|
Пәні: |
|
|
Педагогтың аты-жөні: |
Тебеев А.А. |
|
Күні: |
03.12.2024 |
|
Сыныбы: |
4 «Ж» |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Лабиринттен шығу |
|
Оқу мақсаты: |
4.5.1.2 ультрадыбыс датчигін қолдану Scratch бағдарламасын қолдану |
|
Сабақ мақсаты |
Scratch бағдарламасын қолдану арқылы лабиринттен шығу |
Сабақ барысы
|
Сабақ кезеңдері\уақыты: |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 2 мин 3 мин |
Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу Психологиялық ахуал
Топқа бөлу «Wordwall» әдісі бойынша ортаға бала санына қарай 2 түрлі сан қойылады. оқушылар тақтадағы санды таңдау арқылы, артындағы сандар бойынша топтасады. 1-топ «Жанасу датчигі» 2-топ «Түс датчигі» Үй жұмысын тексеру «Квест ойыны » әдісі арқылы өткен тақырыпты пысықтау |
Мұғаліммен сәлемдеседі, сабаққа дайындалады. Оқушылар сұрақтардың дұрыс жауабын белгілейді |
Дескриптор: -сұрақтарға жауап береді ҚБ 2 б |
|
|
5 мин 5 мин 5 мин 2 мин Сабақтың ортасы 6 мин 1 мин 8 мин |
«Миға шабуыл» әдісі ЖИ те жасалған бейне бойынша Жаңа сабақтың тақырыбы анықтау « Лабиринт» деген сөзді қалай түсінесің? Көз алдыңа нені елестетесің? Сабақтың тақырыбы айқындалған соң сабақ мақсаты таныстырылады. Мұғалім түсіндірмесі .Жаңа тақырыппен таныстыру Мұғалімнің түсіндірмесі Жеке жұмыс «Тапқыр» әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді. Дәптермен жұмыс. жаңа тақырыпта кездескен термин сөздерді өз дәптерлеріне жазып алады Топтық жұмыс «Білім кітабы» әдісі Әр топ өздеріне берілген тапсырма бойынша тапсырманы орындайды 1-топ
2-топ - А3 форматында оқушыларға лабиринттің суреті беріледі. Сергіту сәті Оқушыларға сергіту сәтінің ережесі түсіндіріледі. Көзге арналған гимнастика Практикалық жұмыс Жеке жұмыс Жұмыс барысы: - Scratch бағдарламасын іске қосу. -Программаға қажетті блоктарды таңдап алу. -Ультрадыбыс датчигін қолдану. -Мәзірден Қозғалыс батырмасын басу. -Программаны іске қосып тексеру 1-тапсырма. Робот алдында қандай да бір нысан пайда болғанша алға жүреді. Робот нысанға 45 см қалғанда тоқтауы керек 2-тапсырма. Датчик пен робот арасы 8 см-ден аз немесе тең болғанша ультрадыбыс датчигі арқылы түсті квадратқа дейінгі қашықтықты сантиметрмен өлшейтін роботты программалайды. Қашықтық 8 см болғанда контроллер экранын да 2 секундқа Up стандартты суреті шығады. Барлық өлшеу деректері экранда көрінуі керек |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді, сабақ тақырыбын болжайды. Сабақ тақырыбы, сабақ мақсаты танысады. Оқушылар тақтадан платформа арқылы Карточка сұрақтарына жауап береді Оқушылар мәтінді мұқият оқиды берілген тақырып бойынша Таныстырылым дайындайды Компьютер арқылы практикалық тапсырмаларды орындайды |
Әр оқушыға бағалау парақшасы таратылып беріледі Дескриптор: -сұрақтардың дұрыс жауаптарын белгілейді ҚБ 2 б Дескриптор: - Лабиринттен шығуды үйренеді - тақырыпқа қатысты термин сөздерді табады Дескриптор: - -Lego Mindstorms Education EV3 программасын іске қосады; -программаға қажетті блоктарды таңдап алады; -ультрадыбыс датчикті қолдану арқылы роботты жүргізеді. ҚБ 2 б Дескриптор - Дескриптор: -Lego Mindstorms Education EV3 программасын іске қосады; -программаға қажетті блоктарды таңдап алады; -ультрадыбыс датчикті қолдану арқылы роботты жүргізеді. ҚБ 2 б |
Бейне баян
https://wordwall.net/resource/82428024 Оқулық 4 сынып
|
|
5 мин |
«Жасырын сұрақтар» әдісі Платформа арқылы берілген тапсырмаларды орындау |
Оқушылар тақтадан платформа арқылы карточкадағы сұрақтарға жауап береді |
Дескриптор -сұрақтарға жауап береді ҚБ 2 б . |
https://interacty.me/projects/d2fbbf252f8d6616 |
|
Сабақтың соңы 3 мин |
Кері байланыс. . Рефлексия «Дауыс беру» Әр оқушы өзінің бүгінгі сабақтан алған әсерін «Дауыс беру» арқылы кері байланыс жасайды
Үй тапсырмасы: |
Оқушылар «Дауыс беру» әдісі бойынша кері байланыс жасайды. |
Бағалау |
https://interacty.me/projects/8218b0e37733a36a |

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Датчиктер
