің кездесуіміздің тақырыбы «Дарынды және талантты балаларды – анықтау»деп аталады. |
Шеңберде тұрған қатысушы қасындағы көршісіне өзінің жағымсыз қасиетін сатып, оның жақсы қасиетін сатып алады. Мысалы,«Мен еріншектігімді сізге сатып, сіздің еңбекқорлығыныңызды сатып аламын» Сыныптағы тыңдаушылар топқа бөлініп отырады. Стикерлерге ұсыныстарын білдіру. Психологтар коучтың сұрағына жауап береді |
|
Тақырыпты өрбіту мақса-тындағы топ-тық жұмыс /постер қорғау/ |
9 минут |
Дарынды және таланат-ты баланың бейнесін жасау және сипаттау
|
Постердің ережесі:
Топтар постерлерін жасап, қорғайды. Өз ойларымен бөліседі. |
|
Тақырыпты өрбіту мақсатындағы бейнеролик |
15 минут |
«Біз білмейтін...» айдарында дарынды бала Жамбыл және кавказец туралы талант-ты балалар туралы бей-нероликтер көрсетіледі. |
Қатысушылар көрсетілген бейнероликтерді ауызша талдап, ойларымен бөліседі. |
|
Миға шабуыл |
10 минут |
Не байқадыңыздар? Нұсқау: Интерактивті тақтадан Қожа қандай бала суретін көріп, өз пікірлеріңізді тұжырымдап айтып өтсеңіздер. Сұрақ:
Сын тұрғысынан ойлау арқылы топтық оқытуда бірлесіп ойлауға ықпал ету;бірлесіп жұмыс жасау үдерісін дамыту |
Әр топтан бір-бір спикер шығып өз ойларымен бөліседі Қатысушылар өз ойларын түйіндейді. Топ көшбасшылары шығып өз тобының негізгі идеяларымен алмасады. |
|
Тақырыпты өрбіту мақсатындағы топтық жұмыс /жағдаятты сахналау/ |
15 минут |
Топтарға жағдаяттар беріледі |
Қатысушылар жағдаяттарды оқып, сахналайды. Келесі топтар жағдаяттың шығу жолын айтады. |
|
Әдістемені талдау |
10мин |
Дарынды талантты оқушылардың сипаттамасын таныстыру |
Өзінің дарынды және талантты сипаттамасымен танысып шағады. |
|
Сергіту сәті |
2 минут |
Бейнеролик арқылы би қимылдары көрсетіледі |
Бейнеролик арқылы қимылды би билейді. |
|
Тақырыпты өрбіту мақсатындағы топтық жұмыс |
5 минут |
Тапсырма; Шамшырақ бейнефилмі
|
Топтар бейнефилм бойынша ойларын түсіндіреді.Өз ойларымен бөліседі. |
|
Бағалау |
2 минут |
Кері байланыс парағы |
Параққа бүгін мен білдім,білгім келеді үйрене алмадым ұсыныстарын жазады |
|
Рефлексия |
5 минут |
Қорытындылау Құрметті әріптестер біз сіздермен ойлана отырып ойлауды және топ бойынша бірлескен түрде ынтымақтастықта жұмыс жасадық. Топта бір – бірімізге сенім білдіріп дарынды және талантты балалар туралы, оларды дамыту жолдарына тоқталдық деп ойлаймын. Бүгінгі сессиямызға келіп оз ойларыңызды білдіргендеріңіз үшін көп рахмет! Сабақтарыңыздаосы әдіс – тәсілдерді пайдаланып биік жетістіктерге жете беріңіздер! |
Кері байланыс.
|
Педагог психолог: Н. Ауелбеков
шағым қалдыра аласыз













