|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 2-бөлім. А : Сәндік- қолданбалы өнер. |
Мектеп: «Никольск ауылының № 1 ЖОББМ» КММ |
||||||
|
Күні 22.11.2024ж. |
Мұғалімнің аты-жөні: Мухаметхали Дамира |
||||||
|
САБАҚ: Сынып: 5 |
Қатысқан саны: |
Қатыспағандар: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Дәстүрлі емес материалдардан сәндік бұйым.Бұйым дайындау |
||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.1.6.2 - бірқатар заманауи және дәстүрлі емес материалдарды білу, олардың қасиеттері мен міндеттерің анықтау 5.2.2.1 - конструкциялық, табиғи және жасанды материалдарды өңдеу үшін қол еңбегі құралдары мен жабдықтарын анықтау, сипаттау және қолдану |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Әлемдік және қазақтың ұлттық мәдени өнері, қолөнері мен дизайн туындыларының ерекшеліктерін анықтау және зерделейді. |
||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||
|
Сабақ кезеңі |
Педагог іс-әрекет |
Оқушы әрекеті |
бағалау |
Ресурстар |
|||
|
|
Сәлемдесу.Түгендеу.Т5 ережесі. Психологиялық көңіл-күйді көтеру үшін «Толқындар» жаттығу. Барлық қатысушылар бір үлкен шеңберде тұрып, қолдарын ұстайды. Мұғалім қазір толқынның басталатынын айтады, ал қатысушылар оны шеңбер бойымен қайталауы керек. «Толқындар» әртүрлі болуы мүмкін. Жүргізуші қолын көршісінің қолымен көтереді немесе оны сілкіп тастайды немесе басқа қимыл жасайды, мысалы, өз қолының саусақтарын көршісінің саусақтарымен айқастырып жасайды. Әр қатысушының міндеті - алынған қозғалысты мүмкіндігінше дәл және тез жеткізіп қайталау. Сабақтың мақсаты мен тақырыбын анықтау Мазайка бойынша топпқа бөліну. |
Сұрақ-жауап кезеңі |
өзін-өзі бағалау |
оқулық |
|||
|
Жаңа білім
|
«Миға шабуыл» әдісі Суреттегі затты көрсету. Мынау не зат? Сарамандық жұмыс.Жеке дара Түрлі-түсті қағазбен, фетрмен т.б заттармен бұйымдар дайындайды. Қолжетімді материалдармен көркемдейді. Қол еңбегі құралдары мен жабдықтарын оқушыларға таныстыру және олардың қолдану тәсілдерін көрсету. |
Бұйымдар жасау |
Сәндік - қолданбалы өнер түрлерін баяндайды. Қазақтың ұлттық және басқа да этностардың халқтарының тұрмыстық ғұрып- салтын, дәстүрін, тарихын айта алады. Бұйым жасаудағы өзгенің шығармашылдық идеясын, ойын түсіндіріп береді. |
Қағаздан өз қолымызбен бетперде жасайық. reamde.org/maski-iz-bumagi-kotorye-mozhno-sdelat-svoimi-rukami Бетперде жасау. https://www.youtube.com/watch?v=z7BeteKSkGo |
|||
|
Бекіту. |
Кері байланыс. «Блоб ағашы» |
Өз ой пікірлері |
өзара бағалау |
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дәстүрлі емес материалдардан сәндік бұйым.Бұйым дайындау
Дәстүрлі емес материалдардан сәндік бұйым.Бұйым дайындау
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 2-бөлім. А : Сәндік- қолданбалы өнер. |
Мектеп: «Никольск ауылының № 1 ЖОББМ» КММ |
||||||
|
Күні 22.11.2024ж. |
Мұғалімнің аты-жөні: Мухаметхали Дамира |
||||||
|
САБАҚ: Сынып: 5 |
Қатысқан саны: |
Қатыспағандар: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Дәстүрлі емес материалдардан сәндік бұйым.Бұйым дайындау |
||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.1.6.2 - бірқатар заманауи және дәстүрлі емес материалдарды білу, олардың қасиеттері мен міндеттерің анықтау 5.2.2.1 - конструкциялық, табиғи және жасанды материалдарды өңдеу үшін қол еңбегі құралдары мен жабдықтарын анықтау, сипаттау және қолдану |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Әлемдік және қазақтың ұлттық мәдени өнері, қолөнері мен дизайн туындыларының ерекшеліктерін анықтау және зерделейді. |
||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||
|
Сабақ кезеңі |
Педагог іс-әрекет |
Оқушы әрекеті |
бағалау |
Ресурстар |
|||
|
|
Сәлемдесу.Түгендеу.Т5 ережесі. Психологиялық көңіл-күйді көтеру үшін «Толқындар» жаттығу. Барлық қатысушылар бір үлкен шеңберде тұрып, қолдарын ұстайды. Мұғалім қазір толқынның басталатынын айтады, ал қатысушылар оны шеңбер бойымен қайталауы керек. «Толқындар» әртүрлі болуы мүмкін. Жүргізуші қолын көршісінің қолымен көтереді немесе оны сілкіп тастайды немесе басқа қимыл жасайды, мысалы, өз қолының саусақтарын көршісінің саусақтарымен айқастырып жасайды. Әр қатысушының міндеті - алынған қозғалысты мүмкіндігінше дәл және тез жеткізіп қайталау. Сабақтың мақсаты мен тақырыбын анықтау Мазайка бойынша топпқа бөліну. |
Сұрақ-жауап кезеңі |
өзін-өзі бағалау |
оқулық |
|||
|
Жаңа білім
|
«Миға шабуыл» әдісі Суреттегі затты көрсету. Мынау не зат? Сарамандық жұмыс.Жеке дара Түрлі-түсті қағазбен, фетрмен т.б заттармен бұйымдар дайындайды. Қолжетімді материалдармен көркемдейді. Қол еңбегі құралдары мен жабдықтарын оқушыларға таныстыру және олардың қолдану тәсілдерін көрсету. |
Бұйымдар жасау |
Сәндік - қолданбалы өнер түрлерін баяндайды. Қазақтың ұлттық және басқа да этностардың халқтарының тұрмыстық ғұрып- салтын, дәстүрін, тарихын айта алады. Бұйым жасаудағы өзгенің шығармашылдық идеясын, ойын түсіндіріп береді. |
Қағаздан өз қолымызбен бетперде жасайық. reamde.org/maski-iz-bumagi-kotorye-mozhno-sdelat-svoimi-rukami Бетперде жасау. https://www.youtube.com/watch?v=z7BeteKSkGo |
|||
|
Бекіту. |
Кері байланыс. «Блоб ағашы» |
Өз ой пікірлері |
өзара бағалау |
||||
шағым қалдыра аласыз