Датчиктер
|
Пәні: |
|
|
Педагогтың аты-жөні: |
Тебеев А.А. |
|
Күні: |
03.12.2024 |
|
Сыныбы: |
4 «Ж» |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Лабиринттен шығу |
|
Оқу мақсаты: |
4.5.1.2 ультрадыбыс датчигін қолдану Scratch бағдарламасын қолдану |
|
Сабақ мақсаты |
Scratch бағдарламасын қолдану арқылы лабиринттен шығу |
Сабақ барысы
|
Сабақ кезеңдері\уақыты: |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 2 мин 3 мин |
Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу Психологиялық ахуал
Топқа бөлу «Wordwall» әдісі бойынша ортаға бала санына қарай 2 түрлі сан қойылады. оқушылар тақтадағы санды таңдау арқылы, артындағы сандар бойынша топтасады. 1-топ «Жанасу датчигі» 2-топ «Түс датчигі» Үй жұмысын тексеру «Квест ойыны » әдісі арқылы өткен тақырыпты пысықтау |
Мұғаліммен сәлемдеседі, сабаққа дайындалады. Оқушылар сұрақтардың дұрыс жауабын белгілейді |
Дескриптор: -сұрақтарға жауап береді ҚБ 2 б |
|
|
5 мин 5 мин 5 мин 2 мин Сабақтың ортасы 6 мин 1 мин 8 мин |
«Миға шабуыл» әдісі ЖИ те жасалған бейне бойынша Жаңа сабақтың тақырыбы анықтау « Лабиринт» деген сөзді қалай түсінесің? Көз алдыңа нені елестетесің? Сабақтың тақырыбы айқындалған соң сабақ мақсаты таныстырылады. Мұғалім түсіндірмесі .Жаңа тақырыппен таныстыру Мұғалімнің түсіндірмесі Жеке жұмыс «Тапқыр» әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді. Дәптермен жұмыс. жаңа тақырыпта кездескен термин сөздерді өз дәптерлеріне жазып алады Топтық жұмыс «Білім кітабы» әдісі Әр топ өздеріне берілген тапсырма бойынша тапсырманы орындайды 1-топ
2-топ - А3 форматында оқушыларға лабиринттің суреті беріледі. Сергіту сәті Оқушыларға сергіту сәтінің ережесі түсіндіріледі. Көзге арналған гимнастика Практикалық жұмыс Жеке жұмыс Жұмыс барысы: - Scratch бағдарламасын іске қосу. -Программаға қажетті блоктарды таңдап алу. -Ультрадыбыс датчигін қолдану. -Мәзірден Қозғалыс батырмасын басу. -Программаны іске қосып тексеру 1-тапсырма. Робот алдында қандай да бір нысан пайда болғанша алға жүреді. Робот нысанға 45 см қалғанда тоқтауы керек 2-тапсырма. Датчик пен робот арасы 8 см-ден аз немесе тең болғанша ультрадыбыс датчигі арқылы түсті квадратқа дейінгі қашықтықты сантиметрмен өлшейтін роботты программалайды. Қашықтық 8 см болғанда контроллер экранын да 2 секундқа Up стандартты суреті шығады. Барлық өлшеу деректері экранда көрінуі керек |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді, сабақ тақырыбын болжайды. Сабақ тақырыбы, сабақ мақсаты танысады. Оқушылар тақтадан платформа арқылы Карточка сұрақтарына жауап береді Оқушылар мәтінді мұқият оқиды берілген тақырып бойынша Таныстырылым дайындайды Компьютер арқылы практикалық тапсырмаларды орындайды |
Әр оқушыға бағалау парақшасы таратылып беріледі Дескриптор: -сұрақтардың дұрыс жауаптарын белгілейді ҚБ 2 б Дескриптор: - Лабиринттен шығуды үйренеді - тақырыпқа қатысты термин сөздерді табады Дескриптор: - -Lego Mindstorms Education EV3 программасын іске қосады; -программаға қажетті блоктарды таңдап алады; -ультрадыбыс датчикті қолдану арқылы роботты жүргізеді. ҚБ 2 б Дескриптор - Дескриптор: -Lego Mindstorms Education EV3 программасын іске қосады; -программаға қажетті блоктарды таңдап алады; -ультрадыбыс датчикті қолдану арқылы роботты жүргізеді. ҚБ 2 б |
Бейне баян
https://wordwall.net/resource/82428024 Оқулық 4 сынып
|
|
5 мин |
«Жасырын сұрақтар» әдісі Платформа арқылы берілген тапсырмаларды орындау |
Оқушылар тақтадан платформа арқылы карточкадағы сұрақтарға жауап береді |
Дескриптор -сұрақтарға жауап береді ҚБ 2 б . |
https://interacty.me/projects/d2fbbf252f8d6616 |
|
Сабақтың соңы 3 мин |
Кері байланыс. . Рефлексия «Дауыс беру» Әр оқушы өзінің бүгінгі сабақтан алған әсерін «Дауыс беру» арқылы кері байланыс жасайды
Үй тапсырмасы: |
Оқушылар «Дауыс беру» әдісі бойынша кері байланыс жасайды. |
Бағалау |
https://interacty.me/projects/8218b0e37733a36a |

шағым қалдыра аласыз














