|
Коучинг тақырыбы: |
Талантты және дарынды балаларды оқыту. |
|
|
Мақсаты: |
|
|
|
Оқыту нәтижесі: |
|
|
|
Негізгі идеялар: |
1) Талантты және дарынды балаларға білім беру ортасын құру. 2) Олардың қалыпты жұмыс істеу мүмкіндік жасау. |
|
|
КОУЧИНГ сабақтың өту барысы: |
Тапсырманың сипаты |
Берілген тапсырманы орындаудағы қолданылған тәсілдер |
|
Сергіту сәті |
Кім жылдам? Мен кіммін? Қатардағы ұстаздардың бірімін, Көргім келет шәкірттердің биігін. Не үшін? Үйретемін баланы, Бала деген ертеңгі қазақ жалғасы. Жалғас деген Отанымның жастары. Кімді мен үйретемін және қалай? Құқылы әрбір шәкірт білімге сай. Сондықтан да зерделеп зерттеймін де, Мақсат үшін қолданамын әдіс талай. Қазақтың еселенсе несібесі Гүлдене берсе игі киелі елі. Сол ұрпақтың бәрі де білім алған, Міне бұл ұстаздықтың нәтижесі. |
Мұғалімдер бір қатар өлең шумағын айтады |
|
1. Ұйымдастыру кезеңі: а)әріптестерді қарсы алу б)әріптестерді топтарға бөлу (дарынды, талантты деген сөздердің әріптерін әр түсті қағазға жазып, қиып тарату) (10 мин) |
І тапсырма Дарынды Таланты Талант дегеніміз не? Дарын дегеніміз не? Талантты бала дегеніміз қандай бала? Дарынды бала дегеніміз қандай бала? Дарындылық туралы екі түрлі көзқарас қалыптасқан. Сіздің ойыңыз... 1.Балалардың барлығы да дарынды болады... 2.Дарынды балалар сирек кездеседі... Сонымен сіздің ойыңызша Дарынды бала дегеніміз... Дарындылық дегеніміз – бірнеше қасиеттердің жиынтығы, ынтасы, шығармашылығы, табиғи қабілеттері. Дарынды дегеніміз – бала қабілетінің жоғарғы деңгейд бірнеше салада көрсете білуі, жалпы интелектуалдық дамуы мен нәтижені көрсету потенциалы. |
Миға шабуыл немесе ой қозғау: Топтық жұмыс. Мұғалімдер өз ойын білдіреді |
|
Дарынды оқушыға анықтама беріледі. Талантты оқушыға анықтама беріледі. Мұғалімдер дарынды оқушы туралы өз ойларын ортаға салады. (постермен жұмыс) |
||
|
Ойын «Жасырынбақ» |
ІІ тапсырма Суреттер таратылады.
Дж.Ренцуллидің дарындылық моделі. 1 – интеллектуалдық компонент (зейін, ес, және ойлау үрдістерінің деңгейі) 2 – креативтік немесе шығармашылық (қиялдың шығармашылық даму деңгейі, ерекшелігі және нәтижелілігі) 3 -мотивациялық компонент (танымдық және зерттеу белсенділігі). |
Мұғалімдер өз ойын білдіреді Суретіне қарап талдайды Дж.Ренцуллидің қай дарындылық моделіне жататынын анықтайды және нақты дәлелдер келтіреді |
|
|
«Менің бүгінгі сабақтан алған әсерім» Эссе жазу 5 минут |
|
|
Бағалау |
Өздерінің бүгінгі сабақтан алған әсерлерін смайлингтер арқылы білдірді. |
«Екі жұлдыз,бір тілек» әдісі бойынша бір-бірінің іс-әрекеттеріне баға беру |
Дж.Ренцуллидің дарындылық моделі.
