|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 5.Табиғат құбылыстары |
|||||||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: |
|||||||||
|
Сынып: 4 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: 1 5. Дауылдан қорықтым |
||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
4.3.4.1 мұғалімнің қолдауымен мәтін мазмұнын және кейіпкерлердің іс-әрекетін бағалауға бағытталған сұрақтар (неліктен? не үшін?) құрастыру және оған жауап беру 4.4.2.1 оқыған/аудио/бейне материалдың мазмұнын дайын жоспар негізінде жазу |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Демалыс орнының табиғаты туралы оқиды; демалыс орнын сипаттап жаза білуге үйренеді. |
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы (5 минут) |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: Мақсаты: мейірімді болуға, қамқор болуға, қарапайым болуға баулу. «Ең жақсы тілек»
ойыны Енді балаларды топқа бөлеміз. Топқа бөлу үшін «Пирамида» әдісін қолданамыз. Үй жұмысын тексеру |
«Қол шапалақ» |
|
|||||||
|
Сабақтың ортасы (6-37 минут) |
Ойтүрткі Оқушыларға жаңа сөздердің аудармасын іздейді. 1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады: Ойланайық Оқылым Сергіту сәті Жауап берейік 4-тапсырма Жазайық Қосымша тапсырма |
Айтылым «Адасқан сөздер» әдісі бойынша өткенді қайталау Оқушылардың жаңа сабаққа деген қызығыушылығын ояту мақсатында өткен тақырыпқа қатысты дайындаған тапсырма орындалады. Тыңдалым,айтылым. Дауыл-буря Қатты-сильный Қорқу-бояться Толқын-волна Жағажай-пляж Теңіз-море Жартас-скала, утес Айтылым Суретке қара. Не көріп тұрғаныңды айт. Өзің білетін сөздерді қолдан.
Айтылым Сұрақтарды көршіңмен талқыла.
Оқиық Мәтінді шолып оқы. Жалпы не түсінгеніңді айт.
Мәтінге жоспар құр.
«Дұрыс, бұрыс» әдісі арқылы сөйлемдерді талдайды.
«Додэкадр» әдісі арқылы балаларға сергіту сәтін өткіземіз. Айтылым Сұрақтардың жауабын жылдам тап. «Киндер» әдісі қолданылады.
«Кино лента» әдісі арқылы балаларға суреттерді дұрыс орналастыра отырып, біраз ақпарат беріп, кино лентасын құрау. Жазылым
|
«Табыс баспалдағы»
Дескриптор: -Суретке мұқият қарайды; -Суретте не көргенін айтады. -Жаңа тақырыппен байланыстырады.
«Қоржын»
«Қоржын»
Дескриптор: -сұрақтарды тыңдайды; -сұрақтарға дұрыс жауап береді.
Дескриптор: -Мәтінді түсініп оқиды; -жоспар құрады
Дескриптор: -сөйлемдерді мұқият оқиды; -сөйлемдердің дұрыс,бұрысын анықтайды.
Дескриптор: -сұрақтарды оқиды; -сәйкес жауапты іздейді; -сәйкестендіреді.
Дескриптор: -суреттерді мұқият қарайды. -мәтін желісіне байланысты орналастырады; -мәтінді мазмұндайды. Дескриптор: -ережені еске түсіреді; -сөздерге жұрнақ жалғайды. |
Оқулық
сөздік
Сурет Оқулық
Оқулық
|
||||||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : 5-тапсырма
|
|
||||||||
|
Кері байланыс «Аламаағаш»
|
Өз деңгейлерін анықтайды. Жасыл алма-сабақты толық түсіндім; Сары алма-сабақты жартылай түсіндім; Қызыл алма-мен сабақты мүлдем түсінбедім. |
|
||||||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
|||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
дауылдан қорықтым
дауылдан қорықтым
|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 5.Табиғат құбылыстары |
|||||||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: |
|||||||||
|
Сынып: 4 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: 1 5. Дауылдан қорықтым |
||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
4.3.4.1 мұғалімнің қолдауымен мәтін мазмұнын және кейіпкерлердің іс-әрекетін бағалауға бағытталған сұрақтар (неліктен? не үшін?) құрастыру және оған жауап беру 4.4.2.1 оқыған/аудио/бейне материалдың мазмұнын дайын жоспар негізінде жазу |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Демалыс орнының табиғаты туралы оқиды; демалыс орнын сипаттап жаза білуге үйренеді. |
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы (5 минут) |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: Мақсаты: мейірімді болуға, қамқор болуға, қарапайым болуға баулу. «Ең жақсы тілек»
ойыны Енді балаларды топқа бөлеміз. Топқа бөлу үшін «Пирамида» әдісін қолданамыз. Үй жұмысын тексеру |
«Қол шапалақ» |
|
|||||||
|
Сабақтың ортасы (6-37 минут) |
Ойтүрткі Оқушыларға жаңа сөздердің аудармасын іздейді. 1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады: Ойланайық Оқылым Сергіту сәті Жауап берейік 4-тапсырма Жазайық Қосымша тапсырма |
Айтылым «Адасқан сөздер» әдісі бойынша өткенді қайталау Оқушылардың жаңа сабаққа деген қызығыушылығын ояту мақсатында өткен тақырыпқа қатысты дайындаған тапсырма орындалады. Тыңдалым,айтылым. Дауыл-буря Қатты-сильный Қорқу-бояться Толқын-волна Жағажай-пляж Теңіз-море Жартас-скала, утес Айтылым Суретке қара. Не көріп тұрғаныңды айт. Өзің білетін сөздерді қолдан.
Айтылым Сұрақтарды көршіңмен талқыла.
Оқиық Мәтінді шолып оқы. Жалпы не түсінгеніңді айт.
Мәтінге жоспар құр.
«Дұрыс, бұрыс» әдісі арқылы сөйлемдерді талдайды.
«Додэкадр» әдісі арқылы балаларға сергіту сәтін өткіземіз. Айтылым Сұрақтардың жауабын жылдам тап. «Киндер» әдісі қолданылады.
«Кино лента» әдісі арқылы балаларға суреттерді дұрыс орналастыра отырып, біраз ақпарат беріп, кино лентасын құрау. Жазылым
|
«Табыс баспалдағы»
Дескриптор: -Суретке мұқият қарайды; -Суретте не көргенін айтады. -Жаңа тақырыппен байланыстырады.
«Қоржын»
«Қоржын»
Дескриптор: -сұрақтарды тыңдайды; -сұрақтарға дұрыс жауап береді.
Дескриптор: -Мәтінді түсініп оқиды; -жоспар құрады
Дескриптор: -сөйлемдерді мұқият оқиды; -сөйлемдердің дұрыс,бұрысын анықтайды.
Дескриптор: -сұрақтарды оқиды; -сәйкес жауапты іздейді; -сәйкестендіреді.
Дескриптор: -суреттерді мұқият қарайды. -мәтін желісіне байланысты орналастырады; -мәтінді мазмұндайды. Дескриптор: -ережені еске түсіреді; -сөздерге жұрнақ жалғайды. |
Оқулық
сөздік
Сурет Оқулық
Оқулық
|
||||||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : 5-тапсырма
|
|
||||||||
|
Кері байланыс «Аламаағаш»
|
Өз деңгейлерін анықтайды. Жасыл алма-сабақты толық түсіндім; Сары алма-сабақты жартылай түсіндім; Қызыл алма-мен сабақты мүлдем түсінбедім. |
|
||||||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
|||||||||
шағым қалдыра аласыз
















