|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 2-бөлім. А : Сәндік- қолданбалы өнер. |
Мектеп: Шайқорық |
|
|||||||
|
Күні |
Мұғалімнің аты-жөні: Егембердиева Гулназ Джумановна |
|
|||||||
|
САБАҚ: Сынып: 5 |
Қатысқан саны: |
Қатыспағандар: |
|
||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Дәстүрлі емес материалдардан сәндік бұйым. Идеяларды талқылау мен дамыту. Бұйым жасау. |
|
|||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.2.2.1. Конструкциялық, табиғи және жасанды материалдарды өңдеу үшін қол еңбегі құралдары мен жабдықтарын анықтау, сипаттау және қолдану 5.2.3.2 Түрлі конструкциялық , табиғи және жасанды материалдарды қолдана отырып, сәндік қолданбалы өнер бұйымын дайындау. |
|
|||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Дәстүрлі емес материалдарды пайдалана отырып сәндік қолданбалы өнер туындысын жасауды үйрену.Қалдық материалдарды пайдалана білу. Оқушылар идеяларды талқылап, оларды дамыту арқылы өз бұйымдарын жобалап, қолмен жасап шығады. |
|
|||||||
|
Сабақ барысы |
|
||||||||
|
Сабақ кезеңі |
Педагог іс-әрекеті |
Оқушы ірекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
|||
|
Басталуы |
Саламатсыңдарма оқушылар?көңіл-күйлерің калай?Шаттық шеңберіне турып алайық,сабағымыз жақсы көңіл-күйде өту үшін бір-бірімізге жақсы тілек жолдайық.
Т Себетпен конфет әкелу. Оқушыларға себеттен конфет алуларын сұраймын.Конфеттің түрлеріне қарай 2 топқа бөлініп отырады.
1-топ «Сары кәмпиттер» 2-топ «Көк кәмпиттер» |
Оқушылар шеңбер жасап тұрып бір- біріне жақсы тілек жолдайды Әртүрлі сәндік бұйымдардың фотосуреттерін қарап, идея жинайды
Топпен немесе жұппен өз идеяларын бөліседі Бұйымның нобайын (эскизін) салады Қандай материалдарды пайдаланатынын анықтайды
|
|
Слайд
https://infourok.ru/urok-na-temu-dstrli-emes-materialdardan-sndik-byim-3380039.html?utm_source=chatgpt.com https://www.youtube.com/watch?v=1G1RX-C_njU&utm_source=chatgpt.com |
|
|
|||
|
|
|
||||||||
|
Өткен сабақты ұшақ әдісі арқылы еске түсіру
Жаңа білім
|
Екі топ бір-біріне ұшақ ұшыру арқылы өткен тақырыптан сұрақ жолдайды. «Дорба» ішіндегі не зат? Ұстап-тұту әдісі: Оқушылар затты тауып,оған сипаттама береді. Сарамандық топтық жұмыс.Картоннан құмыра жасауды үйрену. (мысалы; құмыра негізін картоннан дайындап алып, қағаздарды жабыстыру немесе құрастыру техникасымен) дайындайды. Құмыраны қолжетімді материалдармен көркемдейді. Қол еңбегі құралдары мен жабдықтарын оқушыларға таныстыру және олардың қолдану тәсілдерін көрсету. Сергіту сәті «Хан талапай» |
Сәндік - қолданбалы өнер түрлерін баяндайды. Қазақтың ұлттық сәндік өнерін біледі және күнделікті тұрмыста қолдана алады. Бұйым жасаудағы өзгенің шығармашылдық идеясын, ойын түсіндіріп береді. «Материал тап!» тапсырмасы
Оқушылар дорбадағы асықты шашып «Ханталапай» деп қызыл хан асыққа таласады.Ханды алған оқушы мақал айтып бағалау смайлигін алады |
|
https://www.youtube.com/watch?v=1G1RX-C_njU&utm_source=chatgpt.com
|
|
|
|||
|
Бекіту
Қоротынды
Бағалау |
Кері байланыс: Шабадан, ет тартқыш, себет»
Шабадан – болашақта қажет болатын ақпараттар Ет тартқыш - ақпаратты өңдеудемін Себет – барлығын себетке тастаймын Қайталау сұрақтары (ауызша немесе жазбаша)
|
Жұмысты таныстырып және бағалап, оқушылар өз пікірлерімен бөліседі Оқушылар сұрақтарға жауап бере орырып (мадақтама, смайлик, жұлдызша т.б.)алады |
Өзара бағалау |
|
|
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дәстүрлі емес материалдан бұйым жасау