-
1 – интеллектуалдық
компонент (зейін, ес, және ойлау үрдістерінің деңгейі)
-
2 – креативтік немесе
шығармашылық (қиялдың шығармашылық даму деңгейі, ерекшелігі және нәтижелілігі)
-
3 -мотивациялық компонент (танымдық және зерттеу белсенділігі
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дарынды және талантты балалармен жұмыс
Дарынды және талантты балалармен жұмыс
|
Коучинг тақырыбы: |
Талантты және дарынды балаларды оқыту. |
|
|
Мақсаты: |
|
|
|
Оқыту нәтижесі: |
|
|
|
Негізгі идеялар: |
1) Талантты және дарынды балаларға білім беру ортасын құру. 2) Олардың қалыпты жұмыс істеу мүмкіндік жасау. |
|
|
КОУЧИНГ сабақтың өту барысы: |
Тапсырманың сипаты |
Берілген тапсырманы орындаудағы қолданылған тәсілдер |
|
Сергіту сәті |
Кім жылдам? Мен кіммін? Қатардағы ұстаздардың бірімін, Көргім келет шәкірттердің биігін. Не үшін? Үйретемін баланы, Бала деген ертеңгі қазақ жалғасы. Жалғас деген Отанымның жастары. Кімді мен үйретемін және қалай? Құқылы әрбір шәкірт білімге сай. Сондықтан да зерделеп зерттеймін де, Мақсат үшін қолданамын әдіс талай. Қазақтың еселенсе несібесі Гүлдене берсе игі киелі елі. Сол ұрпақтың бәрі де білім алған, Міне бұл ұстаздықтың нәтижесі. |
Мұғалімдер бір қатар өлең шумағын айтады |
|
1. Ұйымдастыру кезеңі: а)әріптестерді қарсы алу б)әріптестерді топтарға бөлу (дарынды, талантты деген сөздердің әріптерін әр түсті қағазға жазып, қиып тарату) (10 мин) |
І тапсырма Дарынды Таланты Талант дегеніміз не? Дарын дегеніміз не? Талантты бала дегеніміз қандай бала? Дарынды бала дегеніміз қандай бала? Дарындылық туралы екі түрлі көзқарас қалыптасқан. Сіздің ойыңыз... 1.Балалардың барлығы да дарынды болады... 2.Дарынды балалар сирек кездеседі... Сонымен сіздің ойыңызша Дарынды бала дегеніміз... Дарындылық дегеніміз – бірнеше қасиеттердің жиынтығы, ынтасы, шығармашылығы, табиғи қабілеттері. Дарынды дегеніміз – бала қабілетінің жоғарғы деңгейд бірнеше салада көрсете білуі, жалпы интелектуалдық дамуы мен нәтижені көрсету потенциалы. |
Миға шабуыл немесе ой қозғау: Топтық жұмыс. Мұғалімдер өз ойын білдіреді |
|
Дарынды оқушыға анықтама беріледі. Талантты оқушыға анықтама беріледі. Мұғалімдер дарынды оқушы туралы өз ойларын ортаға салады. (постермен жұмыс) |
||
|
Ойын «Жасырынбақ» |
ІІ тапсырма Суреттер таратылады.
Дж.Ренцуллидің дарындылық моделі. 1 – интеллектуалдық компонент (зейін, ес, және ойлау үрдістерінің деңгейі) 2 – креативтік немесе шығармашылық (қиялдың шығармашылық даму деңгейі, ерекшелігі және нәтижелілігі) 3 -мотивациялық компонент (танымдық және зерттеу белсенділігі). |
Мұғалімдер өз ойын білдіреді Суретіне қарап талдайды Дж.Ренцуллидің қай дарындылық моделіне жататынын анықтайды және нақты дәлелдер келтіреді |
|
|
«Менің бүгінгі сабақтан алған әсерім» Эссе жазу 5 минут |
|
|
Бағалау |
Өздерінің бүгінгі сабақтан алған әсерлерін смайлингтер арқылы білдірді. |
«Екі жұлдыз,бір тілек» әдісі бойынша бір-бірінің іс-әрекеттеріне баға беру |
Дж.Ренцуллидің дарындылық моделі.
-
1 – интеллектуалдық
компонент (зейін, ес, және ойлау үрдістерінің деңгейі)
-
2 – креативтік немесе
шығармашылық (қиялдың шығармашылық даму деңгейі, ерекшелігі және нәтижелілігі)
-
3 -мотивациялық компонент (танымдық және зерттеу белсенділігі
шағым қалдыра аласыз