Дәстүрлі емес материалдан бұйым жасау
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 2-бөлім. А : Сәндік- қолданбалы өнер. |
Мектеп: Шайқорық |
|
|||||||
|
Күні |
Мұғалімнің аты-жөні: Егембердиева Гулназ Джумановна |
|
|||||||
|
САБАҚ: Сынып: 5 |
Қатысқан саны: |
Қатыспағандар: |
|
||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Дәстүрлі емес материалдардан сәндік бұйым. Идеяларды талқылау мен дамыту. Бұйым жасау. |
|
|||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.2.2.1. Конструкциялық, табиғи және жасанды материалдарды өңдеу үшін қол еңбегі құралдары мен жабдықтарын анықтау, сипаттау және қолдану 5.2.3.2 Түрлі конструкциялық , табиғи және жасанды материалдарды қолдана отырып, сәндік қолданбалы өнер бұйымын дайындау. |
|
|||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Дәстүрлі емес материалдарды пайдалана отырып сәндік қолданбалы өнер туындысын жасауды үйрену.Қалдық материалдарды пайдалана білу. Оқушылар идеяларды талқылап, оларды дамыту арқылы өз бұйымдарын жобалап, қолмен жасап шығады. |
|
|||||||
|
Сабақ барысы |
|
||||||||
|
Сабақ кезеңі |
Педагог іс-әрекеті |
Оқушы ірекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
|||
|
Басталуы |
Саламатсыңдарма оқушылар?көңіл-күйлерің калай?Шаттық шеңберіне турып алайық,сабағымыз жақсы көңіл-күйде өту үшін бір-бірімізге жақсы тілек жолдайық.
Т Себетпен конфет әкелу. Оқушыларға себеттен конфет алуларын сұраймын.Конфеттің түрлеріне қарай 2 топқа бөлініп отырады.
1-топ «Сары кәмпиттер» 2-топ «Көк кәмпиттер» |
Оқушылар шеңбер жасап тұрып бір- біріне жақсы тілек жолдайды Әртүрлі сәндік бұйымдардың фотосуреттерін қарап, идея жинайды
Топпен немесе жұппен өз идеяларын бөліседі Бұйымның нобайын (эскизін) салады Қандай материалдарды пайдаланатынын анықтайды
|
|
Слайд
https://infourok.ru/urok-na-temu-dstrli-emes-materialdardan-sndik-byim-3380039.html?utm_source=chatgpt.com https://www.youtube.com/watch?v=1G1RX-C_njU&utm_source=chatgpt.com |
|
|
|||
|
|
|
||||||||
|
Өткен сабақты ұшақ әдісі арқылы еске түсіру
Жаңа білім
|
Екі топ бір-біріне ұшақ ұшыру арқылы өткен тақырыптан сұрақ жолдайды. «Дорба» ішіндегі не зат? Ұстап-тұту әдісі: Оқушылар затты тауып,оған сипаттама береді. Сарамандық топтық жұмыс.Картоннан құмыра жасауды үйрену. (мысалы; құмыра негізін картоннан дайындап алып, қағаздарды жабыстыру немесе құрастыру техникасымен) дайындайды. Құмыраны қолжетімді материалдармен көркемдейді. Қол еңбегі құралдары мен жабдықтарын оқушыларға таныстыру және олардың қолдану тәсілдерін көрсету. Сергіту сәті «Хан талапай» |
Сәндік - қолданбалы өнер түрлерін баяндайды. Қазақтың ұлттық сәндік өнерін біледі және күнделікті тұрмыста қолдана алады. Бұйым жасаудағы өзгенің шығармашылдық идеясын, ойын түсіндіріп береді. «Материал тап!» тапсырмасы
Оқушылар дорбадағы асықты шашып «Ханталапай» деп қызыл хан асыққа таласады.Ханды алған оқушы мақал айтып бағалау смайлигін алады |
|
https://www.youtube.com/watch?v=1G1RX-C_njU&utm_source=chatgpt.com
|
|
|
|||
|
Бекіту
Қоротынды
Бағалау |
Кері байланыс: Шабадан, ет тартқыш, себет»
Шабадан – болашақта қажет болатын ақпараттар Ет тартқыш - ақпаратты өңдеудемін Себет – барлығын себетке тастаймын Қайталау сұрақтары (ауызша немесе жазбаша)
|
Жұмысты таныстырып және бағалап, оқушылар өз пікірлерімен бөліседі Оқушылар сұрақтарға жауап бере орырып (мадақтама, смайлик, жұлдызша т.б.)алады |
Өзара бағалау |
|
|
|
|||
шағым қалдыра аласыз
оптарға бөлу.












